به گزارش افکارنیوز،

با گسترش فضای شهرنشینی، آپارتمان ها و مجتمع های مسکونی بسیار گسترش یافته اند. نیاز هایی که در دنیای شهری امروزی مطرح است، به ندرت در گذشته به چشم می آمده است. به دنبال گسترش این نیاز ها از یک سو و همچنین افزایش جمعیت شهری از سویی دیگر، مشکلات جدیدی در حوزه زندگی آپارتمانی بوجود آمده است. مسائل و چالش هایی از قبیل عدم اطلاع رسانی به موقع به ساکنین، پرداخت نامنظم یا گاها عدم پرداخت شارژ ساختمان، عدم پرداخت به موقع قبوض و عدم شفافیت در امور مالی ساختمان. تکنولوژی های نرم افزاری به همراه فضای اینترنت راهکار های مختلف و متنوعی برای چنین مشکلاتی ارائه کرده اند. اگر مدیر و یا ساکن یک مجتمع مسکونی یا اداری هستید، حتما با مشکلات مطرح شده مواجه شده اید. نرم افزار مدیریت ساختمان محصولی است که با استفاده از فضای اینترنت و همچنین با استفاده از موبایل های هوشمند که امروزه به راحتی در اختیار همگان قرار دارد، فضای نزدیک و مشترکی را برای ساکنین ساختمان ها بوجود می آورد. نرم افزار مدیریت ساختمان هومتیک که هم در موبایل های با سیستم عامل اندروید و هم در موبایل های با سیستم عامل ios قابل نصب است، به شما این امکان را می دهد تا به سادگی و بدون نیاز به صرف زمان و یا انرژی زیاد، امور مجتمع ساختمانی خود را مدیریت کنید. در واقع با استفاده از یک نرم افزار مدیریت ساختمان اندروید، می توانید هزینه ها و درآمدهای مجتمع مسکونی را تعریف کنید و سپس بر اساس آن ها شارژ هر یک از واحدها را به تفکیک ساکن و مالک نشان دهید. همچنین می توانید با تعریف حساب های مجتمع و ثبت دریافتی ها و پرداختی ها، امور مالی مجتمع را نیز مدیریت نمائید.

از دیگر امکانات این نرم افزار ارائه گزارش های کاربردی و مختلف است. مواردی از قبیل گزارش دریافت ها، پرداخت ها، هزینه ها، درآمدها، شارژ واحدها و حتی گزارش بدهکاران و بستانکاران ساکن در ساختمان. همچنین برای فرد یا افرادی که مدیر ساختمان هستند نیز گزارش های ویژه ای در دسترس است. همچنین نرم افزار ساختمان هومتیک از یک محیط کاربردی و گرافیکی بسیار زیبا و مناسب برخوردار است؛ بطوریکه کاربران بدون نیاز به دانش خاصی می توانند به راحتی با نرم افزار کار کنند. از دیگر امکانات اپلیکیشن مدیریت ساختمان هومتیک امکان تهیه پشتیبان و بازیابی آن است.

نکته دیگر آنکه در این نرم افزار لیست همه کاربران قابل تعریف است. در این حالت کاربر اصلی یا ادمین قابلیت تعریف و همچنین ایجاد دسترسی برای کابران دیگر را دارد. کاربران با نام کاربری و رمز عبور خود می توانند وارد نرم افزار شوند و به فعالیت بپردازند.

