به گزارش افکارنیوز،

شهر سامارا به عنوان ششمین شهر از نظر وسعت روسیه شناخته شده است. سامارا یکی از شهرهای میزبان جام جهانی 2018 بوده است. این شهر در جنوب شرقی روسیه اروپایی در قسمت ناحیه فدرالی ولگا واقع شده است. سامارا مرکز استان سامارا شناخته شده است. این شهر از مهم ترین مکان های اقتصادی، صنعتی و فرهنگی در کشور روسیه به حساب می آید و دارای جمعیتی بیشتر از 1 میلیون و 164 هزار نفر است.

شهر سامارا در تور روسیه سفر باتو  در سال 1586 میلادی بنیان گذاشته شد. با این وجود اطلاعاتی از سکونت مردم در این مکان از قرن 14 در دسترس است. در زمان جنگ جهانی دوم هنگامی که این شهر با نام کوییشف معروف بود به عنوان دومین پایتخت شوروی به حساب می آمد. رشد و پیشرفت سامارا در دوران جنگ به دلیل دوری از جنگ و همچنین نزدیکی به شهر مسکو ادامه داشت. این شهر در دوران پس از جنگ نیز از رشد و پیشرفت قابل توجهی برخوردار بود  و در سال 1991 نام آن به سامارا تغییر پیدا کرد.

شهر سامارا به عنوان مرکزی فرهنگی قابل توجه افراد مهم و معروف از جمله نویسنده هایی مانند تولستوی و گورگی، نقاش ها و حتی سیاستمدارانی مثل ولادیمیر لنین که جملگی برای چند مدت در این شهر زندگی می کردند. حتی الکساندر دوما نیز در سال 1858 از این شهر بازدید کرده است.

وضعیت آب‌ و‌ هوای شهر سامارا در روسیه چگونه است؟

این شهر دارای آب و هوای مرطوب اقیانوسی است و میزان رطوبت شهر سامارا در فصل تابستان از دیگر شهرهای روسیه بیشتر است. علت این میزان رطوبت، میزان زیاد بارندگی و نزدیک بودن به شهر ولگا است. میزان رطوبت به صورت میانگین مابین 29 تا 98 درصد تخمین زده شده است. حداکثر دمایی که در این شهر به ثبت رسیده 39 درجه است. مناسب ترین زمان برای مسافرت به این شهر از نظر آب و هوایی مابین ماه مه تا سپتامبر است.

جاذبه های توریستی شهر سامارا

شهر سامارا دروازه ای ابه ولگا وهمچنین قطب مهم حمل و نقل است. از این رو به یکی از مهم ترین شهرها در روسیه مبدل شده. قسمت های متعددی از بندر قدیمی سامارا و بناهای  قدیمی مجاور آن از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر به حساب می آید. در ادامه این مطالب به معرفی بخشی از جاذبه های این شهر می پردازیم.

پناهگاه استالین در شهر سامارا 

این پناهگاه که ساختمانی با 12 طبقه است تا عمق 37 متری زمین پیش رفته است و از آن به عنوان یکی از چندین پناهگاه موجود یاد می کنند. ظرفیت پناهگاه استالین برای زندگی 115 نفر در روز است که در سال 1991 به دست اهالی شهر به کشف رسید. این پناه گاه را می شود جزو لندمارک های معماری و همچنین لندمارک های تاریخی طبقه بندی کرد. مطمئنا دوست داران تاریخ و معماری از بازدی این بنا حیرت زده خواهند شد. پناهگاه استالین در سال 1942 در میان ماه های فوریه تا اکتبر بنا شده است و در حقیقت جایگزینی برای دفتر استالین در جنگ جهانی اول بوده است. در حال حاضر از این پناهگاه به عنوان موزه دفاع شهری استفاده می شود. دیدن از این موزه به کسانی که از رفتن به مکان های تنگ هراس دارند پیشنهاد نمی شود. 

موزه‌ی منطقه‌ای هنردر شهر سامارا 

موزه هنر سامارا به عنوان یک موزه کامل و جامع شناخته میشود. در این موزه آثار هنرمندان از دوره ها و سبک های متفاوت به چشم می خورد. اگر شما یکی از علاقمندان به فرهنگ و هنر باشید حتما توصیه می کنیم از این موزه دیدن کنید. در موزه هنر سامارا با هنرمندان زیادی آشنایی پیدا می کنید که برای کار در منطقه ولگا وارد این شهر شده اند.  تور بدروم سایت سفر باتو را از دست ندهید.

ساحل سامارا

در کرانه های شنی رود ولگا، ساحل سامارا به یکی از مکان های تفریحی بسیار دیدنی این شهر مبدل گشته است که با سپری شدن زمستان های دراز در ساحل به شنا مشغول می شوند، آفتاب می گیرند و در کرانه های شنی طویل ترین رود اروپا به استراحت و تفریح می پردازند.

یادبود واسیلی چاپایف

این یادبود از دیگر یادبودهای نمادینی است که در شهر وجود دارد. یادبود واسیلی چاپایف را به فرمانده ارتش سرخ در حین جنگ داخلی روسیه اختصاص دادند. واسیلی چاپایف از شخصیت های معروف تاریخ شهر سامارا به حساب می آید که در فیلم و ادبیات نگاه بسیاری به این شخصیت شده و به عنوان قهرمان ملی از او یاد می شود.

 موزه‌ی هنر مدرن در شهر سامارا

این موزه یکی از چند موزه موجود در شهر سامارا است که حتما باید آن را ببینید. موزه هنر مدرن شهر سامارا به طراحی داخلی و معماری به سبک هنر نو پرداخته است و در خانه ای بسیار مجلل و قدیمی واقع شده است. آثاری که در این موزه در معرض دید قرار گرفته و همینطور ساختمان این موزه، نمایشی از سبک زندگی اشرافی در ابتدای قرن 21 در شهر سامارا به شمار می رود.