ثبت شرکت آسان در تهران، نویدی است که موسسه ثبت ملل، به عنوان یک موسسه حقوقی با تجربه و متخصص در مسائل مربوط به ثبت شرکت، به کارآفرینان و صاحبین کسب و کار می دهد.

با امکان به ثبت رساندن شراکت های تجاری و کاری خود به صورت رسمی و حقوقی در سامانه مربوطه، کار و تجارت خود را معتبر و معتمد ساخته و گسترش دهید.

ثبت شرکت آسان در تهران، برای توسعه کارآفرینی

با آگاهی از قوانین و مقررات مربوط به ثبت حقوقی و رسمی شرکت ها، می توانید از مزیت های یک تجارت ثبت شده، از جمله ثبت برند و نام تجاری مخصوص به خود، و برخورداری از انحصار تولید، بهره مند گردید.

در گذشته مراحل به ثبت رساندن شرکت ها، با پیچیدگی و موانعی کوچ و بزرگ زیادی همراه بود که همین سختی و پیچیدگی و هزینه های بالا حاصل از آن، موجب عدم تمایل به ثبت رسمی شرکت می شد.

اما با اهمیت یافتن توسعه اقتصادی و رونق تولید داخلی و تلاش برای موفقیت در واردات و صادرات و همچنین اشتغال زایی، در راستای حمایت از کسب و کارهای نوپا و کارآفرینان، مراحل ثبت شرکت، آسان و سریع تر شده است.

بسیاری از موسسات حقوقی برای پیش برد مراحل ثبت رسمی شرکت، به متقاضیان مشاوره و خدمات حقوقی ارائه می دهند، موسسه ثبت ملل یکی از این موسسات است.

ثبت شرکت آسان در تهران

تهران به عنوان قطب اقتصادی، سیاسی، آموزشی و فرهنگی ایران، عرصه رقابت میان انواع مشاغل و حرفه های خصوصی است، که در قالب یک مجموعه مشارکتی، فعالیت می کنند؛ با توجه به موقعیت هایی که در این کلان شهر برای انواع حرفه ها و شرکت ها وجود دارد، و همچنین فراهم بودن مجرای توسعه و امکان پیشرفت، ثبت شرکت در این شهر بزرگ و مهم، منافع بسیاری را برای صاحبین و سرمایه گذاران آن در پی دارد و نیز اعتبار آن را فزونی بخشیده و موجب می شود شرکت های مهم دیگر و سرمایه داران مطرح، به سرمایه گذاری در آن ترغیب شوند.

بنابر آنچه ذکر گردید، تقاضا برای ثبت شرکت در تهران، در حال افزایش روزانه است و متقاضیان می توانند به مدد روش های کارآمدی که در سال های اخیر برای تسریع امور اداری و ثبتی ایجاد شده است، برای ثبت شرکت آسان در تهران اقدام کنند.

سهولت در مراحل به ثبت رساندن شرکت با کمک موسسه ثبت ملل

امکان انجام مراحل مختلف به ثبت رساندن شرکت به صورت آنلاین و غیر حضوری، یکی از تسهیلاتی است که برای این امر در نظر گرفته شده است و با مراجعه به سامانه اینترنتی ثبت شرکت ها، با ارسال مجازی مدارک شناسایی شرکا، پر کردن فرم های آنلاین و مشخص نمودن هدف و خدمات شرکت، نام و هویت و سمت شرکا، تعداد شرکا و نوع شرکت و سایر مسائل مورد نیاز برای ثبت رسمی، درخواست ثبت برند و نام تجاری شرکت خود را به مرحله اجرا برسانید.

شراکت ثبت شده، راه امن تجارت است.

اما روش دیگری که برای ثبت شرکت آسان در تهران وجود دارد، مراجعه به دفاتر ثبت رسمی شرکت ها است که در مدت زمان کمتر، کارهای اداری مربوطه را انجام می دهند و موانع و پیچیدگی های اختمالی را رفع می نمایند.

