به گزارش افکارنیوز،

در بسیاری از مراکز از پرچم های بزرگی در ورودی برای استقبال از افراد استفاده نموده اند. در بسیاری از افتتاحیه ها ، در برخی از همایش ها و بزرگداشت ها ، در برخی از مراسمات سیاسی ، بسیاری از هتل ها و .. شما شاهد این نوع از پرچم ها هستید. از این نوع پرچم ها اغلب با نام پرچم تشریفات یا پرچم ایستاده یاد می کنند. همانطور که از نام بلند این نوع از پرچم ها بر می آید ، اندازه ی پرچم تشریفات نیز بسیار بلند و مورد توجه خواهد بود . این پرچم ها نیز مانند مابقی پرچم ها از خصوصیات ویژه ای برخوردار هستند که در ادامه به بررسی برخی از آنها خواهیم پرداخت :

8

 

خصوصیات ویژه در پرچم تشریفات :

همانطور که گفته شد ، پرچم تشریفات دارای خصوصیات منحصر به فردی می باشد. این خصوصیات سبب می گردد که این نوع از پرچم ها تفاوت های چشمگیری نسبت به مابقی پرچم ها داشته باشند. نحوه ی استفاده از پرچم تشریفات نیز بسیار متفاوت تر از دیگر پرچم های تولید شده خواهد بود. در اینجا به برخی از مشخصات متمایز کننده در این نوع از پرچم ها اشاره خواهیم نمود.

 1 . تنوع در تولید پرچم تشریفات بسیار زیاد خواهد بود. برخی از این نوع پرچم ها جنبه ی تبلیغاتی در بر دارند . از این رو انتخاب مناسبی برای استفاده از آنها بر درب نمایشگاه ها و نیز شرکت های تولید کننده خواهد بود. برخی دیگر پرچم های بزرگ ملل می باشند. این نوع از پرچم تشریفات اغلب در مراسمات سیاسی مورد استفاده قرار خواهند گرفت . البته در برخی از هتل های بین المللی نیز می توان شاهد این نوع از پرچم ها بود. پرچم بزرگ ایران نیز از جمله پرچم تشریفات می باشد که استفاده های فراوانی خواهد داشت.

2 . چاپ پرچم ها نیز از جمله المان های بسیار مهم در تولید پرچم تشریفات خواهد بود. چاپ پرچم تشریفات به صورت های گوناگونی امکان پذیر خواهد بود. افراد بنا به سلیقه و میزان هزینه ی مورد نظر می توانند اقدام به نحوه ی چاپ مورد نظر نمایند. نمونه هایی از این چاپ پرچم تشریفات عبارتند از : گلدوزی (که از ماندگاری بسیار بالایی برخوردار خواهد بود ) چاپ دیجیتال ( طرح های ناب و خاص را بسیار ایده آل به چاپ خواهد رساند) ، چاپ پفکی و چاپ سیلک از انواع چاپ این نوع از پرچم ها می باشند.

9

3 . توجه به سایز این نوع از پرچم ها بسیار مهم می باشد. اغلب افراد به دنبال سایز استاندارد این محصول می باشند. سایز استاندارد تولید این محصول 150 در 90 سانتی متر خواهد بود. خرید پرچم تشریفات با توجه به سایز این محصول از اهمیت بسیار زیادی برخوردار خواهد بود. سایز این نوع از پرچم ها باید بسیار سنجیده و مناسب بررسی و انتخاب گردد.

4 . جنس پارچه نیز یکی از المان های بسیار مهم در این پرچم ها خواهد بود. استفاده از انواع ساتن های درجه یک ، دو و برخی از ساتن های مات یا براق می تواند انتخاب های ایده آل و هوشمندانه ای باشد. استفاده از پارچه ای که قابلیت شست و شو داشته باشد می تواند هوشمندانه ترین انتخاب باشد. استفاده از این سایز بزرگ ، به راحتی مورد آلودگی قرار خواهد گرفت . از این رو استفاده از پارچه هایی که شست و شو در آنها امکان پذیر باشد ، انتخاب بسیار مناسبی خواهد بود.

5 . میله و پایه ای که پرچم بر روی آن قرار خواهد گرفت نیز می توانند یکی از عوامل مهم در خرید پرچم تشریفات به شمار آیند. استفاده از میله ای با کیفیت بسیار مطلوب ، می تواند از پرچم به سهولت نگهداری نماید. همچنین استفاده از پایه های محکم می تواند اطمینان افراد را از امنیت این پرچم ها دوچندان نماید. بهتر است که متریال ساخت جنس پایه از آلومینیوم درجه یک باشد تا مقاومت بیشتری را در نگهداری از این پرچم ها در بر داشته باشد. اگر جنس پایه از این متریال تهیه شود نه تنها پرچم تشریفات شما از مقاومت بسیار بالایی برخوردار خواهد بود بلکه دارای طول عمر بسیار بالایی نیز خواهد بود. به دلیل اینکه از این پرچم ها در عموم مردم استفاده می گردد ، باید محصول تولیدی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار گردد.