چند ویژگی مهم مبلمان اداری ایرانی

در دنیای امروز افراد بیشترین زمان خود را در محل کار سپری می کنند و می توان به جرات گفت که محیط کاری که می تواند یک شرکت  و یا یک اداره باشد جزئی از خانه ی هر فرد است. پس این محیط باید بیشتر ویژگیهای یک خانه مانند راحتی و آرامش و امنیت را داشته باشد. یکی از مهم ترین عوامل در ایجاد آرامش و آسایش افراد در محل کار انواع مدل مبلمان اداری است. و هر چه مبلمان از میزان راحتی و کارایی و کیفیت بهتری برخوردار باشند فرد در محل کار احساس بهتری دارد.

در تفکر اغلب افراد مبلمان اداری فقط به مبل و میز و صندلی هایی اطلاق می شود که در یک محل کار چیده شده باشد. اما در واقع مبلمان به تمامی لوازم و ادواتی که در یک محل وجود دارد تا این محل را به محیط کار تبدیل کند مبلمان اداری گفته می شود. این اسباب و ادوات شامل قفسه ها، پارتیشن ها و.... هستند که با هم دکوراسیون یک شرکت یا یک اداره را شکل می دهند. بهتر است در انتخاب مبلمان اداری یک محل از وسایل استاندارد استفاده کرد. استفاده از مبلمان استاندارد این کمک را به ما می کند که علاوه بر زیبایی که به محل کار خود می دهیم به سلامتی افرادی که در این محل کار می کنند هم توجه نماییم.

برتری مبلمان اداری ایرانی

هنگام خرید مبلمان اداری همیشه سعی کنید که از مبلمان اداری ایرانی استفاده کنید. زیرا مبلمان اداری ایرانی بر اساس ویژگیهای فردی ایرانیان ساخته شده است و بسیار مناسب اخلاق و روحیات مردم ایران طراحی می شود. در دکوراسیون یک شرکت و یا یک اداره ایرانی همیشه می توان از طراحان داخلی ایرانی کمک گرفت و یک محل کار را بر اساس اینکه بیشتر مردم کشور از لحاظ خصوصیت فردی دارای چه ویژگی هایی هستند و چه چیزی را بیشتر می پسندند آنجا را دیزاین کرد. مبلمان اداری ایرانی این حسن را دارند که از بهترین نوع مواد مصرفی ساخته شده اند و هر چه کیفیت مبلمان بیشتر باشد افرادی که هر روز از این مبلمان اداری استفاده می کنند رضایت خاطر بیشتری از محل کار خود دارند و این رضایت راندمان کاری را بالا خواهد برد. یکی دیگر از برتری های مبلمان اداری بحث قیمت آن است. مبلمانی که ساخت یک کشور دیگر است بسیار گرانتر از محصول ایرانی است. زیرا به اسم خارجی هزینه های گزافی بر دوش یک مدیر شرکت می گذارد. پس سعی کنید در موقع خرید مبلمان به ایرانی یا خارجی بودن آن توجه کنید.

12

میز اداری چه نوع میزی است؟

در هر اداره، سازمان، نهاد و ارگانی یکی از ملزومات مهم، میز اداری است که نیاز است هنگام انتخاب آن نکات مختلفی را در نظر گرفت. برای شرکت ها و اداراتی که دارای بخش های مختلف هستند انتخاب میز اداری مناسب گاهی مشکل خواهد بود. لذا گاهی نیاز است که برای انتخاب میز اداری متناسب با هر فضا از تخصص کافی برخوردار بود. برای این منظور می توان از شرکت های ارائه دهنده این میزها مشاوره لازم را دریافت کرد. اگر میز کارمندی به درستی انتخاب شود در بالا رفتن راندمان و کارایی پرسنل تأثیر زیادی خواهد گذاشت. میزهای اداری معمولا در دو سبک مدرن و کلاسیک طراحی می شوند. انتخاب هر یک از این سبک ها بستگی به دکوراسیون داخلی شرکت یا اداره دارد که همچنین می توان رنگ مورد نظر را با توجه به رنگ پارتیشن اداری  که در این فضا استفاده شده است انتخاب کرد. امروزه میز اداری مدرن طرفداران زیادی پیدا کرده است. انتخاب درست میز اداری سبب زیبایی بیشتر دکوراسیون داخلی اداره شده و فضا را برای کارمندان و مدیر آرام بخش خواهد کرد. هنگام انتخاب این میزها باید به کاربردی بودن آن دقت بسیاری داشت.

عوامل مؤثر روی قیمت میز اداری

قیمت میز اداری یک موضوع بسیار مهم برای انتخاب و خرید این میزها است.  عوامل مختلفی روی قیمت انواع میز اداری تأثیر گذار هستند. از جمله عوامل مهم در این زمینه جنس میز می باشد. میزهای اداری دارای جنس های مختلفی مانند چوبی، شیشه ای و آلومینیومی هستند. بنابراین انتخاب هر کدام از این جنس ها که برای ساخت به کار رفته باشد در تعیین قیمت نهایی میز اداری تأثیرگذار خواهد بود. لازم به ذکر است که متریال به کار رفته خود دارای انواع مختلفی هستند و این نیز موجب تغییر قیمت میز اداری خواهد شد. از دیگر عوامل مهم روی قیمت این نوع میزها ابعاد آن است. برای فضاهای کاری بزرگ بهتر است از میز اداری با ابعاد بزرگ تر استفاده شود و این موضوع روی قیمت میز اداری تأثیر مستقیم خواهد داشت. همچنین می توان به نوع میز اشاره کرد. به عنوان مثال میز کنفرانس نسبت به دیگر میزها دارای قیمتی تقریبا گران تر است. طرح، رنگ و زیبایی میز نیز می توانند روی قیمت آن مؤثر باشند.

13

برای خرید صندلی اداری مناسب چه نکاتی باید انجام گیرد؟

برای خرید یک صندلی اداری مناسب باید برخی از نکات را مدنظر قرار دهید. این نکات عبارتند از:

1.  صندلی ارزان و بی کیفیت نخرید.

2.  اگر بودجه بالایی برای صندلی اختصاص داده اید سعی کنید صندلی اداری ارگونومیک تهیه نمایید.

3.  در زمان خرید، توجه داشته باشید که صندلی قابلیت عقب جلو شدن و همچنین تغییر ارتفاع داشته باشد.

4.  بهتر است از فوم سرد در انواع صندلی کارمندی استفاده شده باشد.

5.  روکش صندلی فرقی ندارد که چرم باشد یا پارچه. مهمترین نکته درباره روکش صندلی کیفیت آن است. زیرا اگر کیفیت روکش صندلی خوب نباشد ممکن است قابلیت شستشو نداشته باشد و یا اینکه بعد از مدتی استفاده عرق کند. اگر کیفیت خوبی داشته باشد مشکلاتی اعم از عرق کردن، پوسته پوسته شدن و ترک خوردن را ندارد.

6.  صندلی باید طوری باشد که شما بر روی آن احساس راحتی کنید و بتوانید ساعات طولانی بر روی آن کار کنید.

7. به قطعاتی که در ساخت آن استفاده شده است دقت نمایید. اگر قطعات مورد استفاده کیفیت پایینی داشته باشید نمی تواند صندلی خوبی برای شما باشد.