به گزارش افکارنیوز،

استانبول کارت بهترین گزینه برای پرداخت هزینه حمل و نقل شما است ، زیرا کارت قابل شارژ مجدد است و کلیه گزینه های اصلی حمل و نقل عمومی را در بر می گیرد. اگر با یک دوست یا خانواده خود سفر می کنید ، می توانید برای افراد مختلف با همان کارت ضربه بزنید ، بنابراین راحت تر می توانید با گروه ها ارتباط برقرار کنید.تاکسی ها باید نسبتاً ارزان باشند ، اما نسبت به رانندگانی که سعی در مذاکره در مورد کرایه های ثابت یا کسانی که سعی در تغییر قیمت شما دارند ، محتاط باشید.

مکانهای مشهور خرید استانبول کارت:

دکه های داخل ایستگاه های مترو در استانبول

دستگاه های الکترونیکی ثابت شارژ کارت که به ATM معروف است و فقط در ایستگاه های مترو وجود دارد.

دکه های و غرفه های روزنامه فروشی داخل شهر استانبول.

1

توصیه های خرید استانبول کارت:

اگر در روز تا پنج بار از گیت های اصلی مترو و یا اتوبوس و کروز تردد میکنید هزینه های استانبول کارت تا بیش از 50 درصد کاهش می یابد و بهترین راه استفاده افراد خانواده از استانبول کارت جدا است.چرا که اگر یک خانواده 2 نفره  از یک استانبول کارت  مشترک استفاده کند پس از دومین مسیر و رد شدن از گیت آخرین تخفیف آنها تمام میشود ولی اگر 2 کارت داشته باشند تا مسیر 4 و 5 تخفیف های انها پلکانی تا 50 درصد ادامه خواهد داشت و در انتهای روز هزینه کمتری میپردازند طبیعتا شما اگر تور استانبول 3 شب را هم گرفته باشید به ناچار در طول روز باید زمانهای زیادی را برای شارژ پشت دستگاههای ATM صرف نمائید و در انتها هزینه های زیادتری پرداخت مینمائید.پس بهترین راه اینست که هر شخصی یک استانبول کارت تهییه نماید.

2

نکات ایمنی برای زنانی که در استانبول مسافرت می کنند

یکی از مواردی که من می خواهم برجسته کنم ، به ویژه برای مسافران زن انفرادی در تور استانبول این است که استانبول دارای یک اداره ویژه پلیس گردشگری است که بین ایا صوفیه و مخزن باسیلکا واقع شده است. اگر چیزی اشتباه پیش می رود ، این جایی است که می خواهید به آن بروید!استانبول به طور کلی بسیار ایمن است و جرم و جنایات کوچک نیز کم است. با این حال ، در اطراف شهر قدیمی مراقب باشید زیرا ممکن است چنگ زدن به کیسه اتفاق بیفتد. از پیاده روی تک نفره در تکسیم در اواخر شب (بعد از ساعت 10) ، به خصوص در خیابان اصلی Istikal Cadessi ، خودداری کنید. همچنین توصیه می شود در آخر هفته ها به سفر انفرادی نروید. افراد جلوی شما را نمی گیرند ، اما می توانند جلوه ای مرعوب داشته باشند.کفش پاشنه بلند و لباس کوتاه نیز نباید در اطراف شهر پوشیده شود. بسیاری از دختران محلی را می بینید که در همه نوع لباس ها و لباس پوشیده اند.

3

آگاه باشید که چندین روش کلاهبرداری وجود دارد که گردشگران را هدف قرار می دهد ، و هنگام مراجعه به تاکسی ها ، همیشه تاکسی متر را بررسی کنید و با پرداخت هزینه های ثابت موافق نیستید. انتخاب راننده تاکسی قدیمی معمولاً شرط بندی ایمن تر است ، زیرا احتمالاً سعی در مسافرت و گول زدن مسافران کمتری دارند.مانند هر مسافرت انفرادی در یک شهر بزرگ ، عاقلانه است که بیش از حد مسموم نشوید و خود را در کافه ها و کلوپ ها آسیب پذیر نگذارید. توصیه می کنم همیشه اگر دوست دارید در شب به مسافرت بروید ، به یک خوابگاه یا هتلی سفر کنید ، یا اینکه به کسی اطلاع دهید که کجا می خواهید بگویید.و در آخر ، من توصیه می کنم یادگیری چند عبارت اصلی به زبان ترکی ، مانند "سلام" ، "متشکرم" ، و غیره ، زیرا با رانندگان تاکسی و در کافه ها / رستوران ها مسیری طولانی یاد بگیرید.

4

از مردان در استانبول چه انتظاری دارید

فرهنگ در استانبول با اکثر کشورهای غربی بسیار متفاوت است. در بسیاری از مناطق توریستی استانبول ، مردانی وجود خواهند داشت که به بازدید کنندگان تور ارزان استانبول  زن بی احترامی می کنند.من شخصاً هیچ وقت با مردان محلی هیچ مشکلی را تجربه نکرده ام و مشکلاتی را که با آنها روبرو شدم بسیار نجیب و مودبانه پیدا کردم.با این حال ، اگر با کسی مثل این روبرو شدید ، به آنها محکم بگویید که شما را تنها بگذارند و در صورت ادامه ، به منطقه ای بروید که افراد زیادی در آن قرار دارند. نزدیک شدن به اعضای پلیس گردشگری تور ترکیه همیشه ایده خوبی در این نوع شرایط است.

منبع: تور لحظه آخری