به گزارش افکارنیوز،

تبلیغات ویدیویی یکی از انواع تبلیغات آنلاین است که شبکه تبلیغات سنجاق نیز آن را در سبد خدمات ارائه دهنده خود دارد و با اینگونه از تبلیغات شانس انتخاب محصول یا خرید را توسط کاربران افزایش می‌دهد. طبق بررسی‌های انجام گرفته در دنیا، ۶۲% از متخصصان بازاریابی عقیده دارند که تبلیغات ویدیویی بیش از ۴۰ % رونق کسب و کار مشتریان آن‌ها را افزایش داده است.

با افزایش روزافزون حجم تبلیغات میزان توجه کاربران به آن‌ها در حال کاهش می‌باشد. پس ما زمان کمتر و انرژی بیشتری برای جلب توجه کاربران نیاز داریم. امروزه تبلیغات ویدیویی حجم بیشتری از پیام را در زمان کوتاه‌تری به مخاطب منتقل می‌کند. صدا و تصویر امکان درگیر شدن حواس و عواطف مخاطب را به طرز چشمگیری افزایش می‌دهد و این شانس مورد توجه قرار گرفتن (Attention) و درگیری (Engagement) تبلیغ را بیشتر می‌کند.

طبق آمار نهاد IAB در سال ۲۰۱۹، تبلیغ دهندگان نسبت به سال قبل ۲۵ درصد بیشتر در تبلیغات ویدیویی هزینه می‌کنند چرا که میزان درگیر کردن (Engagement) مخاطبان در تبلیغات ویدیویی بسیار بیشتر از سایر انواع تبلیغات می‌باشد. برای سال‌های متمادی است که این برتری به شهود قابل مشاهده است و امروزه با توجه به بازدید بالای ویدیوها در انواع دستگاه‌‌ها و طبیعتا قشر بالایی از تنوع جمعیتی که در بر می‌گیرد، می‌تواند شما را در رساندن تبلیغات‌تان به درست‌ترین کاربران کمک کند.

تبلیغ دهندگان نیز می‌توانند در سنجاق از تبلیغات ویدیویی پیش نمایشی به دو شکل استفاده نمایند.

1- تبلیغات بنری Pre-roll  2- تبلیغات ویدیویی Pre-roll

در تبلیغات بنری  Pre-rollسنجاق، قبل از پخش ویدیوی اصلی بنر موردنظر به مدت ۴ ثانیه نمایش داده می‌شود و سپس ویدیو به نمایش گذاشته می‌شود.

اما در تبلیغات ویدیویی Pre-roll سنجاق، کاربر می‌بایست حداقل ۵ و یا ۱۰ ثانیه از ویدیوی شما را مشاهده کند سپس می‌تواند آن را متوقف کند و ویدیوی اصلی به نمایش درآید.

پخش تضمینی (TrueView) چیست؟

براساس تعاریف گوگل، پخش تضمینی در تبلیغات ویدیویی بر این اساس است که شما زمانی برای تبلیغ‌تان مبلغی پرداخت می‌کنید که کاربر زمان انتخابی شما را از آن ویدیو دیده (معمولا این تایم ۳۰ ثانیه می‌باشد) و یا عمل موردنظر شما را انجام داده باشد.

برای درک کامل مفهوم آن به مثال زیر توجه کنید.

شما یک ویدیوی تبلیغاتی ۴۵ ثانیه‌ای آماده کرده‌اید و طبق استراتژی‌های خود تصمیم به استفاده از پخش تضمینی برای نشر آن در شبکه تبلیغاتی سنجاق گرفته‌اید. شما ویدیو خود را در سایت‌های موردنظرتان به نمایش می‌گذارید. حال روند کار بدین صورت می‌باشد. پس از ورود کاربر به صفحه ویدیو و کلیک بر روی گزینه نمایش (Play)، تبلیغات شما شروع می‌شود. تا ۵ ثانیه کاربر مجبور به دیدن تبلیغ شما است و بعد از ۵ ثانیه گزینه *رد کردن آگهی* برایش به نمایش درمی‌آید. تا بدین جا هزینه‌ای برای شما لحاظ نشده است. اگر مخاطب به دیدن ویدیو تا ثانیه ۳۰ و یا حتی بعد تا انتهای ویدیو ادامه دهد هزینه یک پخش تضمینی (TrueView) از بودجه شما کسر خواهد شد. همچنین اگر کاربر حتی قبل از این ۳۰ ثانیه بر روی تبلیغات شما کلیک کرده و وارد وب‌سایت شما شود نیز یک پخش تضمینی حساب می‌شود.

تا این جا متوجه این نوع از تبلیغات ویدیویی شدیم. اکنون ممکن است با خود بگویید چرا باید از پخش تضمینی استفاده کنم؟

در وهله اول به این طریق شما به بینندگان‌تان حق انتخاب می‌دهید. یک معامله برد-برد، چرا که تنها کاربرانی به دیدن ادامه ویدیوی شما می‌پردازند که در همان ۵ ثانیه ابتدایی علاقه‌ای به نوع محتوای شما پیدا کرده‌اند و احتمال اینکه پس از پایان ویدیو وارد وب‌سایت شما شوند خیلی بیشتر است و کاربرانی هم که علاقه‌ای نداشته‌‌اند آگهی را رد کرده‌اند.

پس افرادی که وارد وب‌سایت‌تان می‌شوند کاملا با ارزش بوده و کیفیت به مراتب بالاتری نسبت به دیگر انواع تبلیغات داشته و احتمال تبدیل آنان به مشتری نیز بیشتر می‌باشد (برای داشتن ورودی‌هایی با کیفیت همچنین می‌توانید از تبلیغات نیتیو سنجاق نیز استفاده کنید). دیگر مزیت این سیستم هزینه‌ آن ‌می‌باشد و شما تنها برای افرادی که واقعا مستعد ورود به وب‌سایت‌تان بوده‌اند پرداخت انجام داده‌اید.

هدف و هوشمندی سنجاق در رساندن تبلیغات به بهترین کاربر، در بهترین زمان و بهترین رسانه است. ما در تلاش هستیم تا این روند را بهینه سازی کنیم تا باعث خوشنودی مشتریان و رسانه های خود باشیم. سنجاق در روند رشد خود با افزودن سایر روش های تبلیغاتی مانند تبلیغات ویدیویی، بنری و… در حال پیشرفت و توسعه‌ای پایدار می باشد.