درب اتوماتیک به درب‌هایی گفته می‌شود که بدون دخالت دست و به طور خودکار باز و بسته می‌شوند.

این درب‌ها دارای انواع مختلف و کارایی زیادی می‌باشند. شرکت اشل یکی از شرکت‌های پیشرفته و به روز با 23 سال تجربه در ایران این افتخار را دارد که با ارائه بهترین خدمات و فعالیت گسترده در زمینه درب اتوماتیک و با استفاده از تجهیزات پیشرفته و بهره‌گیری از علم روز دنیا و با افراد متخصص و آموزش دیده در این زمینه خدمات نوینی را ارائه کند.

فعالیت شرکت در زمینه تولید و خدماتی نظیر انواع درب‌های اتوماتیک در انواع گوناگون، سیستم‌های اعلام سرقت و حریق، آیفون تصویری و آنتن مرکزی و... می‌باشد.

شرکت اشل در صدد است با ارائه خدمات نوین با بهترین کیفیت و استاندارد در دنیایی که تنوع کالا بسیار است، شما را همراهی نموده و با یک مشاوره بهینه و ضمانت محصولات خود و خدمات پس از فروش، بهره‌گیری از کارشناسان متخصص و استفاده از باکیفیت‌ترین محصولات نقش بسزایی در رضایت‌مندی مشتریان خود داشته باشد.

یکی از کاربردهای مهم درب اتوماتیک بیمارستانی می‌باشد که تأثیر زیادی را سرعت و عملکرد برای بیماران دارد و از نظر ایمنی و کارآیی از حساسیت بالایی برخوردار می‌باشد.

هر کدام از درب‌ اتوماتیک ویژگی‌های خاص خود را دارند که براساس نیاز می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

از انواع درب اتوماتیک شیشه‌ای می‌توان درب اتوماتیک شیشه‌ای اسلایدینگ را نام برد که که این نوع درب اتوماتیک در عامیانه به کشویی و ریلی معروف می‌باشند. درب اتوماتیک شیشه‌ای در مدل‌ها و طرح‌های زیادی تولید می‌شوند که براساس نیاز هر مشتری می‌باشد.

این نوع درب اتوماتیک به دلیل ارزان بودن و تغییر در اندازه‌های مختلف و استفاده در هر فضا و قابل نصب بودن یکی از پرکاربردترین درب‌های اتوماتیک به حساب می‌آید.

30

شکل 1: نمونه‌ای از درب اتوماتیک دو لت متحرک

انواع درب اتوماتیک شیشه‌ای اسلایدینگ

درب اتوماتیک شیشه‌ای اسلایدینگ را در حالت‌های زیر می‌توان استفاده نمود:

نوع اول آن به چهار لت معروف می‌باشد که دارای دو لت ثابت و دو لت متحرک می‌باشند و یکی از محبوب‌ترین مدل‌ها در میان کاربران محسوب می‌شود. لت‌های متحرک به صورت کشویی بر روی لت‌های ثابت قرار می‌گیرند.

نوع دیگر درب اتوماتیک به دو لت متحرک معروف می‌باشند که کارایی آن در ورودی سالن و فضاهایی که امکان نصب لت‌های متحرک روی آن فضا امکان‌پذیر باشد، صورت می‌گیرد و به هنگام باز شدن کل فضای ورودی در واقع قابل استفاده می‌باشد.

از دیگر نمونه‌های درب اتوماتیک شیشه‌ای اسلایدینگ می‌توان به نوع دیگر آن که به یک لت ثابت و یک لت متحرک می‌باشد اشاره نمود. این نوع درب‌ها به طور معمول ورودی آنها از وسط نمی‌باشد و از چپ و راست می‌باشد و لت متحرک از طرفین به روی لت ثابت می‌رود.

یک نوع دیگر این درب‌ اتوماتیک یک لت متحرک است که برای مکان‌هایی به کار می‌رود که ورودی آنها کم عرض است و این را باید در نظر داشته باشید که در این نوع درب‌ها فضای کامل برای حرکت لت متحرک روی دیوار باشد.

اندازه استاندارد برای ارتفاع درب اتوماتیک اسلایدینگ دو متر و 20 سانتی‌متر می‌باشد که باید بگوییم در مواقعی می‌توان این اندازه را تغییر داد هنگامی که دهانه فضای مورد استفاده بیشتر از حد معمول باشد می‌توان با استفاده از یراق‌های مخصوص شیشه‌ها بهره برد و علاوه بر زیبا کردن کار درب‌ها از استاندارد لازم نیز خارج نمی‌شوند.