2

امکانات اپلیکیشن مدیریت ساختمان

 • مدیریت لیست اشخاص
 • مدیریت لیست واحدها
 • تعریف انواع هزینه ها و درآمدها با تعیین واحدهای مشمول، نحوه تقسیم و …
 • محاسبه شارژ ماهانه و صدور صورتحساب به ساکنین و مالکین
 • ایجاد و چاپ اعلانات
 • ثبت و ویرایش دریافتی ها و پرداختی ها و مدیریت حساب ها
 • ثبت و ویرایش هزینه ها و درآمدها
 • ویرایش پروفایل و لوگوی ساختمان جهت نمایش در گزارشات
 • تنظیم اندازه لوگو و فونت بخش های مختلف گزارشات
 • گزارشات پایه شامل اشخاص و مانده حساب ها، واحدها، انواع هزینه ها و انواع درآمدها
 • گزارشات اصلی شامل دریافتی ها، پرداختی ها، هزینه ها، درآمدها، اسناد انتقالی، بدهکاران و بستانکاران و شارژ واحدها به صورت از تاریخ تا تاریخ و براساس شخص
 • امکان تبدیل تمامی گزارشات به اکسل
 • سایر امکانات نظیر دفترچه تلفن و یادآوری ها
 • مدیریت کاربران نرم افزار و تعیین سطح دسترسی کاربران به قسمت های مختلف
 • تهیه پشتیبان از نرم افزار و بازیابی پشتیبان و بروزرسانی نرم افزار
 • نصب و راه اندازی نرم افزار در تمامی سیستم ها تنها با چند کلیک

مدیران ساختمان و نرم افزار هومتیک

این نرم افزار به منظور سهولت و شفافیت در مدیریت ساختمان ها و مجتمع های مسکونی و تجاری طراحی و تولید شده است. مدیران ساختمان نیز با استفاده از نرم افزار شارژ ساختمان می توانند موارد مربوطه را محاسبه و به ساکنین ساختمان ها اعلام نمایند. همچنین ساکنین نیز در هر لحظه می توانند از میزان شارژ واحد خود مطلع شوند و شارژ را بصورت آنلاین پرداخت کنند. همچنین ساکنین ساختمان بطور کاملا شفاف در جریان امور مالی و هزینه های ساختمان خواهند بود. همچنین ثبت نام در این اپلیکیشن نیز بسیار ساده است. فقط کافی است اپلیکیشن را دانلود نمایید و سپس شماره موبایل خود را وارد کنید تا ثبت نام انجام شود.

3

تصمیمات، دستورات و خط مشی های مدیران

اداره امور یک ساختمان به عهده مدیر یا مدیران آن است. این افراد می توانند تصمیمات، دستورات و خط مشی های کلی لازم برای اداره امور ساختمان را با کمک کلیه ساکنین اتخاذ کنند و سپس به اطلاع ساکنین برسانند. در واقع مدیر یا هیئت مدیره ساختمان موظف است که اداره امورمربوط به ساختمان را طبق مقررات قانونی و تصمیمات شورای ساختمان که گاها موارد آن قبلا در اساسنامه یا صورت جلسه مجمع عمومی ساختمان قید شده، اتخاذ نمایند. در واقع مدیریت ساختمان نمی تواند بدون توجه به قوانین و تصمیمات و سلایقی که پیش تر در مجمع عمومی ساختمان به تایید سایر ساکنین رسیده است، بصورت خودسرانه قوانین جدیدی تصویب نماید و به اداره امور ساختمان بپردازد. در چنین شرایطی نقش اپلیکیشن مدیریت ساختمان آن است که قوانین نهایی شده را به اطلاع عموم ساکنین ساختمان برساند.

نرم افزار ساختمان هومتیک و شارژ ماهانه

گاها جمع آوری شارژ ماهیانه از ساکنین امری دشوار‌ و پردردسر است و مدیران ساختمان را دچار چالش می نماید. متاسفانه گاها افرادی هستند که حتی پس از اینکه هزینه‌های ساختمان بطور کامل برای ایشان توضیح داده می‌شود، همچنان در پرداخت هزینه ها نامنظم هستند. یکی از وظایف مدیر ساختمان آن است که شرایطی را فراهم نماید که ساکنان ساختمان بتوانند با نظم و شرایط مناسب و راحت شارژ ماهانه‌ را پرداخت کنند. همچنین می بایست روش‌های مناسبی برای در نظر گرفتن جریمه برای ساکنین نامنظم که شارژ ماهانه‌شان را به‌موقع تحویل نمی‌دهند، وجود داشته باشد. با دانلود نرم افزار ساختمان هومتیک می توانید از امکاناتی که در این خصوص وجود دارد، استفاده نمایید.

