به گزارش افکارنیوز،

برای خدمات کاشت ایمپلنت دندان بصورت تخصصی می توانید به مرکز دندانپزشکی دکتر سعید کریمی مراجعه نمایید. خدمات ارایه شده در مرکز دندانپزشکی دکتر سعید کریمی با به روز ترین روش های دندانپزشکی انجام می شود. کاشت دندان فرایند تخصصی بوده که رجوع نزد متخصص  مجرب را واجب ساخته است.

ارایه خدمات تخصصی کاشت دندان و دندانپزشکی زیبایی را در مرکز دندانپزشکی دکتر سعید کریمی تجربه نمایید. ایشان دندانپزشک زیبایی و متخصص کاشت ایمپلنت دندان می باشند که از جدید ترین روش های درمانی استفاده می کنند.

کاشت ایمپلنت دندان چگونه است؟

بهترین روش برای جبران دندان های از دست رفته، ایمپلنت دندان است. روش کاشت بصورت کاملا تخصصی بوده و شامل مراحلی می باشد.  فیکسچر، اباتمنت و روکش از قسمت های مختلف ایمپلنت دندان محسوب می شوند. فیکسچر نقش ریشه دندان را ایفا کرده و طی مرحله ابتدایی درمان درون استخوان فک بیمار جایگذاری می شود. با گذر زمان بین فیکسچر و استخوان فک بیمار اتصال و جوش ایجاد می شود و در مرحله پایانی درمان بر روی ایمپلنت کاشته شده روکش دندانی نصب می گردد. مجموعه کاشته شده شرایطی همانند دندان طبیعی را برای افراد فراهم می نماید. زمان کاشت ایمپلنت بسته به روش انتخابی برای بیماران مختلف متفاوت است ولی به طور معمول بین چند هفته بطول می انجامد. با این وجود روش های جدید کاشت دندان زمان درمان را به شکل قابل ملاحظه ای کاهش داده اند.

2

یکی از روش های کاشت دندان، ایمپلنت فوری است. این روش درمانی برای آن دسته از بیمارانی که دارای حجم استخوان کافی هستند، پیشنهاد می گردد. در این روش درمانی بلافاصله پس از کاشت ایمپلنت، روکش موقت بر روی آن قرار داده می شود و پس از گذشت زمان مشخص روکش نهایی ساخته شده و بر روی ایمپلنت نصب می گردد. این روش برای آن دسته از بیمارانی که زیبایی دندان ها برایشان مهم است، بسیار کاربردی می باشد.

ایمپلنت می تواند به صورت های مختلفی مورد استفاده قرار گیرد. گاهی می توان از یک یا چند ایمپلنت برای جبران دندان های از دست رفته استفاده کرد و گاهی می توان از آن برای ثابت نگه داشتن پروتز های متحرک بهره برد که به ایمپلنت 4 All on موسوم است. در واقع با کاشتن 4 عدد ایمپلنت، پروتز را ثابت کرده که این امر در استفاده از پروتز دندان به افراد کمک فراوانی می کند. ثابت شدن پروتز با ایمپلنت در تکلم آسانتر و قدرت جویدن بهتر بیمار را یاری می دهد.

ایمپلنت بدون جراحی و درد

در روش های معمول کاشت دندان بایستی موضع کاشت ایمپلنت را ابتدا برش داد و اقدام به کاشت دندان نمود. این امر باعث می شود که کاشت دندان نیازمند بخیه باشد و همچنین میزان خونریزی در موضع امری طبیعی است. ولی با پیشرفت روش های درمانی کاشت دندان میزان درد و خونریزی به شکل قابل ملاحظه ای کاهش پیدا کرده است. روش کاشت دندان به صورت پانچ به عنوان روشی مناسب محسوب می شود که میزان خونریزی و درد را به شکل قابل ملاحظه ای کاهش داده است.

در روش کاشت ایمپلنت به صورت پانچ، متخصص ایمپلنت دندان ابتدا موضع کاشت را به وسیله ابزار مخصوص پانچ و سوراخ کرده و کاشت دندان را انجام می دهد. به دلیل تخریب کمتر بافت لثه در این روش درمانی میزان درد و خونریزی به شکل قابل ملاحظه ای کاهش یافته و سرعت بهبودی بیمار افزایش یافته است. نکته ای که بایستی متخصص ایمپلنت به آن توجه کافی داشته باشد، آن است که بیمار بایستی از حجم استخوان کافی در قسمت کاشت برخوردار باشد تا بتواند به روش پانچی درمان شود. استفاده از تکنولوژی های دیجیتال در انتخاب مناسب موضع کاشت دندان بسیار موثر است.