31

شکل 2: درب اتوماتیک اسلایدینگ بیشترین کاربرد را در مکان‌های مختلف دارد.

شناخت جنس شیشه‌های درب اتوماتیک

شیشه‌هایی که در درب اتوماتیک اسلایدینگ به کار گرفته می‌شود از نوع نشکن 10 میلیمتر است و تغییر در سایز آنها در صورت نیاز وجود دارد. این شیشه‌ها نیز در رنگ‌های متنوع تولید می‌شوند و شما به راحتی می‌توانید طرح و لوگوی مورد نظر خود را بر روی آن طراحی نمایید.

از مواردی که می‌توان ایمنی این درب‌های اتوماتیک را بالا برد این است که سنسورهایی در آن تعبیه شود که این عمل باعث می‌شود که درب‌ها به هم و به افراد برخورد نداشته باشد و امکانات دیگری از قبیل سیستم کنترل رفت و آمد مانند دستگاه کارت‌زنی و یا اثر انگشت و... روی آن به راحتی قابل اجرا می‌باشد.

درب سکشنال صنعتی چیست؟

یکی دیگر از درب‌های اتوماتیک به درب سکشنال صنعتی معروف می‌باشد. این درب اتوماتیک کارایی زیادی در پارکینگ‌ها، کارخانه‌ها و سوله‌ها دارد که از محدودیت‌های فضایی برخوردار می‌باشند. این درب اتوماتیک به دلیل اینکه زیر سقف جمع می‌شود فضای کمی اشغال می‌نماید و بهترین نوع درب‌ها برای این مکان‌ها می‌باشند.

میزان فضایی که این درب اتوماتیک اشغال می‌نماید 25 سانتی‌متر می‌باشد و به راحتی به وسیله ریل‌ها و فنرهای بالابر سریع باز و بسته می‌شوند و همین امر یکی از مزیت‌های این درب‌ها می‌باشد که به راحتی قابل اجرا می‌باشد.

32

شکل 3: درب سکشنال صنعتی بهترین گزینه برای فضاهای دارای محدودیت می‌باشد.

از مزیت‌های این درب اتوماتیک می‌توان به مواردی مانند ایمنی بالای آنها برای ورود سارقان اشاره نمود. این درب‌ها دارای سنسورهای حرکتی و چشم مادون قرمز می‌باشند که در برخورد با موانع سرعت آنها کاهش می‌یابد. دارای مقاومت بالا در برابر شرایط آب و هوایی می‌باشند و این قابلیت را دارند که در آنها می‌توان درب‌های کوچکتر به کار برد که در مواقعی که نیاز نیست کل در باز شود از آن استفاده شود. قابلیت نصب باتری ذخیره می‌باشند در هنگام قطعی برق به راحتی قابل استفاده شوند، این درب اتوماتیک به راحتی از نظر رنگ قابل تغییر می‌باشند و هارمونی رنگ را در آن می‌توان حفظ کرد و نسبت به نما رنگ مورد نظر را انتخاب نمایید، این نوع درب اتوماتیک در فضاهایی که محدودیت دارند و مرکزهای صنعتی به راحتی قابل اجرا می‌باشند و از مزیت‌های دیگر آن می‌توان به بی‌صدا بودن آنها اشاره نمود. این درب اتوماتیک به وسیله فنرهایی که در آن وجود دارد به راحتی باز و بسته می‌شوند. شما به راحتی می‌توانید میزان باز شدن این درب‌ها را با توجه به نیازتان تغییر دهید و کم و زیاد نمایید.

این درب اتوماتیک دارای امنیت بسیار بالایی می‌باشد و دارای عایق‌هایی می‌باشد و این به خاطر فوم‌های به کار رفته در تیغه‌های آن می‌باشد و سرعت آن به وسیله حسگر قابل کنترل می‌باشد. از جمله مدل‌های درب اتوماتیک صنعتی سکشنال می‌توان به نوع زاویه‌دار، گیوتینی و یا 90 درجه اشاره کرد. موتورهایی که در درب اتوماتیک نوع صنعتی به کار رفته است مخصوص خود آنها می‌باشد که ساید گفته می‌شود و به صورت تک فاز و سه فاز مورد استفاده قرار می‌گیرند.