به گزارش افکارنیوز،

این روزها برای ساخت هرمکانی، حتی اتاق و سرپناه کوچک، نیاز به خرید آهن آلات احساس میشود. با توجه به وزن و قیمت بالا، مانند قیمت نبشی و ناودانی و سایر مقاطع فولادی، خرید اشتباه یک قطعه آهنی کوچک میتواند ضرر مالی هنگفتی را برایتان به همراه داشته باشد. علاوه بر اشتباه در انتخاب نوع محصول، عدم اطلاع دقیق از قیمت آهن آلات مانند تیرآهن، پروفیل و میلگرد در حجم های بالا نیز صرفه اقتصادی نخواهد داشت.

با توجه به نکاتی که ذکر شد، اهمیت داشتن اطلاعات درباره انواع محصولات و قیمت آنها مشخص میشود. اینجاست که مشاوره با کارشناسان تخصصی را به شما پیشنهاد میکنیم. فولاد ایرانیان از جمله مراکز خرید و فروش آهن آلات است که کارشناسان باتجربه آن با داشتن اطلاعات تخصصی درزمینه مقاطع فولادی، به صورت رایگان شما را راهنمایی خواهند کرد.

اطلاعات مورد نیاز برای خرید فولاد

برای خرید هرکدام از مقاطع، باید به نکته ای خاص توجه کرد. در واقع نکاتی که هنگام خرید تیرآهن باید در نظر بگیرید با نکات مورد توجه در هنگام خرید ورق متفاوت است. در ادامه این قسمت، کلیات نکات بیان میشود. برای اطلاع از جزئیات درباره خرید آنها میتوانید با مرکز ما تماس بگیرید.

خرید تیرآهن

از جمله اطلاعات رایگان که هنگام خرید از فولاد ایرانیان دراختیارتان قرار میگیرد، میتوان به اطلاعات درباره انواع تیرآهن و معرفی مناسبترین آن برای پروژه‌هایتان اشاره کرد. به عنوان مثال سه نوع تیرآهن رایج وجود دارد: IPB، IPE و INP. تیرآهن IPB یا همان تیرآهن هاش که بال پهن هم است به دلیل مقاومت بالایی که دارند برای ساخت ستون، سد و پل به کار میرود. تیرآهن IPE نیز دارای بالهای کم عرض است که در ساخت سازه فولادی و خرپا مورد استفاده قرار میگیرد.

خرید ورق

تیم مشاوران مجموعه ما، درباره خرید و قیمت ورق فولادی و استنلس استیل نیز تجارب باارزشی را برایتان ارائه خواهد کرد. این تجارب شامل اطلاعات درباره انواع ورق مانند CK45، ST37، A516  می‌باشد. البته در سالهای اخیر عمده تقاضای مشتریان ورق، در حوزه ورق استنلس استیل است. این ورق در گریدهای مختلف 304، 309 (با عنوان ورق نسوز) و سایر گریدها ساخته میشود. لازم است بدانید که گریدهای مختلف، عناصر آلیاژی متفاوتی دارند و همین مساله سبب میشود که خواص شیمیایی و مکانیکی آنها نیز متفاوت باشد.  بنابراین، با توجه به خواص مختلف، هرکدام از این گریدها برای مصارف خاصی استفاده میشوند. عمده کاربرد ورق استنلس استیل در صنعت نفت و گاز و پتروشیمی و همچنین لوازم خانگی میباشد.

نکته ای که باید درنظر بگیرید این است که بدون مشورت با کارشناسان ورق خریداری نکنید. به عنوان مثال، ورقهایی که در صنعت پتروشیمی مورد استفاده قرار میگیرند باید در برابر حرارت و خوردگی مقاوم باشند. اگر ورق انتخابی، استحکام و مقاومت لازم را نداشته باشد، میتواند خسارات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

خرید مقاطع طویل فولادی

سایر مقاطع طویل فولادی نیز به همین ترتیب می‌باشد. مثلا اگر قصد خرید پروفیل و یا مقاطع طویل دیگر را دارید، باید به نقاط تسلیم و کشش آنها توجه کنید. بدون توجه به این نکات، ممکن است سازه انتخابی‌تان استحکام لازم برای تحمل بار را نداشته باشد. اگر تخصصی در این زمینه ندارید، همکاران مجموعه ما، با دارا بودن دانش کافی در این زمینه محصول مناسب برای پروژه‌تان را معرفی خواهند کرد.

