چگونه کاغذ دیواری اداری مناسبی  انتخاب کنیم؟ انتخاب کاغذ دیواری مناسب منزل و یا محل کار با چه روندی صورت میگیرد؟ چه طرح‌ها و یا چه رنگ‌هایی را می‌توانیم برای کاغذ دیواری مان انتخاب کنیم؟ و بسیاری از سوالات دیگر که از بین انبوه زیادی از آلبوم های کاغذ دیواری موجب این می گردد که ما در انتخاب کاغذ دیواری مناسب سرگردان شویم و نتوانیم کاغذ دیواری دلخواه خود را به طور اصولی و درست انتخاب کنیم. در این مقاله سعی خواهیم کرد نحوه انتخاب صحیح کاغذ دیواری اداری را براش شما شرح دهیم.

انتخاب کاغذ دیواری اداری مناسب

 

اولین پیشنهاد ما برای شما این است که به سبک جایی که می‌خواهید کاغذ دیواری را نصب نمایید، نگاه کنید. به طور مثال: اگر سبک دکوراسیون مکانی که می‌خواهید کاغذ دیواری انتخاب کنید کلاسیک است به سراغ طرح های مدرن و اسپرت نروید ، بهتر است انتخاب خود را به مدلهای متنوع کاغذ دیواری کلاسیک محدود کنید.

همین طور توجه به رنگ مبلمان، پرده و دیگر عناصر محیط کارتان باعث می‌شود که تا بتوانید در انتخاب رنگ کاغذ دیواری بهتر عمل کنید. شما می‌توانید از مشاوران ما در این زمینه کمک بخواهید تا آلبوم‌های مناسب را در اختیار شما قرار دهند و در انتخاب کاغذ دیواری مناسب به شما کمک کنند.

انواع طرح‌ کاغذهای دیواری اداری

یک فضا را به شکل‌های  مختلف می توان کاغذ دیواری کرد. گاهی نیمه پایینی یک فضا را کاغذ دیواری و نیمه بالایی را رنگ می‌کنند و گاهی بالعکس. گاهی ممکن است هر دیوار را یک رنگ و طرح انتخاب کنند و یا برخی تمام دیوار ها را طرح های ساده و برخی دیگر تمام دیوار ها را طرح دار انتخاب می کنند. اما چیزی که به شکل کلی عرف است این است که یک دیوار را طرح دار و دیوارهای دیگر را کاغذ دیواری طرح دار انتخاب می کنند. بخصوص دیوارهایی که قرار است محل قرار گرفتن میزهای کارمندان باشد بهتر از نوع طرح دار انتخاب شود. همچنین برای محلهای ورودی و یا کنار درب های بهتر است از کاغذ دیواری ساده استفاده شود. این استفاده ترکیبی از کاغذهای دیواری طرح دار و ساده علاوه بر اینکه مقرون به صرفه خواهد بود محیط را به نحوی در ذهن پارتیشن بندی می کند که در ارتباط شما با محیط موثر خواهد بود.

طرح سه بعدی کاغذ دیواری لوکس برای محل کار

اگر می خواهید از طرح های ترکیبی استفاده کنید، توجه داشته باشید که اگر کاغذ دیواری کلاسیک طرح داری انتخاب کرده اید ترجیحا نوع ساده را نیز از همان جنس اتخاب نمایید و یا اگر کاغذ دیواری لوکسی مدنظر دارید، دیگر طرح های تریکبی را نیز از همان جنس انتخاب نمایید. این نکته از این باب اهمیت دارد که کیفیت و ماندگاری دو محصول انتخابی شما ممکن است یکسان نباشد و به دلیل خراب شدن زودرس جنسی که مرغوبیت کمتری دارد کل دکوراسیون محل کار خود را تغییر دهید.

بعد از این که تصمیم به استفاده از کاغذ دیواری در محیط اداری گرفتید احتمالا از خودتان سوال می‌کنید که از بین این همه آلبوم کاغذ دیواری و همین طور طرح‌های مختلف، چه طرحی برای محل کار شما مناسب خواهد بود؟ پیشنهاد ما استفاده از طرح های ساده و کلاسیک و سه بعدی است. استفاده از کاغذ دیواری با طراحی های سه بعدی این کار سبب بزرگ تر نشان دادن  فضا می شود. طرح های داماسک و گل های آبرنگی و گل ژاپنی و همین طور گل ریز در محیط های اداری در موارد خاصی قابلیت استفاده شدن دارند و بهتر است طرح هایی را که  ذکر شد در اولویت بگذارید. البته کاغذ دیواری ساده فضا را شلوغ نمی کند و به همین جهت می توان از تجهیزات و لوازم دکوری در دفتر استفاده کرد. به علاوه، در فضایی که بیشتر کاغذ دیواری ها ساده است، می توان نقشه های دیواری و تابلو روی دیواری نصب کرد.

هنگام انتخاب طرح های کاغذ دیواری حتما دکوراسیون محیطتان را در نظر داشته باشید. به عنوان مثال اگر محیط تان لوکس است از کاغذ دیواری لوکس و طرح های سه بعدی استفاده نمایید، همین طور اگر محیطتان کلاسیک است استفاده از کاغذ دیواری کلاسیک و ساده را در اولویت قرار دهید.

یک شیوه جالب که برخی شرکت‌ها از آن استفاده کرده‌اند را درج لوگوی شرکت خود در زمینه کاغذ دیواری‌ها است که به میزان بسیار زیادی تاثیر مثبت بر کارکنان و مراجعه کننده شرکت دارد.

انتخاب رنگ‌های مناسب برای کاغذ دیواری اداری

 دکوراسیونی که در فضاهای اداری در نظر گرفته می شود معمولا آرام و پر نور است طوری که باعث حواس پرتی نشود. به همین خاطر، بهتر است کاغذ دیواری اداری با رنگهای روشن و خنثی انتخاب شود. رنگ‌های طوسی ، سفید، بژ، آبی روشن، لیمویی، سبز کم‌رنگ و استخوانی برای دفتر اداری انتخاب مناسبی است. کاغذ دیواری های رنگ روشن را می توان با کاغذ دیواری‌های تیره هماهنگ با آن ست کرد.  بدین صورت که معمولا یک دیوار با کاغذ دیواری تیره پوشش داده می‌شود و روی سایر دیوارها، کاغذ دیواری روشن هماهنگ با آن نصب می‌شود.

نصب کاغذ دیواری

یکی از دلایل اصلی که کاغذ دیواری برای دکوراسیون داخلی فضای اداری مورد توجه قرار گرفته، راحتی و سرعت در نصب آن است. این موضوع بسیار مورد توجه شرکت‌ها در طراحی دکوراسیون قرار گرفته است. علاوه برمزیت ذکر شده کثیف کاری و بوی رنگ های شیمیایی که تا مدت ها باقی میماند را ندارد.

شرکت والارین علاوه بر مشاوره در انتخاب کاغذ دیواری مناسب از لحاظ رنگ و طرح، این افتخار را دارد که مرحله اجرایی یعنی نصب کاغذ دیواری در محل مورد نظر را نیز به انجام برساند.