4

قانون گذاری و مجمع عمومی ساختمان

همواره قانون گذاری، اجرای قانون و اعمال مدیریت، اصول مهمی در جوامع بشری به شمار می آیند. انجام این موارد سبب می شود تا از مواجهه با مشکلات بعدی جلوگیری شود. موارد مذکور در مجتمع‌های مسکونی که نمونه‌ کوچکی از جوامع انسانی‌ هستند بصورت مشابهی وجود دارد. در وحله اول در چنین مجتمع هایی باید یک یا حتی گاهی چندین نفر در قالب هیئت مدیره برای ساختمان انتخاب شوند. این افراد با داشتن درایت و توانایی استفاده از علم روز و همچنین امکانات مدرن از جمله نرم افزار مدیریت ساختمان اندروید، می توانند وظیفه مدیریت را به نحو احسن انجام دهند. نحوه انتخاب مدیر ساختمان و اینکه چه وظایفی بر عهده ایشان است و اختیارات وی تا چه اندازه است، امری است که در قانون تملک آپارتمان‌ها تعیین شده است. بر اساس این قانون شورای مدیریت ساختمان عالی‌ترین نهاد تصمیم‌گیرنده در خصوص یک ساختمان است و مالکین تمام واحدهای آن ساختمان در این مجمع عضو هستند و پرواضح است که حق رای دارند. از سوی دیگر مستاجرین واحد های مسکونی در ساختمان، عضو رسمی شورای مدیریت ساختمان محسوب نمی‌شوند اما شرکت و حضور آنها در جلسات شورای مدیریت ساختمان بسیار پسندیده است. در ضمن نظرات و پیشنهادات ایشان نیز می‌تواند راه گشا باشد.

مدیریت اطلاعات مالی به کمک نرم افزار مدیریت ساختمان

یکی دیگر از امکانات اپلیکیشن مدیریت آپارتمان، به روز نگه داشتن اطلاعات مالی ساختمان است. بهره گیری از نرم افزار مدیریت ساختمان و ثبت آنی هزینه های جاری به ازای هر فعالیت انجام شده در ساختمان های مسکونی، اداری و یا تجاری امری است که به مدیریت مالی ساختمان کمک شایان ذکری می کند و از فراموشی و یا ایجاد اختلال در حساب ها جلوگیری می کند. همچنین امکان گزارش گیری و آگاهی از روند سود و زیان گزینه دیگری است که در این اپلیکیشن فراهم است.

اطلاع رسانی به ساکنین در محیط اپلیکیشن

اپلیکیشن مدیریت ساختمان محلی برای اعلام رخداد های مربوط به ساختمان مانند زمان برگزاری جلسات، اعلان برای تعمیر قسمت هایی از ساختمان، هماهنگی برای بازسازی و یا حتی آپشن های جدید برای ساختمان است. چنین اعلان هایی از سوی مدیریت اطلاع رسانی می شود و در محیط نرم افزاری هر یک ساکنین قابل رؤیت است.

مدیریت مجتمع‌های بزرگ و آپارتمان ها

از دیگر توانایی های نرم افزار مدیریت ساختمان هومتیک، ارائه پنلی قدرتمند برای مدیریت مجتمع های بزرگ و آپارتمان هاست. مدیریت چنین مجتمع هایی برای جمع آوری شارژ ساکنین واحد های تجاری و اداری به صرف وقت و انرژی زیادی نیاز دارد و در این میان متاسفانه افرادی هستند که با بی نظمی در پرداخت هزینه های و شارژ ماهانه موجب ایجاد اختلالاتی می‌شوند. نرم افزار مدیریت ساختمان این موارد را به صورت جز به جز مشخص می نماید تا تمامی ساکنین از آن مطلع گردند. همچنین قوانین دیرکرد پرداخت شارژ نیز به آنها اطلاع رسانی می شود. در مجتمع‌های بزرگ و آپارتمان ها نیز مدیریت یک ساختمان مسکونی امر دشواری است که دست کم از مدیریت یک مجتمع تجاری ندارد؛ اما به کمک اپلیکیشن مدیریت ساختمان هومتیک می توان در زمان و هزینه بسیار صرفه جویی کرد و همچنین روند فرایند مدیریتی بسیار سهل و آسان می گردد.