مزایای کاشت ایمپلنت دندان به صورت تخصصی

کاشت دندان علاوه بر جبران دندان های از دست رفته در فراهم آوردن زیبایی برای افراد بسیار تاثیرگذار می باشد. از این رو کاشت دندان در دندانپزشکی زیبایی بسیار کاربردی است. در واقع با کاشت دندان ها، ردیف مرتب دندان برای افراد فراهم می شود و از تحلیل استخوان فک بیمار جلوگیری می شود. در واقع با گذر زمان با از دست دادن دندان ها، اگر کاشت دندان صورت نگیرد، فک دچار تحلیل شده و میزان زیبایی افراد را کاهش می دهد.

ایمپلنت در بهبود وضعیت تکلم افراد و قابلیت تغذیه بهتر بسیار تاثیرگذار است. با ایمپلنت براحتی می توانید همه غذاهایی که دوست دارید، میل نمایید و محدودیتی از این لحاظ ایمپلنت ندارد. کاربری ایمپلنت همانند دندان طبیعی است.

عمر ایمپلنت دندان چقدر است؟

دوام و ماندگاری ایمپلنت به نحوه کاشت، مراقبت خود بیمار و کیفیت ایمپلنت کاشته شده بستگی دارد. به طور معمول ایمپلنت را می توان تا آخر عمر استفاده کرد ولی روکش آن ممکن است دچار تخریب شود که قابل بازسازی است. رعایت بهداشت و حفظ سلامت دهان و دندان در افزایش عمر بکارگیری ایمپلنت بسیار تاثیرگذار است.

کیفیت ایمپلنت کاشته شده نیز از درجه بالایی برخوردار است. ایمپلنت های موجود در بازار  مارک ها و برندهای مختلفی دارند که درجه کیفیت متفاوت دارند. بایستی از متخصص ایمپلنت بخواهید از بهترین برندهای ایمپلنت برای شما استفاده کند تا هم کارایی کاشت دندان برای شما فراهم شود و هم ماندگاری و طول عمر مناسب برای ایمپلنت کاشته شده فراهم شود. برند های آمریکایی و اروپایی از بهترین مارک ها برای کاشت دندان محسوب می شوند.

سن مناسب برای کاشت دندان

برای کسانی که به دنبال کاشت دندان هستند، توصیه می کنیم که پس از فقدان دندان در سریع ترین زمان ممکن اقدام به کاشت دندان نمایند. در واقع هر چه زمان کاشت دندان به تعویق افتد، استخوان فک دچار تحلیل شده و مشکلات زیبایی را به وجود می آورد و از طرف دیگر به دلیل اینکه دندان های مجاور دندان از دست رفته به مرور زمان به سمت فضای خالی متمایل می شوند، این امر باعث کاهش فضای کاشت دندان شده که متخصص ایمپلنت مجبور می شود از ایمپلنت ها با قطر کمتر استفاده کند که این امر باعث کاهش استحکام ایمپلنت مورد استفاده می شود.

باید رشد استخوان فک به حد کامل رسیده باشد تا بتوان از ایمپلنت متناسب با ابعاد فک بیمار استفاده کرد. بنابراین توصیه می شود افراد تا رشد کامل استخوان فک آن ها برای کاشت دندان منتظر بمانند.

کاشت ایمپلنت دندان با لیزر

یکی از فناوری های نوین در زمینه کاشت دندان، لیزر است. لیزر به سبب کاهش خونریزی ها و درد باعث درمان آسان تر شده و سرعت بهبودی را به شکل قابل ملاحظه ای افزایش داده است.  با لیزر برش بافت ها صورت گرفته که این امر باعث افزایش دقت و کنترل متخصص کاشت دندان می شود. از این رو میزان تخریب بافت لثه به حداقل ممکن خود می رسد و درمان با خونریزی و درد کمتر همراه می شود.

3

استفاده از لیزر در درمان های دندانپزشکی بسیار رایج شده است و این امر باعث شده هم متخصص دندانپزشکی و هم بیمار رضایت بیشتری داشته باشند. با این وجود برخی از دندانپزشکان زحمت کار با این فناوری را به خود نمی دهند. تنها متخصصین مجرب و همراه با فناوری روز با لیزر اقدام به درمان انواع مختلف درمان های دندانپزشکی می نمایند. با استفاده از لیزر در درمان های مختلف دندانپزشکی تحولی بزرگ در انواع درمان های دندانپزشکی ایجاد شده است.

دکتر سعید کریمی نیز از تکنولوژی لیزر دندان در انواع درمان های دندانپزشکی بخصوص کاشت ایمپلنت دندان بهره می برد.