2

عوامل موثر روی قیمت مقاطع فولادی

نکته دوم و مورد توجه در خرید مقاطع فولادی، قیمت آن است. قیمت مقاطع فولادی تحت تاثیر عوامل داخلی و خارجی است. در ادامه این بخش با تمامی این عوامل و نحوه ارتباط آن با قیمت آهن آلات آشنا خواهیم شد.

عوامل داخلی اثرگذار روی قیمت مقاطع فولادی

 

از عوامل داخلی اثر گذار روی قیمت فولاد، میزان عرضه و تقاضا، کارخانجات تولیدی و همچنین بازار بورس کالا است. این که در بازار بورس کالا متقاضی برای خرید این مقاطع کم و یا زیاد باشد، میتواند باعث نوسانات قیمت شود. با تحلیل معاملات بورس کالا و بازار آهن آلات در روزهای گذشته و در شرایط اقتصادی و سیاسی مختلف می‌توان آینده بازار را  پیش بینی کرد. بنا به دلایل مختلفی ممکن است انجام این کار برایتان مقدور نباشد، اما نگران نباشید، تیم ما، با تحلیل‌های هفتگی و ماهانه درباره بازار مقاطع فولادی و بورس کالا به شما درباره نوسانات قیمت و تخمین قیمت در روزهای آینده کمک کند. این کار این امکان را به شما میدهد تا در زمان مناسب و با قیمت مناسب خرید خود را انجام دهید.

این که قطعات توسط کدام مبدا تولید می‌شوند، نکته‌ای است که باید به آن توجه شود. مبادی مختلف محصولات با کیفیت‌های متفاوت را عرضه میکنند. به همین دلیل داشتن اطلاعات کیفی از جمله روش تولید محصولات کارخانجات میتواند به شما در انتخاب محصول مورد نظرتان کمک شایانی کند. این شرکت، با شناخت تمامی محصولات کارخانجات مختلف  شما را در این زمینه راهنمایی خواهد کرد.

عوامل خارجی اثرگذار روی قیمت مقاطع فولادی

 

عامل خارجی اثرگذار روی این محصولات، نرخ ارز، تحریم ها و تجارت و اقتصاد جهانی است. درباره نرخ ارز باید بگوییم، همانطور که میدانید، در ماههای اخیر، قیمت ارز در کشورمان به صورت لحظه‌ای تغییر کرده است. ازآنجایی که نرخ قیمت اکثر مقاطع فولادی همچون قیمت پروفیل و سایر مقاطع فولادی به قیمت ارز وابسته هستند، قیمت آنها نیز به طور لحظه ای تغییر کرده‌اند. عامل مهم دیگر در قیمت این روزها اتفاقاتی است که در کشورهای حاشیه خلج فارس، چین و آمریکا در حال رخ دادن است. در بازار مقاطع فولادی، به دلیل حاشیه سود بالا در بعضی مقاطع، دلالان میتوانند سودهای کلانی را از شما دریافت کنند. به همین دلیل به شما توصیه میکنیم قیمت های مورد نیاز خود را از مراکز معتبر دریافت کنید. برای این کار میتوانید وارد سایت فولاد ایرانیان شوید و قیمت های لحظه‌ای را از آنجا دریافت کنید. با هر تغییری در این قیمت‌ها، سایت به روز شده و مانع از زیان مخاطبین خواهد شد. در کنار استعلام قیمت از سایت و مشاوران این مرکز، از سایر مراکز معتبر نیز قیمت دریافت کنید، قیمتها را با یکدیگر مقایسه کرده و نسبت به خرید اقدام نمایید.

بعد از انجام مراحل بالا و اتخاذ تصمیم برای خرید، حال نوبت انتخاب یک شرکت معتبر برای تامین آهن آلات است. شرکت‌های با سابقه در این زمینه، با انجام فرایند اصولی فروش آرامش روانی را برای شما به همراه خواهد داشت. گاهی اوقات اعتماد به شرکتهایی که توانایی کافی در کنترل کردن این فرایند را ندارند، علاوه بر ایجاد تاخیر در پیشرفت پروزه‌هایتان، میتواند دغدغه های فکری شما را بیشتر کند.

همانطور که میدانید، از جمله خدمات مورد توجه تیم فولاد ایرانیان تامین آهن آلات مورد نیاز مشتریان است. مشتریان این شرکت از شخص حقیقی تا حقوقی و از شرکت های کوچک تا بزرگ میباشد. برای اطلاع از جزئیات فرایند خرید از این شرکت با شماره 42214-021 تماس حاصل فرمایید. کارشناسان این مجموعه با صبر و توضیحات کافی شمارا راهنمایی خواهند کرد.