سولفات روی چیست؟

گیاهان برای رشد خود به یک سری عناصر مختلف نیاز دارند تا بتوانند بهترین رشد و باردهی را داشته باشند. این عناصر باید به خاک اضافه شوند تا گیاه توسط ریشه‌هایش بتواند آن را جذب کند. عنصر روی یکی از این عناصر است.

روی یکی از عناصری است که در صورت نبود آن در خاک رشد گیاه دچار اختلال می‌شود. ph خاک در مورد حلالیت عنصر روی بسیار مهم است هرچه خاک اسیدی‌تر باشد عنصر روی راحت‌تر در آن حل می‌شود. معمولاً برای رفع این مشکل از سولفات منیزیم استفاده می‌کنند تا بتوانند خاک را اسیدی کرده و به راحتی سولفات روی در خاک حل شود.

علائم کمبود روی در گیاهان:

بعضی از گیاهان هستند که بسیار به کمبود عنصر روی واکنش نشان می‌دهند و محصول نهایی در صورت نبود عنصر روی در خاک بسیار بی‌کیفیت خواهد بود. مرکبات، نخود، سویا و انگور گیاهانی هستند که بسیار به کمبود روی حساس هستند اما بعضی از گیاهان مانند صیفی‌جات مقاومت بیشتری نسبت به کمبود روی نشان می‌دهند. کمبود روی باعث می‌شود تا باردهی گیاه کاهش پیدا کند. نیمی از محصولات کشاورزی که در کشورمان تولید می‌شود به دلیل کمبود روی دارای باردهی مطلوبی نیستند. زمانی که سولفات آهن کشاورزی، در خاک کم باشد گیاهان به سرعت علائم ظاهری در برگ‌ها ساقه و ریشه خود نشان می‌دهند. یکی از این علائم این است که برگ‌ها به سرعت زرد شده و می‌ریزند و پوست میوه‌ها هم ممکن است ضخیم‌تر از حالت معمولی باشد تمامی این‌ها باعث می‌شود تا کیفیت محصول نهایی از چیزی که انتظارش می‌رود کمتر باشد. یکی دیگر از این علائم این است که میوه‌ها زودتر از روی درختان می‌ریزند و بدون اینکه به صورت کامل رسیده شده باشند، از روی درخت به زمین می‌افتند. تمام این علائم نشان دهنده این است که سولفات روی در خاک کم است و شما نیاز دارید تا آن را به خاک اضافه کنید.

1

سولفات روی را می‌توانید به صورت پودری یا حتی به صورت کریستالی خریداری کنید شرکت پترو آکام راد صنعت یکی از بهترین شرکت‌های ارائه دهنده سولفات روی است که شما می‌توانید با مراجعه به سایت این شرکت و یا استفاده از شماره‌هایی که برای شما در نظر گرفته‌اند، خرید خود را انجام داده و به راحتی محصول مورد نظر خود را به خاک اضافه کنید. هم‌چنین می‌توانید با کمک کارشناسان فروشی که در اختیار شما می‌گیرند، علائم گیاه خود را به آن‌ها گفته و بهترین ماده مغذی مورد نیاز برای تغذیه خاک را از آنها دریافت کنید.

اسید سولفوریک و کاربردهایش:

این ماده کاربردهای بسیار زیادی در صنعت و آزمایشگاه‌های شیمیایی دارد؛ اما ۶۰ درصد تولید این ماده به استفاده از آن در کودهای شیمیایی اختصاص داده شده است. این ماده در کودهای شیمیایی فسفاته وجود دارد. این ماده یک ماده معدنی بوده که باعث می‌شود رشد گیاهان به خوبی انجام شود و بهترین محصولات به بار بیایند و برای عرضه به بازار مناسب باشند.

2

در اکثر کودهای شیمیایی از این ماده معدنی استفاده می‌شود. در سال‌های اخیر با توجه به استفاده بسیار زیاد این ماده در صنایع مختلف از جمله صنایع کشاورزی فروش اسید سولفوریک بسیار بالا رفته است و این در صورتی است که حدود ۵۰ سال پیش‌ فروش آن کمتر از ۱۰ درصد امروز بوده است. از 40 سال قبل کشاورزان آمریکایی دریافتند که اضافه کردن این ماده به خاک باعث می‌شود تا رشد و باردهی گیاهان به صورت قابل توجهی افزایش یابد و از آن زمان به بعد فروش و تولید آن در سراسر دنیا رونق بسیار زیادی گرفت.

تولیدکننده‌های عمده اسید سولفوریک اغلب کشورهای آمریکایی و اروپایی هستند، اما در خاورمیانه بزرگترین تولید کننده اسید سولفوریک کشور عزیزمان ایران بوده است که باعث شده است ایران یکی از قطب‌های تولید این ماده معدنی باشد. قیمت اسید سولفوریک امروزه با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه برای تولید اسید سولفوریک مقداری افزایش داشته است اما باز هم این افزایش قیمت اسید سولفوریک دلیل بر عدم استفاده از آن در کودهای شیمیایی نشده است؛ زیرا کاربردهای بسیار زیاد این ماده مغذی برای باروری بهتر گیاهان اثبات شده است و تمامی کشاورزان این ماده را به عنوان یک ماده مغذی اصلی برای خاک استفاده می‌کنند. خرید این مواد مغذی از حساسیت بالایی برخوردار است، زیرا فروشنده‌های بسیاری هستند که این ریزمغذی‌ها را با ناخالصی به شما عرضه می‌کنند. برخی از این ناخالصی‌ها حتی می‌تواند باعث شود تا رشد گیاه و درخت متوقف شود و دیگر خاک قابل استفاده نباشد.

انتخاب یک تولیدکننده بسیار مناسب و هم‌چنین فروشنده منصف یک امر بسیار ضروری برای تمامی مشتریان است، زیرا ممکن است که این مواد ریزمغذی خلوص مختلفی داشته باشند و در صورتی که فروشنده منصف و قابل اعتماد نباشد، می‌تواند ماده با خلوص کمتر را به شما به قیمت ماده با خلوص بیشتر به بفروشد. این امر علاوه بر هدر رفت هزینه، نتیجه مورد نیاز را نیز برای خاک شما به همراه نخواهد داشت.

3

شرکت پترو آکام راد صنعت یکی از این فروشنده‌های بسیار مناسب و قابل اعتماد در زمینه فروش مواد شیمیایی و ریزمغذی‌های مورد نیاز خاک می‌باشد. شما می‌توانید به راحتی به این شرکت اعتماد کرده و مواد مورد نظر و هم‌چنین ریزمغذی‌های مورد نظر خود را خریداری کنید و به خاک خود اضافه کنید و نتایج چشم‌گیر آن‌ها را ببینید.

شرکت تولیدی پترو آکام راد صنعت یک شرکت خصوصی است که با توجه به تازه تأسیس بودن آن پیشرفت بسیار چشم‌گیری در تولید مواد شیمیایی را در کشور داشته است. این شرکت می‌تواند تمام فرآورده‌های شیمیایی از جمله اسید سولفوریک و هم‌چنین سولفات روی مورد نیاز در کشاورزی و صنعت را به مشتریان ارائه دهد. سایت بسیار قوی این شرکت یکی از نقاط قوت آن‌ها می‌باشد. در این سایت می‌توانید محصولات خود را انتخاب کرده و بدون هر گونه نگرانی نسبت به کیفیت مواد از کارشناسان فروش بر خط مشاوره گرفته، سپس محصول مورد نظر را در سراسر کشور تحویل بگیرید.