کاشت ایمپلنت دندان در افراد با شرایط مختلف

متخصص ایمپلنت دندان بایستی شرایط بیمار را در نظر گرفته و اقدام به انتخاب روش درمانی مناسب نماید. به عنوان مثال برخی از افراد دارای بیماری هایی نظیر بیماری های پوکی استخوان، دیابت، فشار خون و ... می باشند. در این افراد بایستی متخصص کاشت دندان با توجه به شرایط بیمار روش درمانی را انتخاب نماید.

به عنوان مثال بیمارانی که دچار پوکی استخوان هستند بایستی از درمان های تکمیلی نظیر پیوند استخوان بهره برند. در این نوع درمانی با تزریق پودر استخوان به موضع کاشت دندان، استخوان کافی برای کاشت دندان بیمار فراهم می شود. داشتن مهارت در زمینه درمان پیوند استخوان یکی از فاکتورها در انتخاب یک متخصص مناسب است. بیمارانی که مشکلات قلبی و ... دارند نیز بایستی متناسب با شرایط آن ها درمان انجام شود.

قیمت و هزینه کاشت ایمپلنت دندان چقدر است؟

قیمت ایمپلنت دندان بسته به عوامل متعددی تعیین می شود. یکی از این عوامل برند و مارک انتخابی ایمپلنت می باشد. برندهای مطرح دارای قیمت بالاتری می باشند، ولی عمر و ماندگاری بالاتری نیز دارند. همواره از متخصص خود بخواهید از برندهای مطرح و مناسب برای شما استفاده کند. یکی دیگر از عوامل تعیین کننده در هزینه کاشت دندان، نیاز داشتن برخی از بیماران به درمان های تکمیلی نظیر پیوند استخوان می باشد که در هزینه نهایی کاشت دندان تاثیرگذار است. روش انتخابی نیز از دیگر موارد تعیین کننده در قیمت نهایی است. انتخاب روکش دندان و جنس آن نیز بر هزینه و قیمت نهایی کاشت دندان تاثیر بسزایی می گذارد. روکش های دندانی برای ایمپلنت می تواند دارای جنس های مختلف باشد که بر قیمت نهایی بسیار تاثیرگذار است.

بهترین دندانپزشک ایمپلنت دندان در تهران

همواره انتخاب دندانپزشک ایمپلنت یکی از مواردی است که بایستی افراد در درمان های کاشت دندان به آن توجه کافی داشته باشند. متخصص ایمپلنت بایستی به انواع روش های کاشت دندان تسلط کافی داشته باشد و بتواند دندانی مناسب همانند دندان طبیعی را برای افراد فراهم آورد. انتخاب مواد با کیفیت در درمان های دندانپزشکی و استفاده از تکنولوژی روز در این امر بسیار مهم و کاربردی است.

توجه به سطح دانش متخصص ایمپلنت و اینکه از کدام مرجع عملی مدارک خود را کسب کرده است، می تواند در انتخاب متخصص و دندانپزشک ایمپلنت مناسب بیماران را یاری دهد. مشورت گرفتن از سایر بیماران نیز  در انتخاب بهترین دندانپزشک ایمپلنت در تهران بسیار کاربردی و مناسب است.

استفاده از فناوری های دندانپزشکی دیجیتال در زمینه کاشت دندان می تواند بسیار موثر باشد. تصویربرداری های سه بعدی و انتخاب دقیق موضع کاشت توسط متخصص ایمپلنت از موارد مهمی است که بایستی دندانپزشک ایمپلنت به آن توجه کافی داشته باشد. استفاده از فناوری کد کم در ساخت روکش مورد نیاز برای ایمپلنت یکی از مواردی است که بایستی متخصص ایمپلنت مجرب از آن بهره گیرد.

دکتر سعید کریمی یکی از بهترین دندانپزشکان ایمپلنت دندان در تهران محسوب می شوند که از فناوری روز در زمینه کاشت دندان بهره می برند. ایشان انواع درمان های دندانپزشکی زیبایی نظیر سفید کردن دندان، لمینت دندان، ارتودنسی نامریی و ... و خدمات کاشت دندان به صورت حرفه ای را در بالاترین کیفیت ممکن عرضه می کنند. فناوری های دیجیتال، لیزر دندان، کد کم و ... برای درمان های دندانپزشکی توسط ایشان به کار گرفته می شود.

جهت خدمات دندانپزشکی می توانید به دندانپزشکی دکتر سعید کریمی به نشانی تهران - بلوار افریقا (جردن) - بالاتر از پمب بنزین - کوچه تندیس - پلاک ۴ - واحدهای ۱و ۲  مراجعه نمایید و جهت اطلاعات تکمیلی به وب سایت دکتر سعید کریمی  به نشانی  www.drskarimi.com مراجعه نمایید و یا با شماره تلفن های021-88888590 و 88884546  تماس حاصل نمایید.