به گزارش افکارنیوز،

برندها دارای علامت تجاری هستند که از استفاده شدن توسط دیگران جلوگیری می کند. در ابتدا باید بگوییم که برند محصول نیست. برند چیزی است که مشتری می خرد در حالی که محصول کالایی است که شرکت تولید می کند.

برند اطلاعات مشخص و معینی در مورد یک سازمان یا محصول ارائه می دهد که باعث ایجاد تمایز در بازار می شود. هر کس با برند خود می تواند نشان دهد که خدمت یا محصول او کاملا بی همتا و منحصر به فرد است. هر برند پس از این که توسط صاحب یا صاحبان خود مورد تایید قرار گرفت باید مراحلی را جهت ثبت برند طی کند که این مراحل کمی زمان بر است و در بعضی از مواقع ممکن است مشابه نام برند شما وجود داشته باشد و یا قبلاً این نام ثبت شده باشد.

اگر هر کدام از مراحل ثبت برند دچار مشکل باشد مجبور می شوید دوباره مراحل را از ابتدا انجام دهید. گاهی مواقع نیز با تمام تلاش هایی که انجام می دهید ممکن است نتوانید برند خود را ثبت کنید. بر این اساس خرید برند آماده گزینه ای کاملاً منطقی است و می تواند بسیاری از پیچیدگی های مراحل ثبت برند را آسان کند.

برند آماده توانسته است پروسه ثبت برند را پشت سر بگذارد و مناسب برای استفاده باشد. در مقابل اگر شما دارای یک برند باشید این برای شما یک امتیاز محسوب می شود و می توانید آن را قیمت گذاری کنید و به فروش برسانید. البته این نکته نیز حائز اهمیت است که هدف از ثبت برند تنها به خاطر فروش محصولات نیست و ارتقا ارزش کالا و جذب سرمایه را نیز ممکن می سازد. با ثبت برند می توانید کسب و کار خود را ارتقا دهید.

اگر کسب و کار شما نیاز به صادرات و واردات دارد برای انجام کار خود کارت بازرگانی نیاز دارید. کارت بازرگانی مجوزی است که شخص حقیقی یا حقوقی می تواند در زمینه واردات و صادرات کالا فعالیت کند.  در واقع افرادی که فعالیت بازرگانی دارند باید از طریق وزارت بازرگانی برای دریافت این کارت اقدام کنند. این کارت برای تمام افراد حقیقی و حقوقی که در فعالیت های اقتصادی و بازرگانی مشغول هستند صادر می گردد. در واقع در کشور ما فقط افرادی می توانند صادرات و واردات انجام دهند که کارت بازرگانی داشته باشند. مدت اعتبار این کارت با توجه به خواسته افراد از یک تا 5 سال متفاوت است. کارت بازرگانی انواع مختلفی دارد که از جمله آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کارت خدماتی، کارت تجاری، کارت صنعتی یا تولیدی و کارت موردی.

از کاربردهای کارت بازرگانی می توان مواردی مانند وارد نمودن کالا از مناطق آزاد، صادرات کالاهای مجاز، صدور گواهی مبدا، برخورداری از یارانه صادرات و .... اشاره کرد.

مجموعه آراز با تکیه بر توان و تجربیات چندین ساله تعدادی از فعالان و کارشناسان حوزه فناوری، حقوقی، ثبتی و اقتصادی راه اندازی شده است و در صدد ارائه خدمات نوین سازمانی از نقطه ثبت شرکت و فراهم آوردن خدمات تکمیلی مانند ثبت شرکت، ثبت لوگو، طراحی پرتال، ثبت دامنه، ثبت نشان جغرافیایی، ثبت طرح صنعتی، ثبت نشان حلال، اخذ کارت بازرگانی، ثبت مادرید و … برای مدیران سازمان ها و شرکت ها می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایتwww.arazsabt.ir  مراجعه نمایید.