به گزارش افکارنیوز،

صندلی اداری

صندلی استفاده بسیاری در زندگی ما دارد و روزانه به طور معمول در هر جا می توان صندلی های متفاوت و مختلفی با توجه به نوع استفاده و مکانی که قرار دارند، دید. صندلی وسیله ای ست که می توان از آن برای زندگی آسان تر استفاده نمود خصوصا برای افرادی که ناراحتی و مشکلات زانو دارند.

صندلی اداری یکی از انواع صندلی هاست و همچنین مبلمان اداری که می توان در محیط کار از آن استفاده نمود و در واقع به گونه ای طراحی شده است که سازگار با محیط کار است و همچنین می تواند سلامت بدن شما را در زمانی که کار می کنید و پشت میز هستید تضمین نمایید و مراقب سلامت اسکلت بدن شما باشد تا از بیماری هایی نظیر آرتروز و همچنین دیسک کمر و گردن دور بمانید.

مشخصات یک صندلی اداری مناسب

صندلی اداری استاندارد و مناسب باید به گونه‌ای ساخته شده باشد که چهار ناحیه از ستون فقرات (گردن، پشت، کمر و دنبالچه) را حمایت نماید.

بیشتر صندلی‌های اداری به این دلیل که قسمت تکیه‌گاه و نشیمن‌گاه آن حرکت نمی کند برای فرد محدودیت ایجاد می کند و اجازه نمی دهد فرد بالا تنه خود را حرکت دهد و در زاویه ای که می خواهد قرار دهد و معمولا برای جبران این کمبود فرد از پشتی صندلی فاصله می گیرد که در نتیجه باعث فشار آمدن به مهره های کمر و آسیب بیشتر می شود.

و در ادامه همین امر باعث می شود که حالت  بدن در زمانی که فرد نشسته است تغییر پیدا کنند و این مفاصل شامل: مفاصل لگن و ران، زانو و مچ پا می شود. پس در نتیجه باید یک صندلی انتخاب کنید که حرکت کافی برای این مفاصل ایجاد نماید.

نشیمنگاه صندلی

هنگامی که فرد روی هر سطحی می نشید در این زمان نشیمنگاه او در تماس با سطح قرار می‌گیرد. پس بهتر است در این حالت کاری کنید که وزن فرد بر روی سطح بیشتری پخش شود. این موضوع برای افرادی که کارمند هستند و نیاز است مدت بسیاری را بر روی صندلی خود بنشینند بسیار مهم است پس سعی کنید صندلی اداری که انتخاب می کنید آناتومیکال باشد تا نشیمنگاه دچار خستگی نشود و بتوانید ساعت های بسیاری را بر روی آن بنشینید بدون احساس درد و ناراحتی.

31

ارتفاع صندلی

ارتفاع نشیمنگاه یک صندلی بسیار مهم می باشد. این حد ارتفاع یک حد مشخص و استانداردی دارد در واقع نه زیاد کوتاه باشد و نه زیاد بلند زیرا در صورت بلند بودن ارتفاع فشار و نیروی بیش از حدی به زانوها وارد می شود  و در صورت کوتاه بودن هم ممکن است فشار بیش از حدی بر روی استخوان نشیمن گاه وارد شود که درد بسیاری نیز دارد. پس بهترین کار این است که یک صندلی خریداری نمایید که قابلیت تنظیم ارتفاع داشته باشد در این صورت متناسب با بدن هر فردی می توان آن را تنظیم نمود. بهترین ارتفاع زمانی است که کف پاها کامل بر روی زمین قرار بگیرد و دیگر احساس فشار و نیروهای اضافی بر بدن نداشته باشید.

عمق صندلی

عمق نشیمنگاه صندلی نیز از دیگر عوامل  تاثیر گذار بر سلامت اسکلت بدن می باشد. اگر صندلی بسیار عمیق باشد باز هم نشمین گاه دچار آزار خواهد شد و در مقابل اگر عمق کم باشد باید برای جبران یا جلوگیری از افتادن، فشار فراوانی بر پشت و زانوها وارد کرد. برای خرید انواع صندلی اداری با قیمت ارزان می توانید به فروشگاه اینترنتی ایران میز مراجعه کنید .

32

آینه کنسول

آینه کنسول به یکی از لوازم ضروری و لاکچری برای منازل تبدیل شده است که امروزه می توان آن را در هر خانه ای دید و همچنین علاوه بر خانه در محیط های کاری مانند مزون های لباس و لباس عروس و همچنین کیف و کفش فروشی و در نهایت در آرایشگاه های بزرگ و مخصوص عروس مشاهده نمود.

آینه کنسول اگر آینه ای بلند و کشیده داشته باشد بیشتر برای اتاق خواب مناسب است و در مقابل اگر کوتاه باشد برای پذیرایی و یا ورودی خانه می تواند گزینه ای عالی باشد. با توجه به اینکه سبک خانه شما چیست می توانید آینه کنسول را انتخاب نمایید چوبی با رنگ طلایی و سفید بیشتر به سبک کلاسیک نزدیک است خصوصا اینکه بر روی پایه های آن کار شده و منبت کاری شده باشد و در مقابل اگر جنس آن از استیل و شیشه باشد حالتی مدرن دارد که برای دکوراسیون های شیک و مدرن بسیار عالی و مناسب می باشد. اگر آینه کنسول در پذیرایی و یا ورودی خانه قرار داشته باشد می توانید از لوازمی مانند گلدان و شمعدان و مجسمه های کوچک برای تزیین آن استفاده نمایید تا ظاهری رسمی تر و شیک تر به خود بگیرد و اگر در اتاق خواب باشد می توانید با لوازمی مانند لوازم آرایش و یا مجسمه های تزیینی کوچک و جعبه جواهرات فانتزی و شیشه های رنگی و زیبا آن را تزیین نمود و حالتی زیبا برای اتاق به وجود آورد. کاربران محترم برای مشاهده انواع آینه کنسول و خرید آن می توانند به فروشگاه اینترنتی ایران میز مراجعه کنند .