زبان برنامه نویسی متلب

انجام پروژه متلب با توجه به ویژگی های بسیاری که این نرم افزار در دسترس ما قرار میدهد موجب می شود تا بهترین شبیه سازی مدل یا سیستم را پیاده سازی نمائیم. متلب یک زبان برنامه نویسی است ، با افزایش پیچیدگی داده ها و نتایج با افزایش پیچیدگی منابع داده ها و الگوریتم ها ، نیاز به بازنمایی بصری آن داده ها و نتایج به طور فزاینده ای اهمیت پیدا می کند . ما می خواهیم بازنمایی ها را به گونه های ایجاد کنیم که ذهن انسان بتواند آن ها را بهتر درک کند .

بازنمایی گرافیکی نتایج مؤثرترین وسیله برای انتقال نقاط مطالعه است و توقع مخاطبان را بالا برده است . زبان برنامه نویسی متلب به شما کمک می کند تا زمینه های مورد علاقه در رفتار داده ها را شناسایی کنید ، افکار ، مشاهدات و نتیجه گیری های خود را به روشی سریع و شهودی برای دیگران بیان کنید . در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی را در زمینه زبان برنامه نویسی متلب (MATLAB) در اختیار شما قرار دهیم ، با ما همراه شوید...

خدمات متلب

زبان برنامه نویسی متلب (MATLAB)

زبان برنامه نویسی متلب ساده تر از اکثر زبان های برنامه نویسی است و هم چنین یادگیری آن ساده تر می باشد . این زبان به عنوان یک زبان سطح بالا شناخته می شود زیرا از زبان رایانه به زبان انسان نزدیک تر است . متلب یک زبان تفسیری است و می توان به راحتی برنامه ها را به راحتی توسعه و اشکال زدایی نمود .

زبان برنامه نویسی متلب در بسیاری از سیستم های رایانه ای مختلف پشتیبانی می شود و اندازه گیری زیادی از استقلال پلتفرم را ارائه می دهد . این زبان در ویندوز ، لینوکس ، یونیکس ، مکینتاش پشتیبانی می شود. برنامه های نوشته شده بر روی هر پلتفرم روی همه سیستم عامل های دیگر اجرا می شوند .

این زبان برنامه نویسی برخلاف سایر زبان های رایانه ، بسیاری از دستورات نقشه برداری و تصویربرداری یکپارچه را دارد . بسیاری از تصاویر را می توان در هر دستگاه خروجی گرافیکی پشتیبانی شده توسط رایانه ای که نرم افزار متلب در آن کار می کند ، نمایش داد . این قابلیت باعث می شود نرم افزار متلب (MATLAB) ابزاری برجسته برای تجسم داده ها باشد .

زبان برنامه نویسی متلب تمام عملکردهای گرافیکی لازم برای تجسم داده های علمی و مهندسی دارد که شامل ویژگی هایی برای نمایش نمودارهای دو بعدی و سه بعدی ، تجسم حجم سه بعدی ، انیمیشن ، ابزارهایی برای ایجاد نمودارها به صورت تعاملی و امکان استفاده از محبوب ترین قالب های گرافیکی است . هم چنین می توان نمودارهای اضافه شده با چند محور را تغییر داد ، رنگ خطوط و نشانگرها را تغییر داد ، حاشیه نویسی ، عبارات LaTeX و سایر گزینه های ترسیم را تغییر داد .

موارد استفاده از نرم افزار متلب عبارتند از :

 1. توسعه برنامه ، از جمله ساختمان رابط کاربر گرافیکی
 2. مدل سازی ، شبیه سازی و نمونه سازی اولیه
 3. تجزیه و تحلیل داده ها ، اکتشاف و تجسم
 4. گرافیک علمی و مهندسی
 5. ریاضی و محاسبات
 6. توسعه الگوریتم

 

آموزش شبیه سازی متلب

کاربرد زبان برنامه نویسی متلب در ریاضی

در هر بخش از ریاضیات محاسباتی زبان برنامه نویسی متلب مورد استفاده قرار می گیرد . برخی از محاسبات ریاضی که متلب در آن ها استفاده می شود عبارتند از :

 • رسم نمودارهای دو بعدی و سه ‌بعدی و گرافیک
 • کار با ماتریس‌ها و آرایه‌ها
 • معادلات دیفرانسیل
 • محاسبات عددی
 • حساب دیفرانسیل
 • معادلات جبری
 • توابع غیرخطی
 • ابراز منحنی
 • جبر خطی
 • آنالیز داده
 • انتگرال
 • آمار
 • ادغام

فایده اصلی نرم افزار متلب این است که برنامه نویسی را در دسترس همه قرار دهد و خیلی سریع می تواند ایده ها را به برنامه های در حال کار در مقایسه با برخی از زبان های برنامه نویسی معمولی مانند Java  ،C ، C ++ ، visual basic و سایر موارد تبدیل کند .

یکی از اصلی ترین ویژگی ها در این زبان عبارت است شبیه سازی در متلب که در بسیاری از علوم کاربرد دارد

در کمتر از 30 روز یک برنامه نویس خوب متلب شوید .

پروژه متلب و بصورت کلی زبان برنامه نویسی متلب (Matlab) یکی از مهم ترین زبان ها و مهارت های برنامه نویسی فنی است که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد . در این دوره ، ما یادگیری متلب را از سطح مبتدی شروع خواهیم کرد و به آرامی مباحث فنی را ارائه خواهیم داد . این دوره یک برنامه نویسی عمومی متلب است و به این معنی است که همه رشته ها می توانند از این دوره بهره مند شوند . برنامه نویسی متلب یک زبان برنامه نویسی آسان و قابل فهم است و قبل از شروع برنامه های دیگر مانند جاوا ، پایتون ، سی و سی ++ یک انتخاب عالی برای یادگیری خواهد بود .