مشاوره حقوقی تلفنی، در حقیقت همان مشورت گرفتن از متخصصان حقوقی است که به صورت  غیرحضوری و بدون نیاز به گرفتن نوبت قبلی  صورت می گیرد..  حقوقدانانی که آشنا به تمام  قوانین حقوقی می باشند، توانایی مشورت دادن در تمامی امور و مسائل حقوقی را دارند. اکثر فعالیت های روزمره‌ی ما انسان ها  می‌تواند به نحو مستقیم یا غیرمستقیم با علم حقوق ارتباط پیدا کند.

هر انسانی  خواه ناخواه  در جامعه ی امروز با مسائل حقوقی روبه‌رو می‌شود و باید با قوانین و مقررات  آن جامعه  آشنایی نسبی داشته باشد تا از حقوق طبیعی  خود محروم نگردد. مشاوره حقوقی تلفنی به دلیل آنکه  سهولت بیشتری دارد و در هر زمان و مکانی  دسترس‌ می باشد، می‌تواند به این امر کمک شایانی  کند. حتما لازم نیست که شما درگیر مسائل و مشکلات جدی قضایی شوید تا به مشاوره حقوقی مراجعه کنید، بهتر است قبل از اقدام به هرکاری به مشاوره حقوقی تلفنی مراجعه کنید که در این صورت از بروز مسائل جدی جلوگیری کرده اید.

مشاوره حقوقی تلفنی

دلایل نیازمندی همه مردم به مشاوره حقوقی و مشاوره حقوقی رایگان

دلایل نیازمندی همه مردم به مشاوره حقوقی و مشاوره حقوقی رایگان

بر اساس امار بدست امده در سال های اخیر ،این نتیجه حاصل شده است که  اصولا مردم از قوانین و مقررات آگاهی کامل ندارند و دلیل آن مشغله های فراوان و عدم اطلاع رسانی دقیق به آنان می باشد. در این حالت  نیاز به مشاوره حقوقی یا همکاری با وکیل دادگستری ،هنگامی که با مشکل روبرو می شوند، به شدت با اهمیت و پرکاربرد میباشد.

دومین دلیلی که باعث عدم آگاهی مردم از مسائل و مقررات حقوقی میشود، کاربرد برخی لغات، عبارات و مفاهیم خاصِ رشته‌ی حقوق است که پیچیدگی خاصی دارد که نیاز به وجود متخصصان و مشاوره حقوقی را در این زمینه چند برابر میکند.

سومین دلیل و مهم ترین دلیل  پیچیدگی‌های قانونی مسائل حقوقی می باشد و وجود تفسیر ها و فروض گوناگون و نظریات متفاوت آن راجع به یک موضوع خاص حقوقی  است که نیاز به مشاوره حقوقی تلفنی را بیش از پیش آشکار می‌کند.  دلیل اخری که مهر تایید بر اهمیت وجود مشاوره حقوقی میزند، وجود رویه‌های دادرسی  در میان دستگاه‌ های حقوقی و دادگاه‌ها و دادگستری است که این رویه‌های قضایی و دادرسی ، در قانون مورد تصریح قرار نگرفته‌اند و از میان آراء قضایی متفاوت و رفتارهای مقامات حقوقی مربوطه این موضوع را نشان میدهد  که این مسائل ، به راحتی در دسترس مردم قرار نمی گیرند و طبیعتاً نیاز به مشاوره حقوقی تلفنی، و ... وجود دارد.

مشاوره حقوقی

در نهایت

در نهایت

کثرت و گوناگونی قوانین و مقررات نیز فرایند آشنایی عام مردم را با قوانین سخت می‌کند؛ به همین جهت ممکن است راجع به یک موضوع  خاص، دو یا چند قانون معتبر وجود داشته باشد که احتمال آگاه شدن مردم را از مجموعه ی این قوانین راجع به آن موضوع خاص ، کام میکند.

پس به این نتیجه میرسیم که  مردم باید راجع به مسائل حقوقی پیچیده و مسائل حقوقی  که کمتر در میان جامعه رواج دارد، آگاهی کمتری دارند. در این شرایط سخت  و به دلیل تخصصی شدن امور حقوقی ، برای کسب اطلاعات بیشتر و بهتر از حقوق قانونی، مراجعه‌ی حضوری برای مشاوره حقوقی یا برقراری تماس و مشاوره حقوقی تلفنی می‌تواند راهی کاملا مطمئن و سریع در مسیر کسی اطلاعات و دست یافتن به به حقوق مشروع و قانونی جامعه ی اسلامی، تلقی شود.

