به گزارش افکارنیوز،

جزیره هرمز را نمی توان تنها یک جزیره دانست بلکه به دلیل وجود مکان های دیدنی جالب و زیبا بسیاری از مردم به آن لقب سرزمین شگفتی ها داده اند. این جزیره به رنگ سرخ است که در وسط دریا قرار دارد. از جاذبه های گردشگری هرمز که واقع در استان هرمزگان است می توان به کوه، غار، دره و همچنین صخره هایی حیرت انگیز اشاره کرد. در ادامه مطالب با مستر بلیط همراه باشید تا بیشتر در با مکان های دیدنی این جزیره آشنا شوید.

پیشنهاد می شود حتما با رزرو و بلیط هواپیما به این جزیره ی زیبا و حیرت انگیز سفر کنید و از مکان های دیدنی آن نهایت لذت را ببرید.

معرفی جزیره هرمز

1

جاذبه گردشگری دره سکوت و الهه نمک

از نامگذاری این دره می توان به این موضوع پی برد که حتما جایی ساکت است، در واقع این دره آرام ترین بخش جزیره هرمز می باشد. از نکته های جالبی که می توان به آن اشاره کرد این است که به دلیل وجود مقدار بسیار زیادی نمک که در این دره وجود دارد قادر است تا نیروهای منفی را جذب کند و همچنین بازتاب صدا را از بین ببرد. از دیگر نام هایی که این دره دارد تبر زن است دلیل تسمیه آن این بوده که در گذشته افرادی که در آن جا زندگی می کردند جهت استخراج نمک از تبر استفاده می کردند. در انتهای این دره جاذبه ای دیگر قرار دارد که الهه نمک نام دارد. این صخره که ساختار آن از نمک است هر کس که آن راببیند متحیر می شود. اگر بخواهید به الهه ی نمک نزدیک شوید لازم است که کفش های خود را درآورید. لازم به ذکر است که از آن جایی که این صخره ها ساختاری سست و توخالی دارند در نتیجه باید بسیار مواظب باشید که در یکی از آن حفره ها فرو نروید و آسیب ببینید.

2

جاذبه توریسیتی دره مجسمه ها

این دره که در جزیره ی هرمز قرار دارد در واقع نوعی نمایشگا از آثار طبیعی می باشد. از خصوصیاتی ظهری این دره می توان به بلند بودن دیواره های آن اشاره کرد، علاوه بر آن مجسمه های که در آن وجود دارد شبیه به حیوانات مختلف است. کسانی که قوه تخیل بالایی دارند به راحتی می توانند شکل یک اژدها را که در بالای صخره هاست مشاهده کنند. اگر بخواهید به ابتدای دره مجسمه ها برسید کافی است چند دقیقه پس از جاده اصلی به سمت دره پیاده روی داشته باشید. با اینکه طول مسیر اصلی دره زیاد طویل نیست، اما به دلیل اینکه بسیار دیدنی و حیرت آور است می تواند به قدری سرگرم کننده باشد که تا ساعت ها در میان آن سنگ ها به تماشا بپردازید یا حتی بخواهید آن لحظات را با دوربین ثبت کنید. هنگامی که به انتهای آن دره می رسید خواهید دید که زیبا ترین بن بست جهان در آن جا قرار دارد. پرتگاهی که ارتفاعش به 40 متر می رسد، چشم انداز بی نظیر خط ساحلی و تماشای غروب خورشید با هم می تواند خاطره ای شگفت انگیز و رویایی را در ذهن تک تک مسافرین به وجود آورد.

3

جاذبه توریستی و تفریحی بزرگترین فرش خاکی جهان

یکی از بزرگترین فرش های خاکی دنیا در ساحل های جزیره هرمز وجود دارد. نقوشی که در این فرش به کار رفته است الهام گرفته شده از افسانه های محلی و همچنین طرح هایی مانند قایق های ماهیگیری و یا حتی حیواناتی همچون لاک پشت و آهو است. در این فرش از 18 رنگ که همه ی این رنگ ها از خاک خود جزیره می باشد استفاده شده است. فرش فوق را تیم آقای مهدی درویشی به همراه افراد بومی نقاشی کرده اند. هر ساله در بیست و هشتم ماه اسفند به مناسبت جشن نوروز جشن بزرگی را در کنار این فرش برگزار می کنند.

موزه دکتر نادعلیان

تمامی اشیایی که در این موزه وجود دارد همگی هنر دست زنان و مردان آن منطقه است. از آنجایی فرهنگ و تاریخ جریزه هرمز برای دکتر نادعلیان از اهمیت ویژه ای برخوردار بود به همین جهت به فکر راه اندازی این موزه افتادند و در آن هنر آن سرزمین را به نمایش گذاشتند.

قلعه پرتقالی ها

قدمت قلعه پرتقالی ها به 500  سال می رسد در واقع این قلعه زمانی ساخته شده است که جزیره به دست پرتقالی ها افتاده بود دستور ساخت آن را دریا نوردی به نام آلفونسو آلبرکرک داده است. قلعه فوق یکی از خوش رنگ ترین قلعه های جهان محسوب می شود، سرخی آن با آبی آسمان و دریا تضاد بی نظیر و با شکوهی را به ارمغان آورده است. با وجود اینکه برخی از قسمت های آن توسط آب دریا و خاک جزیره مدفون شده است امام با این حال بخش هایی نیز از آن باقی مانده است از جمله این بخش ها می توان به آب انبار، کلیسا و همچنین بخشی از سرباز خانه اشاره داشت.

توصیه می کنیم پس از اینکه جزیره را به طور کامل نظاره کردید و از جای جای آن لذت بردید در سفر بعدی خود با تهیه ی بلیط هواپیما قشم حتما به قشم سفر کنید و از مناظر با شکوه آن جا نیز لذت ببرید.