به گزارش افکارنیوز،

نرم افزار پخش مویرگی در دنیا امروزه کاربرد بسیاری دارد و از آنجایی که علم روز به روز در حال پیشرفت کردن است بسیاری از افراد از این نرم افزار استفاده می کنند. در واقع همانطور که می دانید مویرگ ها رگ های کوچکی می باشند که وظیفه آنها رساندن خون به دیگر سلول ها می باشد، بر اساس این تعریف نرم افزار پخش مویرگی را تولید کرده اند و در بسیاری از بنگاها اقتصادی این نرم افزار ارزش زیادی دارد و از آن استفاده می کنند. اینکه نرم افزار پخش مویرگی به درستی طراحی شود به تعهد و حمایت مدیران ارشد بستگی دارد و به همین دلیل باید مدیران به این موضوع اهمیت زیادی بدهند.

ویژگی های نرم افزار پخش مویرگی :

همانطوری که می دانید هر نرم افزار و شرکتی ویژگی های خاص و منحصر به فرد خودش را دارد که نرم افزار پخش مویرگی هم ویژگی های خاصی دارد. یکی از مهمترین ویژگی های آن این است که توزیع نمودن کالا را از پایین ترین سطح کانال شروع می کند، یعنی در واقع خرده فروشی نقطه شروع این نرم افزار به شمار می رود. استراتژی که در پخش مویرگی کالاهای تند مصرف وجود دارد بسیار بیشتر از پخش مویرگی کالاهای دیگر می باشد، کالاهای تند مصرف کالاهای غذایی می باشند که قیمت آنها هم چندان بالا نمی باشد. هر یک از نرم افزارها و شرکت های پخش مویرگی با یکدیگر تفاوت های بسیاری دارند که آنها عبارتند از :

- پخش مویرگی مستقل :

یکی از مهمترین ویژگی هایی که این نرم افزار پخش مویرگی دارد این است که با چندین برند متنوع کار می کند و فعالیت اصلی که یان نمونه دنبال می کند پخش کردن مواد غذایی، دارویی و شوینده است.

- پخش مویرگی غیر مستقل :

این نرم افزار به صورتی کار می کند که تمامی فعالیت های آن زیر نظر شرکت تولید خودش می باشد، و وظیفه آن این است که تنها محصولاتی را توزیع کند که مربوط به تولید خودش می باشد.

هر یک از این پخش ها مزایا و معایبی دارند که از نظر مدیران آنها مورد بررسی قرار می گیرد. همچنین باید بانید اندازه هریک از آنها با دیگری متفاوت است، چرا که برخی از مدیران تلاش می کنند نرم افزار پخش مویرگی بزرگی را تاسیس کنند و برخی دیگر ترجیح می دهند نرم افزار کوچک و یا متوسطی داشته باشند. بر این اساس عملکرد هر یک از آنها با دیگری تفاوت دارد.