به گزارش افکارنیوز،

پیشنهادات قفسه بندی فضاسازان امین برای مقابله با بیماری کرونا در انبارها

یکی از بحران های اساسی این روزهای که گریبان گیر تمام افراد و کسب و کارهای دنیا شده است، شیوع بیماری کرونا (Covid 19) می باشد که همه چیز را تحت تاثیر خود قرار داده است. دیگر تمام دنیا می دانند که این ویروس چقدر خطرناک بوده و با کوچکترین تماس با فرد ناقل می تواند در حد وسیعی این ویروس گسترش پیدا کند.

علاوه بر افراد، این ویروس بر روی کسب و کارهای بسیار تاثیر گذاشته و برای فرار از کرونا و جلوگیری از این بیماری باید تمام نکات بهداشتی به بهترین شکل ممکن رعایت شود. این روزها انبارها نیز درگیر بحران ویروس کرونا می باشند. به خصوص انبارهای اقلام و محصولات غذایی که رعایت نکات بهداشتی را باید به طور دقیق رعایت کنند.

از فاکتورهای مهم در رعایت اصول بهداشتی می توان به هریک از موارد زیر اشاره کرد:

 • تامین مواد اولیه
 • حمل و نقل و توزیع
 • بهداشت فردی
 • تولید و بسته بندی
 • فرآوری
 • نگهداری و توزیع

البته باید این نکته را هم اضافه کنیم که تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر اینکه ویروس کرونا از طریق مواد غذایی بسته بندی شده و یا بسته ها انتقال می یلبد، یافت نشده است و از طریق سطوح و انتقال از فردی به فرد دیگر این ویروس منتقل خواهد شد.

1

رعایت تمام اصول بهداشتی برای مقابله با ویروس کرنا در انبارها

آشنایی با انبارش ضد آلودگی

به فرآیندی که برای حفاظت از بسته ها و جلوگیری از آلودگی برای کشتن و از بین بردن میکروب ها و ویروس ها انجام می شود انبارش ضد آلودگی می گویند. این فرآیند یکی از راه های ضدعفونی انبارها و همینطور قفسه بندی انبار می باشد. که شامل رعایت و اجرای موارد زیر است:

 • استفاده روزانه از گازهای ضد میکروب و ویروس بسته به سطح درجه بندی برای ضدعفونی سطوح قفسه بندی ها، بسته ها و سطح انبار
 • رعایت کردن بهداشت توسط کارکنان و استفاده از ماسک، کلاه و دستکش استریل و یک لایه پوشش برای کل سطوح لباس
 • ضدعفونی کردن کارکنان هنگام ورود به انبارها

رعایت تمام نکات بهداشتی توسط تمامی ارگان ها و دیگر کسب و کارها

تنها اجرای انبارش ضد آلودگی در انبارها کافی نبوده و تمامی شرکت ها و سازمان ها باید برای حفاظت از مشتریان و کارمندان خود در برابر ویروس کرونا، پروتکل بهداشتی خود را در سه بخش پردازش، انبار، توزیع و ارسال رعایت کنند.

یکی از کسب و کارهایی که بیشتر در معرض ویروس کرونا قرار دارد، فروشگاه ها و مغازه ها هستند که حتما باید تمام نکات و پروتکل های بهداشتی در آنجا رعایت شود. در بیانی واضح تر باید بگوییم که ضدعفونی کردن قفسه بندی فروشگاهی، ضد عفونی کردن کل محیط، و وسایلی چون دستگاه کارت خوان و صندوق و ... تماما شامل مواردی هستند که باید برای حفظ جان مشتریان و همینطور کارمندان رعایت و انجام شود.

در این روزها شرکتهای قفسه بندی انبار مختلفی رعایت نکات بهداشتی را بیشتر از قبل به مشتریان خود گوشزد می کنند و علاوه بر آن خود نیز تمام پروتکل های بهداشتی را به اجرا در آورده اند.

2

رعایت نکات بهداشتی در فروشگاه ها و قفسه بندی آن

رعایت تمام نکات بهداشتی در انبارها

تمام نکات زیر را باید در انبارها و برای مقابله با ویروس کرونا بهتر است رعایت کنید:

 • رعایت نکات بهداشتی در تامین مواد اولیه

بسیاری از مواد اولیه را باید قبل از ورود به انبارها با انجام تمام پروتکل های بهداشتی به مراکز عرضه شوند.

 • رعایت نکات بهداشتی در حمل و نقل و توزیع محصولات

قبل از توزیع محصولات به مصرف کنندگان بهتر است با وسایل ضدعفونی کننده و تانکرهای ویژه ضدعفونی شود. علاوه بر آن پرسنل توزیع نیز باید تمام موارد بهداشت فردی را نیز رعایت کنند.

 • رعایت تمام نکات بهداشت فردی و عمومی در محل تولید و بسته بندی

بسته بندی محصولات اکثرا توسط افراد انجام می شود. برای همین منظور بهتر است از ورود افراد مشکوک به این بیماری جلوگیری شود و هر روز نسبت به چک کردن افراد اقدام شود. همچنین نیروها در هنگام کار و بسته بندی باید از لباس های مخصوص حفاظتی استفاده کنند.

3

رعایت تمام نکات بهداشتی در انبارها و همینطور انواع قفسه بندی ها

سخن پایانی

مشاوران، طراحان و سازندگان قفسه بندی و تجهیزات انبار فضاسازان امین به نشانی وب سایت www.fazasazanamin.com با تولید انواع قفسه بندی های انبار مانند قفسه بندی پیچ و مهره ای، قفسه بندی پیش ساخته مزنین، قفسه بندی راک و ... در این شرایط بحرانی دوران کرونا شما را یاری خواهند کرد.