به گزارش افکارنیوز،

کشور تایلند حدود 40 هزار معبد بودایی شگفت انگیز و صدها ویرانه تاریخی و ارزشمند پراکنده دارد. معابد در تایلند را اصطلاحا "وات" می گویند و در حالی که هر معبد متفاوت است. بیشتر آنها دارای یک "چدی" (استوپا یا بتکده، گاهی طلاکاری شده و گاهی ساخته شده از سنگ) و یا یک "پرنگ" (برج مخروطی به سبک خمر با پایه های گسترده) هستند. سالن های این معابد دارای یک ساختمان اصلی هستند که می توانید وارد آن شوید و همه دارای مجسمه بودا و تصاویر متنوعی از بودا هستند که یادآوری از تمدن و فرهنگ غنی منطقه می­باشند. معابد و ویرانه های تایلند عموما گرم هستند، بنابراین سعی کنید در اوایل یا اواخر روز به بازدید آن ها بروید و آب، کلاه و یا یک چتر آفتاب­گیر همراه بیاورید. تور ارزان تایلند امکان بازدید از این صومعه های زیبا را برای شما مسافرین محترم فراهم نموده است.

1. معبد وات فو (Wat Pho)

صومعه زیبای وات فو در در بانکوک در تور لحظه آخری تایلند قرار دارد، درست بعد از  از رودخانه چائو فاریا و در مجاورت کاخ بزرگ. در این صومعه عظیم یک بودای غول پیکر قرار داده شده‌است، و کف پای ۱۰ فوتی او با ۱۰۸ اثر فرخنده از بودا که مروارید دوزی شده پوشیده شده‌است. همچنین با کمی پیاده روی از این صومعه به قدیمی‌ترین دانشگاه بانکوک خواهید رسید، که در آن راهب‌ها یک مدرسه ماساژ تایلندی را اداره می‌کنند.

1

    2.  معبد سفید (Wat Rong Khun)

این معبد زیبا و خیره کننده که تنها 15 دقیقه با چیانگ فاصله دارد، نمادی از تایلند مدرن است: یک صومعه سفید درخشان که در اواخر دهه 90 شبیه یک معبد بودایی ساخته و راه اندازی شده است، این معبد اثر هنرمند کوزیت پیپات می­باشد. نمای خارجی حکاکی شده این معبد به رنگ سفید است تا نمادی از خلوص بودا باشد. در یک معبد سنتی انتظار می رود تصاویری از بودا را در درون آن پیدا کنید، اما در اینجا کوزیت پیپاتت و تیمش صحنه های معاصر تولد دوباره را با شخصیت هایی مانند "سلام بچه گربه" نقاشی کرده اند. این معبد زیبا هنوز هم در حال تکمیل است وتاریخ تخمین زده شده در سال 2020 برآورد شده است.

2


3-معبد دوی سوتپ (Doi Suthep)

این معبد زینتی در پارک ملی دوی سوتپ، در اطراف شهر چیانگ مای واقع شده است. افسانه ها می گویند که اواخر قرن چهاردهم دوی سوتپ در اینجا ساخته شد زیرا یک فیل حامل آثار مذهبی از چیانگ مای به قله 3542 پایی صعود کرد و تصمیم به ماندن در آن­جا گرفت! برای رسیدن به صومعه مرتفع، شما باید از 304 پله بالا بروید، راه پله ای که از قرن شانزدهم به جای مانده و به شکل ناگا (مارهای اسطوره ای) طناب کشی شده است. پارک ملی دوی سوتپ نیز با داشتن مسیرهای پیاده روی در سطوح مختلف برای کوهنوردان و آبشارهای زیبا خود بسیار دوست داشتنی است.

3

4-پارک تاریخی سوخوتای

 ویرانه های پارک تاریخی سوخوتای یکی از چشمگیرترین میراث های تاریخی جهانی تایلند است. این پارک شامل بقایای 21 مکان تاریخی و چهار حوضچه بزرگ در داخل دیوارهای قدیمی است و 70 مکان تاریخی و جذاب اضافی در شعاع 5 کیلومتری دارد. سوخوتای که در سال 1238 تأسیس شد و در آن زمان نخستین حکومت مستقل منطقه سیام به شمار می­رفت. این مهد تمدن تایلند، زادگاه هنر، معماری و زبان تایلندی بود. امروزه این سایت یک میراث سازمان جهانی یونسکو است که حاوی برخی از شگفت انگیزترین ویرانه های تاریخی جهان است. پارک تاریخی سوخوتای 70 کیلومتر مربع را شامل می شود و حاوی بیش از 190 ویرانه در 5 منطقه است. بنابراین ، ممکن است بپرسید: چگونه باید وقت خود را در آنجا برنامه ریزی کنم؟ پاسخ این است که قبل از بازدید از این سایت تاریخی شگفت انگیز بهتر است از قبل با نقشه و مناطق پنج گانه آن آشنایی اجمالی داشته باشید تا بتوانید در روز بازدید راحت تر تصمیم بگیرید. ورود به هر منطقه برای هر نفر 100 بات هزینه دارد، بنابراین رفتن به هر یک از 5 منطقه برای دونفر هزار 1000 بات (40 دلار کانادا یا 32 دلار آمریکا) هزینه دارد. آیا واقعاً این مبلغ ارزش بازدید از هر 5 منطقه را دارد؟ این تصمیمی است که شما باید بگیرید و مابین مناطق به دلخواه انتخاب نمایید.

4

5- شهر تاریخی آیوتایا در تور تایلند

شهر تاریخی آیوتایا، که در سال 1350 تأسیس شد، دومین پایتخت پادشاهی سیامی (تایلند قدیم) بود. این منطقه از قرن 14 تا 18 شکوفا شد و در این مدت به یکی از بزرگترین و جهان ترین مناطق شهری جهان و مرکز دیپلماسی و تجارت جهانی تبدیل شد. آیتوتایا از لحاظ استراتژیکی در جزیره ای احاطه شده بود که سه رودخانه آن را به دریا وصل می کرد. این سایت به این دلیل انتخاب شده است که در بالای خندق جزر و مد خلیج سیام قرار داشت، از این رو در آن زمان مانع حمله به شهر توسط کشتی های دریایی سایر ملل می­شد. این مکان همچنین به حفاظت از شهر در برابر طغیان های فصلی نیز کمک کرده است.

5

برای بازدید از این معابد بی­نظیر تایلند، می­توانید از طریق تور تایلند اقدام نمایید. این فرصت استثنایی را از دست ندهید!

منبع: تور لحظه آخری