مشاوره حقوقی رایگان

کاربرد مشاوره حقوقی

کاربرد مشاوره حقوقی

کاربرد فراوان مشاوره حقوقی تلفنی را از این نظر بررسی کنیم  که  شاید برخی از افراد، زمان  کافی برای مراجعه به موسسات حقوقی یا مشاورین حقوقی را به ویژه در ساعات کاری  خود ندارند. نتیجه می‌توانند در کمترین زمان ممکن و با برقراری یک تماس تلفنی و مشاوره حقوقی تلفنی، به راحتی  با مهمترین مسائل حقوقی ، آشنا شوند و پاسخ برخی از سوالات خود را بدست آورند.

مشاوره حقوقی تلفنی مخصوص موضوع خاصی نمی باشد و در همه ی مسائل حقوقی می‌تواند به کار بیاید. البته به دلیل همان تخصصی شدن امور حقوقی در سال های اخیر، مشاوره حقوقی تلفنی نیز ممکن است با توجه به گوناگونی مسائل حقوقی، تخصصی شود . هر مشاوره حقوقی که  در زمینه‌ی ویژه ای باشد ، نیاز به فردی متخصص و با تجربه‌ در این زمینه را دارد.

مشاوره حقوقی تلفنی

مسائلی که در مشاوره حقوقی می توان به آن رسیدگی کرد

مسائلی که در مشاوره حقوقی می توان به آن رسیدگی کرد

از جمله‌ی مسائل و مشکلات حقوقی که می‌توان در آن از متخصصان  مشاوره حقوقی  مشورت گرفت، به طور خلاصه عبارتند از:

انواع معاملاتِ خرید و فروش، اجاره، وکالت، ضمانت، حواله، ودیعه، عاریه، قرض، کفالت و مضاربه، و نیز مسائل راجع به خانواده از قبیل ازدواج دائم، ازدواج موقت، مهریه، نفقه‌ی زن و فرزند، انجام امور خانه، تربیت فرزند، فسخ ازدواج و طلاق و نیز امور دیگری راجع به ارث و وصیت و نیز مسائل راجع به مسئولیت مدنی مبنی بر جبران خسارت نظیر اتلاف مال دیگران، سبب اتلاف مال دیگران شدن، غصب و تلف شدن قهری و خارج از اراده‌ی اموال دیگران در دست افراد آمین یا غاصب و ….

مشاوره حقوقی به تمام مدیران و کارمندان سازمان کمک می‌کند تا ضمن توجه به مسؤولیت‌های کیفری، حقوقی، جزایی و انتظامی تصمیماتشان، تصمیمات بهتری اتخاذ نمایند و هم‌چنین در مواجه به مسائلو مشکلات  حقوقی سازمانی به آنها در حل‌وفصل مسائل و مشکلاتشان کمک کند . در همه شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی که  که نیازمند مشاوره حقوقی در زمینه کسب و کارشان هستند می توانند از طریق تماس تلفنی  با کارشناسان متخصص ، مشاوره ی حقوقی در مورد انعقاد قراردادهای خرید و فروش؛ انعقاد قراردادها و تفاهم‌نامه‌های بین سازمانی و سایر امور حقوقی مشورت کنند.

مشاوره حقوقی تلفنی

خلاصه کلام

خلاصه کلام

جالب است که بدانید  بسیاری از دعاوی که در دادگاه ها  دادگستری‌ها مطرح میشود بی اساس است و پذیرفته شده نیستند. همین موضوع   باعث می‌شود که در اکثر مواقع  افراد هزینه و زمان زیادی را برای حل این مشکلات بی اساس صرف میکنند ، گاهی نیز همین پیگیری های بیهوده به ضرر خود آنان نیز تمام میشود. اما اگر با یک مشاوره حقوقی مشورت کنند بسیاری از این مشکلات بدون صرف هزینه های گزاف حل میشود، یک مشاوره حقوقی تلفنی به راحتی می تواند راه شما را در رویه ی قضایی هموار کند. در حقیقت منظور ما این است که یک مشاوره حقوقی چه مشاوره حقوقی رایگان و یا هر نوع دیگر می تواند شما را از برخی دام های حقوقی آزاد کند و حتی باعث شود شما با دید باز و بهتری بر قضایا نظاره کنید. این مشاوره ها می توانند یک مسئله ای را که شاید در دید اول بسیار سخت و پیچیده می آید را برای ما آسان کند. تنها مهم این است که به مشاور خود اعتماد کنید و به راهنمایی های او گوش دهید.  و این اعتماد زمانی ایجاد می شود که بدانید مشاور شما یک مشاور کارکشته و با تجربه و باهوش است.