دانلود فیلم جدید ایرانی و خارجی روز دنیا را با تکمیل ترین آرشیو براساس ژانر های سینمایی از وب سایت آپ مدیا دریافت کنید.

فیلم و سریال هایی که تاکنون دیده ایم همه بر اساس نظام های متعددی بر پایه داستان های مختلفی ساخته شده اند که در ژانر های مختلف طبقه بندی میشوند. ژانر های سینمایی بر مبنای شباهت داستانی و موضوعی شکل میگیرند و در وهله اول به خوبی میتواند نیاز مخاطب را برطرف کند. برای هر فیلم به صورت دقیق نمیتوان گفت در چه ژانری قرار دارد چراکه ممکن است به عقیده برخی فیلم در ژانر فانتزی باشد و برای برخی علمی تخیلی به شمار بیاید که نشان میدهد ژانر بندی در سینما از فرمول و قاعده خاصی پیروی نمیکند و استاندارد نیست. در ادامه فهرست ژانر های اصلی و فرعی سینما را مورد بحث قرار میدهیم.

دانلود فیلم های اکشن و ماجراجویی

ژانر اکشن از ژانر های دیگر نظیر سینمای جنگی و درام سیاسی وام میگیرد و از آنها به عنوان زمینه ای برای اعمال قهرمانی استفاده میکند. از ویژگی های این سبک فیلم میتوان به طراحی صحنه های هیجان انگیز ، تعقیب و گریز ، مبارزه و نبرد ، حوادث طبیعی ، قهرمان های ماجراجو و نبرد بین دو شخصیت اصلی نام برد. فیلم های اکشن برای تولید به هزینه های بالایی نیاز دارند و جزو پرطرفدارترین فیلم ها در جهان هستند. فیلم های ماجراجویی از داستان های مهیجی پیروی میکنند که میتواند فیلم تجربه های جدیدی که کمتر دیده اید را به نمایش بگذارد.

دانلود فیلم های کمدی

هدف نهایی از کمدی خنداندن تماشاگر است چه با شوخی چه با خلق موقعیت های خنده دار. گونه های مختلفی از کمدی وجود دارد که میتوان به کمدی کلامی اشاره کرد که این نوع بر پایه کارکترها و دیالوگ ها در فیلم صورت میگیرد و هر نوع دیالوگ لفظی که بتواند مایه خنده را فراهم کند به این نوع کمدی تعلق دارد. نوع دیگر کمدی همان کمدی هارد و لورل که با خلق صحنه هایی به صورت زد و خورد و خشونت باعث خنده میشود که با اصطلاح به آن کمدی بزن و بکوب میگویند. دو نوع دیگر کمدی داریم که یکی کمدی دیوانه وار و دیگری تقلیدی است که کاربرد کمتری نسبت به کلامی و اسلپ استیک دارند.

دانلود فیلم های جنایی

معمولا داستان این ژانر بر پایه یک شخصیت اصلی که بیشتر خلافکار ، سارق ، جنایتکار و قاتل است برنامه ریزی میشود و این فیلم ها به عنوان نوآر شناخته میشوند. در این نوع فیلم ها قانون شکنی برخلاف قوانین جامعه به وضوح دیده میشود که نمایش یک داستان خیالی که نظم را در هم میزند و دست به جنایت میزند. فیلم هایی جنایی اکثرا معما گونه هستند و در برخی فیلم ها در ژانر ترسناک نیز دیده میشود.

دانلود فیلم های درام

ژانر درام با دیگر ژانر های گفته شده تفاوت دارد چراکه به بررسی شخصیت ها و فضاها و داستان های حقیقی میپردازد. در ابتدا باید در نظر داشت ژانر عاشقانه و رمانتیک با درام تفاوت دارد و لزوما نمیتوان گفت فیلمی که درام باشد در ژانر عاشقانه نیز قرار میگیرد. به طور کلی میتوان اینگونه درام را معنی کرد ژانری که کارکتر های اصلی بر پایه چارچوبی واقعی رو در روی مشکلات خود می ایستند. از انواع درام میتوان به درام تراژیک ، درام کمدی ، جنایی ، حقوقی ، عاشقانه و اجتماعی نام برد که طبق گسترده ای از موضوعات را پوشش میدهد.

دانلود فیلم های حماسی و تاریخی

مربوط به یک دوره از تاریخ است که شامل داستان های تاریخی ، حماسی ، اسطوره ای ، افسانه ای و قهرمانی است. مراحل پیش از تولید این نوع فیلم ها گسترده از چیزی است که تصور میکنید ، طراحی صحنه و لباس های متناسب با آن دوران ، دکور های قدیمی که شکوه و عظمت سینمایی میطلبد و موسیقی متنی که متناسب با آن زمان نواخته میشود. فیلم های تاریخی و حماسی میتوانند اتفاقات سیاسی اجتماعی نسل گذشته را به درستی برای نسل جدید روایت کنند.

دانلود فیلم های ترسناک

فیلم های ترسناک یا ژانر وحشت حس ترس را در مخاطب القا میکند و اکثرا پایان دلهره آوری را به دنبال دارد. این فیلم ها به خوبی میتواند مخاطب را سرگرم کند و گاها با ذهن مخاطب بازی کند که تا چند روز ذهنش را درگیر کند. در فیلم های ترسناک جلوه های ویژه کامپیوتری به وضوح دیده میشود و میتوان با ژانر تخیلی آن را ادغام کرد. موضوعاتی که در این ژانر مورد بررسی قرار میگیرد میتوان به کشتار ، خون و خون ریزی ، قاتل سریالی ، شیطانی ، هیولایی و فعالیت های خلاف قوانین طبیعت نام برد.

برای آشنایی بیشتر با ژانر هایی سینمایی میتوانید هم اکنون به وب سایت اینترنتی آپ مدیا مراجعه کنید.

ژانر های سینمایی در سایت های فیلم

ژانر بندی شدن فیلم های خارجی میتواند در بهبود تماشای فیلم برای قشر خاصی از مخاطبین مفید باشد چراکه با جستجوی ساده میتواند به فیلم مورد نظر خود برسد. یکی از وب سایت های فعالیت کننده در این زمینه آپ مدیا با نشانی upmedia.me است که جدیدترین فیلم های 2020 و 2021 را با ژانر بندی طبقه بندی شده در سایت قرار داده تا بتوانید به راحتی فیلم مورد نظر خود را دریافت کنید. هم اکنون برای دانلود فیلم جدید خارجی و ایرانی به روز با سرچ کلمه دانلود فیلم آپ مدیا وارد این وب سایت شده و از دیگر مزایای سایت استفاده کنید.