هزینه های ثبت شرکت

وقتی صحبت از ثبت شرکت آسان در تهران به میان می آید، یکی دیگر از دغدغه های مهم که در ذهن درخواست کنندگان شکل می گیرد، مسائل مربوط به هزینه ها و موارد اقتصادی است.

در مورد هزینه های لازم برای شروع و انجام مراحل به ثبت رساندن شرکت و برند تجاری خود می توان به این موارد اشاره نمود:

 • هزینه درخواست ثبت که به اداره ثبت رسمی شرکت ها تعلق می گیرد
 • هزینه تعیین و ثبت اسم شرکت
 • هزینه های مربوط به پست مدارک
 • هزینه حق ثبت برای اداره ثبت شرکت ها
 • و هزینه های جانبی بعد از ثبت رسمی شرکت

مروری بر مراحل ثبت رسمی شرکت

تعداد شرکا و میزان سرمایه اولیه، معیار اصلی برای ثبت نوع شرکت، است.

مدارک اولیه برای اقدام به ثبت درخواست در سامانه ثبت رسمی شرکت ها، کپی برابر اصل شده کارت ملی و شناسنامه شرکا به همراه سوء پیشینه است که در سال جاری، برای سوء پیشینه نیازی به مراجعه حضوری به پلیس بعلاوه ده نبوده و این مرجله توسط خود سامانه و به صورت آنلاین، استعلام می شود.

انواع شرکت های تجاری قابل ثبت در سامانه رسمی شرکت ها

 1. شرکت تضامنی
 2. شرکت تعاونی تولید و مصرف
 3. شرکت مختلط سهامی
 4. شرکت نسبی
 5. شرکت مختلط غیر سهامی
 6. شرکت سهامی
 7. شرکت با مسئولیت محدود

با ثبت شرکت می توانید برند خود را ثبت کنید

برخورداری از شماره ثبت، باعث می شود که مشتریان شما، با اعتماد بیشتری به شرکت شما مراجعه کنند. از طرفی شرکت های ثبت شده امکان مشارکت در فعالیت اقتصادی بین المللی و فعالیت در صادرات و واردات را نیز دارند و همچنین با قرار گرفتن در لیست بازار بورس ایران، می توانند سهام خود را به فروش برسانند و اعتبار تجارت خود را افزایش دهند.

پس از ثبت شرکت، به صورت سالیانه موظف به پرداخت مالیات با مبلغ مشخص طبق مقررات ابلاغ شده، هستید؛ البته طبق مقرراتی که توسط قانون گذار تعیین و اعلام می شود، معافیت مالیاتی و یا تخفیف مالیات برای برخی شرکت ها وجود دارد، از قبیل شرکت های حوزه کشاورزی از پرداخت مالیات معاف هستند، و یا شرکت های تعاونی و سهامی عام، از 25 درصد تخفیف مالیاتی برخوردارند.

بسیاری از کسب و کارهای شراکتی به خاطر فرار از پرداخت مالیات و تعهدات مالیاتی، از ثبت شرکت خود اجتناب می کنند غافل از اینکه مالیات نه فقط برای شرکت های ثبت شده بلکه به کلیه کسب و کارهای تجاری که در ازای خدمات خود، درآمد جاری دارند، تعلق می گیرد و به مالیات درآمد معروف است، با این تفاوت که شرکت های ثبت شده، سود بالاتر، مزایای اعتباری بیشتر، سهولت کاری بیشتر، موانع حقوقی کمتر، سهولت در دریافت مجوزهای قانونی مختلف، گستره فعالیت و امنیت شغلی بیشتر همراه با مزایای تجاری و اقتصادی بیشتر نسبت به مشاغل ثبت نشده، دارند.

به نوعی شرکتی که ثبت رسمی شده باشد و شماره ثبت داشته باشد، هویت قانونی و حقوقی یافته و فلذا از مصونیت بیشتری در برابر ظن و اتهامات مختلف، برخوردار است.  

منبع: ثبت ملل