به گزارش افکارنیوز،

در این مقاله در مورد مزایای نصب دوربین مدار بسته و همچنین آشنایی با هوشمندسازی ساختمان و تلفن سانترال با شما خواهیم بود. امیدواریم مطلب مفیدی برای شما باشد.

نصب دوربین مدار بسته برای مانیتورینگ و حفاظت

امروزه یکی از نیازهای اولیه و مهم کسب و کار های مختلف استفاده از دوربین مداربسته تحت شبکه و آنالوگ و به صورت کلی استفاده از سیستم های حفاظتی تصویری می باشد که در شرکت ها، فروشگاه ها، اداره ها و ... مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از این امکانات می تواند میزان امنیت را برای کسب و کارها افزایش دهد که در صورت عدم استفاده می تواند هزینه های سنگین مادی و معنوی نیز داشته باشد. این تجهیزات می توانند از بروز اتفاقاتی مانند سرقت جلوگیری کنند و از بوجود آمدن خسارت های جبران ناپذیری جلوگیری کند.

افرادی که دارای کسب و کارهای بزرگ هستند به آسانی نمی توانند تمامی افراد و پرسنل خود را مورد نظارت و بررسی همیشگی قرار دهند بنابراین ممکن است مشکلاتی را در پی داشته باشد یا موجب نارضایتی برخی از پرسنل شود.

از دیگر ویژگی های بارز استفاده از دوربین های مداربسته یا سیستم های مانیتورینگ تصویری، نظارت و کنترل عملکرد کارمندان می باشد که خود باعث افزایش کیفیت خدمات و بالابردن بازدهی خدمات می شود و  همچنین می تواند خدمات بهتری را به پرسنل و کارمندان ارائه داد.

بنابراین با استفاده از اینگونه سیستم های تصویری می توان سطح کیفیت تمامی بخش ها را کنترل کرد و از به وجود امدن مشکلات و نارضایتی های داخلی جلوگیری کرد.

نصب انواع دوربین مدار بسته در رهاورد نیرو

شرکت رهاورد نیرو تجربه مشاوره، طراحی و نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته در کارخانه ها، فروشگاه ها، شرکت های کوچک و بزرگ، مراکز نظامی و... را در انواع دوربین های تحت شبکه و آنالوگ در رزومه خود دارد.

شرکت رهاورد نیرو پیشرو در خدمات دوربین مدار بسته در تهران می باشد که اماده ارائه خدمات نصب انواع دوربین مدار بسته تحت شبکه با بهترین برندهای روز دنیا می باشد. این مجموعه در نصب و راه اندازی دوربین های مدار بسته (cctv) همیشه پیشگام بوده است و مفتخر به ارائه راهکارهای اصولی و صحیح در انجام تمامی خدمات مربوط به دوربین مدار بسته می باشد.

هوشمند سازی ساختمان

BMS یا Building management system همان هوشمند سازی ساختمان یا مدیریت هوشمند ساختمان می باشد، برای این کار نرم افزار ها و سخت افزار هایی برای مانیتورینگ و کنترل کردن قسمت های مختلف ساختمان نصب و راه اندازی می شود.

این سیستم ها بر تمامی فعالیت ها مانند باز و بسته شدن درب ها، سیستم های روشنایی، سیستم های صوتی و تصویری، ورود و خروج افراد، سیستم های تهویه مطبوع پنجره و ... نظارت دارد. این سیستم باعث می شود تمامی بخش های ساختمان تحت کنترل باشد و اجزاء مختلف ساختمان متعادل با یکدیگر و در شرایط بهینه باعث کاهش مصرف موارد ناخواسته می شود و از هدر رفتن انرژی نیز جلو گیری خواهد کرد. شرکت رهاورد نیرو آماده ارائه خدمات طراحی و اجرای هوشمند سازی ساختمان و منازل در شهر تهران و سایر شهرستانها می باشد.

اهداف و مزایای هوشمند سازی ساختمان

  • افزایش ایمنی: در شرایط ویژه و بحرانی با ارسال به موقع اعلام خطر در این سیستم می توان از حوادث جلوگیری کرد یا خسارت را به حداقل خود رساند.  در این شرایط سیستم به طور خودکار به بخش های مختلف پیامی ارسال می کند .  با نصب دوربین های مدار بسته و دستگاه های ثبت ورود و خروج و اتصال آن به درب های ورودی می توان ایمنی سیستم را به طور قابل ملاحظه ای افزایش داد.

  • امکان مانیتورینگ و کنترل همه نقاط تحت نظارت از طریق کامپیوتر یا اینترنت: با توجه به یک پارچه سازی تمامی بخش های ساحتمان، همه تجهیزات به طور هماهنگ با یک دیگر کار می کنند و امکان به وجود آمدن مشکل و تداخل و عدم هماهنگی در این گونه سیستم ها از بین می رود.

  • کاهش هزینه های نگهداری و بهینه سازی و صرفه جویی در مصرف انرژی: استفاده از سیستم های هوشمند ساختمان به طور میانگین 20 درصد از هزینه ای ساختمان و مصرف انرژی را کاهش می دهد.

  • استفاده بهینه از تجهیزات و افزایش عمر مفید: سیستم های هوشمند علاوه بر کاهش مصرف انرژی، با کنترل آنها و خاموش کردن آنها باعث افزایش طول عمر تجهیزات و هزینه ها نیز می شود.

