به گزارش افکارنیوز،

شهر تهران از شهرهای مهم صنعتی محسوب می‌شود. آشنایی با نقشه تهران برای شما که در این کلان‌شهر ساکن هستید یا قصد سفر به آن را دارید، می‌تواند بسیار مفید باشد. رفت‌وآمد در خیابان‌های تهران و مراجعه به مراکز مهم شهری، مستلزم شناخت کامل پایتخت است. مترو نیز یکی از وسایل مهم نقلیه عمومی است که برای جابه‌جایی در شهر و فرار از ترافیک بسیار کارآمد است. بنابراین آشنایی با نقشه متروی تهران نیز یکی از نیازهای ضروری امروز محسوب می‌شود. در این مطلب با کمک مجله گردشگری نابرو، نگاهی به نقشه تهران و خطوط متروی این کلان‌شهر خواهیم انداخت.

با نابرو نگاهی به نقشه تهران بیندازیم

تهران کلان‌شهر مهم ایران است و موقعیت آن از لحاظ سیاسی و تجاری بسیار اهمیت دارد. بنابراین آشنایی با نقشه تهران، اولین مرحله از شناخت پایتخت است. توجه به جزییات نقشه تهران برای تمام شهروندان تهرانی و کسانی که قصد دارند به این شهر سفر کنند، بسیار کارآمد خواهد بود. در چهار جهت جغرافیایی نقشه تهران، محله‌های مختلفی واقع شده‌اند که بسیاری از آن‌ها قدمت بالایی دارند. به‌عنوان مثال زعفرانیه در شمال نقشه تهران واقع شده و از محله‌های قدیمی و مرفه‌نشین شهر محسوب می‌شود. همچنین تجریش یکی دیگر از محله‌های قدیمی تهران است که در مناطق شمالی پایتخت واقع شده است و بسیاری از جاهای دیدنی تهران در محدوده آن واقع شده است.

طبق گفته مجله گردشگری نابرو، مناطق لاله‌زار، نازی آباد، پیروزی، انقلاب، اکباتان و... از دیگر محله‌های قدیمی و معروف در نقشه تهران هستند. این مناطق از گذشته تا امروز با وجود تغییرات کوچک و بزرگ، همچنان از مهم‌ترین محله‌ها در نقشه تهران محسوب می‌شوند. برای آشنایی بیشتر با مناطق 22گانه در نقشه تهران، از اطلاعات سایت راهنمای گردشگری نابرو استفاده کنید.

IMG-20200215-WA0007

آشنایی با نقشه متروی تهران

در کلان‌شهر تهران انواع وسایل نقلیه همچون اتوبوس‌های تندرو، تاکسی و مترو فعال هستند و مسافران داخل شهری را جابه‌جا می‌کنند. اگر به نقشه متروی تهران در ایستگاه‌های مختلف این قطار شهری نگاهی بیندازید، متوجه خواهید شد که 7 خطوط مختلف آن در کدام قسمت‌های نقشه تهران ایستگاه دارند و کدام یک از محله‌های شهر را به هم متصل می‌کند. در حال حاضر بیشتر خطوط نقشه متروی تهران فعال هستند و خط 3 یکی از پراستفاده‌ترین خطوط مترو است. گسترده شدن نقشه متروی تهران و پوشش مناطق مختلف شهری توسط این قطار شهری، راهکاری برای حل مشکل ترافیک و آلودگی هوا محسوب می‌شود. نقشه متروی تهران بیشتر مناطق مهم و پر رفت‌وآمد شهری را پوشش می‌دهد و روزانه مسافران بسیاری از قطارهای خطوط مترو استفاده می‌کنند. جالب است بدانید در بیشتر ایستگاه‌های مترو مغازه‌های متعددی وجود دارد و می‌توانید حین رفت‌وآمد روزانه، لوازم مورد نیازتان را نیز تهیه کنید.

خطوط مختلف نقشه متروی تهران

در نقشه متروی تهران یک خط برون شهری و شش خط درون شهری دیده می‌شود. خط یک متروی تهران از ایستگاه تجریش تا ایستگاه کهریزک، خط 2 از ایستگاه فرهنگسرا تا ایستگاه صادقیه، خط 3 از ایستگاه قائم تا ایستگاه آزادگان، خط 4 از ایستگاه شهید کلاهدوز تا ایستگاه ارم سبز و خط 5 از ایستگاه صادقیه در تهران تا  ایستگاه گلشهر در کرج، مسافران را جابه‌جا می‌کنند. بخش قابل توجهی از خطوط 6 و 7 مترو در حال احداث است. شما می‌توانید برای آشنایی با جزییات بیشتر آن‌ها در نقشه متروی تهران، سری به مجله گردشگری نابرو بزنید.

IMG-20200215-WA0009

سفر به تهران در ایام تعطیل تقویم سال 99

اگر در روزهای آتی یا در ایام تعطیل در تقویم سال 99، قصد دارید که به تهران سفر کنید، پیشنهاد می‌کنیم که با استفاده از اطلاعات نابرو، با نقشه تهران آشنا شوید. همچنین از طریق آشنایی با نقشه متروی تهران، می‌توانید از مزیت جابه‌جایی با وسایل نقلیه سریع‌السیر عمومی در روزهای سفرتان استفاده کنید و با پرداخت هزینه کم در نقاط مختلف شهر جابه‌جا شوید. همین حالا دست به کار بشوید و برای سفر به تهران برنامه‌ریزی کنید. اگر نگاهی به تقویم سال 99 در مجله گردشگری نابرو بیندازید، می‌توانید زمان سفر خود را میان روزهای تعطیل سال انتخاب کنید. بدون شک در ایام تعطیل در تقویم سال 99 می‌توانید از خلوتی خیابان‌های تهران لذت ببرید و با آسودگی بیشتری از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید. خطوط مختلف نقشه متروی تهران نیز در روزهای تعطیل سال، خلوت‌تر از روزهای کاری هستند و استفاده از آن‌ها راحت‌تر خواهد بود. امیدواریم سفر خوبی به پایتخت داشته باشید.