به گزارش افکارنیوز،

 

با شروع هر سال جدید ترندها، رنگ ها و مدل های جدید از دنیای مد به زندگی روزمره ما می آیند. یکی از این مدهای هرساله، رنگ سال است که از حدود 20 سال پیش توسط موسسه پنتون اعلام می شود و عده زیادی را با رنگ انتخابی خود همراه می کند. همین ترند روز کافی است که ویترین مغازه ها و دکوراسیون خانه ها، به سرعت تغییر رنگ داده و مطابق مد روز به روز رسانی شوند. با ما در این مطلب همراه شوید تا رنگ سال 2020 و همه کاربری های آن در دکوراسیون داخلی خانه را به شما معرفی کنیم.

آبی کلاسیک، رنگ سال 2020

انتخاب رنگ سال، فقط بر مبنای سلیقه موسسات انتخاب کننده نیست. در طول سال، یک تیم بزرگ از متخصصان حوزه های مختلفی مانند روانشناسی، جامعه شناسی، طراحی داخلی و طراحی لباس، کنار هم جمع می شوند و بر مبنای تحقیقات انجام شده، رنگ متفاوت و ترند هر سال را انتخاب می کنند. آبی کلاسیک برنده ماراتن رنگ های سال 2020 بود. یک رنگ سرد و آرام که می تواند چند دقیقه ای نگاه شما را به خود اختصاص دهد.

چرا رنگ آبی کلاسیک رنگ سال جدید است؟

دلیل اصلی انتخاب این طیف از رنگ آبی، چیزی به جز آرامش بخشی نبود. به عقیده متخصصان این موسسه، به دلیل آشفتگی های مختلفی که این روزها مردم در سراسر دنیا به آن دچار هستند، به یک رنگ سرد و آرامش بخش در اطراف خود نیاز دارند تا بتوانند چند دقیقه انرژی روانی خود را ذخیره کنند.

به علاوه به دلیل اهمیت پیدا کردن زندگی سالم، محیط زیست پاک و سلامت روان، این رنگ را اقتباسی از کره زمین و طبیعت هم می دانند.

چگونه رنگ سال 2020 را در دکوراسیون به کار ببریم؟

اگر هم روشن پسند باشید و هم به اجرای رنگ سال جدید در دکوراسیون خانه خود علاقه داشته باشید، حتما بعد از شنیدن رنگ آبی کلاسیک به عنوان ترند سال 99، کمی دمق شده اید. اما بهتر است بدانید که این طیف از رنگ آبی، می تواند شیک ترین دکوراسیون منزل تا به امروز را برای شما بسازد.

آبی کلاسیک بسیار کاربردی است و می تواند از دیوارها تا سرویس خواب و حتی جزئیات را در بربگیرد. تنها باید توجه کنید که به درستی و با رعایت اصول زیبایی شناسی از آن استفاده کنید.

رنگ سال 99 در اتاق خواب، اتاق خواب مدرن و رویایی بسازید

یکی از بهترین فضاها برای استفاده از رنگ متفاوت سال جدید، استفاده از آن در اتاق خواب است. برای جلوه بیشتر می توانید یکی از دیوارهای کم عرض را به رنگ آبی کلاسیک درآورید و دیوارهای دیگر را با رنگ روشن تری ترکیب کنید. با این کار، دیگر لازم نیست همه لوازم اتاق خواب را تغییر دهید.

اگر دیوارهای روشن انتخاب اول شما هستند، بهتر است سرویس خواب و یا تخت دو طبقه را سفید انتخاب کنید و روی آن روتختی و کوسن های آبی کلاسیک را قرار دهید. این تغییر در جزئیات، هم کم هزینه است هم جلوه بسیار زیاد و به روزی به اتاق خواب شما می دهد.

31

استفاده از آبی کلاسیک در دکوراسیون منزل 2020

بهترین راه به کاربردن رنگ آبی عمیق در دکوراسیون داخلی و نشیمن خانه، ترکیب این رنگ با رنگ هایی مانند نقره ای، زرد، طوسی و طلایی است. پیشنهاد ما این است که مبلمان را با رنگ آبی کلاسیک انتخاب کنید و فضای اطراف را با رنگ های مکمل و یا رنگ های خنثایی مانند سفید پر کنید.

فضاهای بدون استفاده و گوشه های اتاق نشیمن، بهترین فضا برای چیدمان جزئیات هستند. فضاهای بدون استفاده را  با کمک رنگ آبی و با به کار گیری خلاقیت به یک گوشه دنج و شیک، مطابق مد روز تبدیل کنید. مثلا می توانید با خرید کتابخانه ای به رنگ خنثی و استفاده از دکوری ها و کتاب های طیف آبی در آن، مقاوت ترین چیدمان نشیمن را به وجود بیاورید.

مکمل رنگ آبی کلاسیک چه رنگی است؟

اگر علاقه زیادی به رنگ آبی نداشته باشید، ممکن است بعد از مدتی از وجود این رنگ ها در فضای اطراف خود خسته شوید. پیشنهاد ما به شما این است که در این شرایط، از رنگ های مکمل کنار لوازم آبی رنگ منزل خود استفاده کنید. رنگ سبز تیره، رنگ هایی سبز شبیه به زیتونی، رنگ زرد، رنگ زرد و رنگ نارنجی بهترین ترکیب را با این طیف از رنگ آبی برای دکوراسیون داخلی خانه می سازند.

صورتی روشن هم یکی از رنگ هایی است که می توانید با اضافه کردن آن چیدمان جذابی بسازید. اما در نظر داشته باشید که استفاده از رنگ صورتی باید بسیار محدود باشد. برای مثال می توانید تعدادی از کوسن های مبل را از این رنگ انتخاب کنید.

32

استفاده از لوازم دکوراسیون مانند سرویس خواب و کتابخانه می تواند نمای خانه شما را زیر و رو کند. پس علاوه بر اضافه کردن رنگ، بهتر است برای انتخاب درست لوازم چوبی وقت بگذارید. دکوراسیون اتاق خواب بلج یکی از بهترین برندها در زمینه فروش لوازم چوبی دکوراسیون است. محصولات متنوع، قیمت های باورنکردنی و مشاوره و پشتیبانی خرید از نقاط قوت این مجموعه است. شما می توانید با مراجعه به سایت بلج محصولات را ببینید و یک خرید اینترنتی متفاوت را تجربه کنید.