دو روش هوشمند سازی ساختمان در پروژه ها

  1. هوشمند سازی ساختمان با سیم: در این روش اجرا برای ایجاد ارتباط بین بخش ها و تجهیزات مختلف، نظیر مانیتور ها، ماژول پرده برقی، دستگاه کارت خوان و... به سیم جهت انتقال داده ها نیاز می باشد.

  2. هوشمند سازی با وایرلس: در این روش به سیم کشی برای انتقال داده ها و ارتباط دادن بین تجهیزات در ساختمان نیاز نیست.

نصب تلفن سانترال

نصب تلفن سانترال مانند تلفن های معمولی نیست که از طریق سیم تلفن بتوان آن را وصل و از آن استفاده کرد. برای راه اندازی تلفن سانترال نیاز به دانش و تجربه لازم می باشد تا بتوان تلفن سانترال را بدون هیچگونه مشکل و خرابی در بخش های مختلف آن، نصب و راه اندازی کرد.

 

11

 

برای نصب تلفن سانترال نیاز به  یک برنامه می باشد که به آن پروگرمینگ می گویند. این برنامه باعث می شود تا در مکان های مختلف یک بخش با یک کد به یک دیگر متصل شده و تماس برقرار شود.

برای نصب و راه اندازی تلفن سانترال قبل از شروع، باید به چندین عوامل موثر آن توجه کنید. کسی که قرار است برای شما آن را نصب کند لازم است تمامی این عوامل و مراحل را بررسی کند تا بتواند بهترین ساختار را تعیین کند و همچنین برآوردی از تجهیزات و تعداد سخت افزارهای مورد نیاز را جهت راه اندازی و نصب داشته باشد.

بهتر است خود شما هم این عوامل را در نظر داشته باشید تا اگر در زمانی قصد جا به جایی به محل دیگری را داشتید یا حتی قصد داشتید تلفن را جا به جا کنید بتوانید از دانش خود در زمینه ی نصب تلفن سانترال استفاده کنید تا در ادامه به مشکلات کمتری برخورده و نصب تلفن سانترال آسان تر صورت گیرد.

درخواست نصب و راه اندازی سانترال پاناسونیک

شما مشتریان عزیز در صورتی که نیاز به نصب و راه اندازی سانترال پاناسونیک دارید می توانید از راه های ارتباطی که در سایت درج شده است با کارشناسان رهاورد نیرو در واحد تعمیرات پاناسونیک تماس بگیرید و درخواست خود را برای حضور کارشناس مربوط به نصب تلفن سانترال ثبت کنید.

پس از ثبت درخواست خود کارشناس ما با شما تماس خواهد گرفت و هماهنگی های مورد نیاز را با شما انجام خواهند داد و در نهایت با حضور در محل شما، مراحل مورد نیاز جهت نصب و راه اندازی سانترال پاناسونیک را انجام خواهند داد.

برای نصب و راه اندازی تلفن سانترال ابتدا باید مکان نصب مورد ارزیابی قرار گیرد و پس از طی کردن مراحل آن، گام های بعدی نظیر، تهیه نقشه مخابراتی، سیم بندی های داخل و آرایش پست، نصب سانترال، لوازم جانبی، تنظیمات مربوط به سانترال، تعین اندازه ی طول سیم سانترال TES824، تعیین طول سیم های داخلی سانترال TDA و TDE و NS انجام می شود.

نصب تلفن سانترال پرظرفیت

سانترال پرظرفیت یکی از انواع سانترال هایی می باشد که امکانات و قابلیت های زیادی برای کاربران آن فراهم کرده است. این نوع سانترال امکانات و انعطاف پذیری بیشتری دارد و نسبت به نوع کم ظرفیت سانترال ها، کارایی بیشتری دارد.

اگر قصد دارید از شرکت خود از سانترال پرظرفیت استفاده کنید، جهت نصب و  راه اندازی آن نیاز به کامپیوتر دارید، شما ابتدا باید در کامپیوتر خود عدد دلخواه را ثبت کنید و پس از آن نحوه ی برقراری تماس داخلی و خارجی در سیستم سانترال را برنامه ریزی کنید.

از مهم ترین ویژگی های سانترال های پر ظرفیت سازگاری با محیط IP است که استفاده از این سانترال ها را به صرفه تر کرده است.

نکاتی که باید در مورد سانترال های پرظرفیت بدانید این است که شماره تنظیم شده در این سانترال اختصاصی است و فقط یک تلفن می تواند آن شماره  را در اختیار داشته باشد.

نکته دیگر این است که هر سیم تلفنی که به این سانترال متصل شده است نام مشخصی داشته باشد و در صورت جا به جایی تلفن فقط شماره داخلی تغییر پیدا می کند.

قایل ذکرست برای یادگیری مباحث و شاخه های بالا بصورت عملی و کاربردی می توانید در دوره های آموزشی در آموزشگاه فن آموزان و آموزشگاه پاتیخت فناوری شرکت نمایید.

تماس با شرکت رهاوردنیرو

شرکت رهاوردنیرو آماده ارائه خدمات نصب و طراحی سیستم های حفاظتی و امنیتی می باشد. برای شروع کار و مشاوره میتوانید همین الان با شماره 02166175744 تماس حاصل نمایید و یا وارد سایت rahavardniroo.com شوید.