به گزارش افکارنیوز،

به دنیا آمدن فرزند برای هر پدر و مادری اتفاقی ناب و خاص است و قابل مقایسه با رخداد دیگری نیست. به همین دلیل والدین سعی می کنند شرایط و وسایل حضور کودک را به خوبی و پیش از به دنیا آمدن او فراهم نمایند. تهیه سیسمونی یکی از همین موارد است. خرید ساک لوازم نوزاد نیز یکی از آیتم های مهم سیسمونی محسوب می شود که بهتر است والدین هنگام خرید آن دقت کافی به خرج دهند. اگر در زمانی از بارداری هستید که به خرید سیسمونی، کالسکه ، ساک لوازم کودک و البسه فکر می کنید، پیشنهاد می کنیم این مطلب را تا انتها بخوانید.

چه زمانی شروع به خرید سیسمونی کنم؟

این سوال برای تمام مادرانی که فرزند اول خودشان را باردار هستند پیش می آید که چه زمانی بهتر است شروع به خرید سیسمونی و آماده سازی وسایل کودک کنیم؟ بهترین زمان هفته بیست و یکم بارداری و زمانی است که شما وارد شش ماهگی حاملگی می شوید. در حال حاضر به لطف پیشرفت علم پزشکی و تکنولوژی شما در هر زمان می توانید از صحت و سلامت فرزند خود مطلع شده و در 4 ماهگی نیز از جنسیت او مطلع شوید. بنابراین از هفته بیست و یکم بارداری به بعد می توانید بهترین تصمیم گیری را برای خرید کالسکه ، ساک لوازم کودک ، لباس های مختلف و سرویس خواب داشته باشید و تصمیم بگیرید که چه لوازمی را با چه رنگ و طرحی برای نوزاد خود خریداری کنید.

خرید چه وسایلی باید در اولویت باشد؟

اولین و مهمترین وسیله ای که هنگام خرید سیسمونی باید به آن توجه کنید و شناخت کافی و درستی از آن داشته باشید، ساک لوازم نوزاد است. شما قرار است با این ساک به بیمارستان بروید، بنابراین باید از شرایط و ویژگی هایی خاص برخوردار باشد به طوری که وسایل کودک و مادر در آن جای گیرد و همچنین از جنسی تولید شده باشد که حداقل تا دو سالگی کودکتان بتوانید برای حمل وسایل ضروری آن را مورد استفاده قرار دهید. ضمن آن که با شست و شوی مداوم و استفاده دائمی دچار آسیب نشود.

انواع ساک لوازم نوزاد

اگر فروشگاه های سیسمونی و لوازم کودک را دیده باشید و یا کلمه ساک لوازم نوزاد را در گوگل جستجو کرده باشید بسیاری از فروشگاه های آنلاین را خواهید دید که مدل های متنوعی از این محصول را عرضه کرده اند. ما در ادامه سه نوع ساک لوازم کودک را که هر کدام دارای ساختاری متفاوت می باشند و در بازار موجودند، مورد بررسی قرار خواهیم داد.

ساک طرح کوله پشتی

 این نوع از ساک ها این امکان را به شما می دهد که دستتان آزاد باشد و به راحتی بتوانید کودکتان را در آغوش بگیرید و در صورتی که به وسیله ای نیاز داشت بتوانید به آسانی به آن دسترسی داشته باشید. این مدل از ساک لوازم کودک به گونه ای طراحی شده که برای آن جیب های جداگانه ای در نظر گرفته شده است. همچنین شما می توانید بطری شیر و یا ظرف غذای کودکتان را در قسمت عایق داری که برای آن تعبیه شده قرار دهید و نگرانی بابت ریختن آن نداشته باشید. انواع ساک لوازم نوزاد طرح کوله پشتی، به طور معمول از پارچه های قابل شست وشو و یا چرم های مصنوعی تولید شده اند که شست و شو و نظافت آن به راحتی صورت خواهد گرفت.

ساک طرح آویز یا دوشی

این نوع از ساک ها دارای یک بند بلند قابل تنظیم و دو دسته کوچک هستند و یکی از متداول ترین نوع ساک لوازم کودک به شمار می آیند که اغلب والدین خرید آن را به مدل های دیگر ترجیح می دهند. برای این نوع از ساک ها جیب های متعددی در نظر گرفته شده و شما می توانید وسایل کودک را در هر قسمت به طور جداگانه قرار دهید تا دسترسی به آن ها برایتان آسان باشد. به این شکل دیگر لازم نیست هنگام نیاز فوری، تمامی قسمت های ساک را برای پیدا کردن وسیله ای خاص بگردید. همچنین برای این نوع از ساک لوازم نوزاد اغلب پد تعویض پوشک نیز در نظر گرفته شده و می توان در صورت نیاز آن را با آب شست و شو کرده و یا با دستمال مرطوب تمیز نمود.  

ساک دستی یا سفری

این نوع از ساک لوازم کودک تا حدودی شبیه به ساک های دستی مسافرتی طراحی شده اند و بند بلند آن این امکان را به شما می دهد تا آن را به صورت حمایل وار روی دوش خود بیندازید و دستتان برای نگهداری کودک آزاد باشد. این نوع از ساک ها برای حمل وسایل نوزادتان در سفرها گزینه مناسبی می باشد.

پس از اینکه نوع ساک لوازم نوزاد را انتخاب کردید حال باید به چند نکته مهم توجه کنید. ما در ادامه به بررسی نکاتی خواهیم پرداخت که می تواند در انتخاب یک ساک مناسب موثر باشد.

ویژگی های ساک لوازم کودک مناسب

  • کاربردی بودن و برخورداری از وزن مناسب

بهتر است ساکی را انتخاب کنید که کاربردی باشد یعنی به راحتی بتوانید از آن استفاده کنید و دیگر آن که سبک باشد. زیرا اگر ساک لوازم کودک دارای وزن زیاد باشد ممکن است هنگام حمل، شانه های مادر را دچار درد و آسیب نماید. همچنین بهتر است برای آن زیپ ها و دکمه هایی در نظر گرفته شده باشد که بتوان آن ها را به راحتی باز نمود.  

  • برخورداری از جنس و طرح مناسب

ساک لوازم کودک چه از پارچه تهیه شده باشد و چه از جنس چرم های مصنوعی باید به گونه ای باشد که بتوان به راحتی آن را شست و شو نمود. شاید شما در شرایطی قرار بگیرید که شیر و غذای کودک داخل ساک بریزد، بنابراین باید بتوانید آن را تمیز نمایید. همچنین دوخت آن باید بسیار محکم باشد به صورتی که اگر با قرار دادن وسایل نوزاد داخل آن، ساک دچار فشار شد، این دوخت ها باز نشده و شما را دچار مشکل نکنند. همچنین لازم است هنگام خرید به طرح و رنگ آن نیز توجه کنید تا مدت طولانی از استفاده آن لذت ببرید. البته بهتر است طرح و رنگی را انتخاب کنید که پدر هم به راحتی بتواند آن را حمل نماید.

  • برخورداری از عایق

هنگام خرید ساک لوازم نوزاد داخل آن را به خوبی بررسی کنید تا برای قسمتی که قرار است بطری شیر و یا غذای کودک را قرار دهید، فضای مخصوص و پوششی از عایق در نظر گرفته شده باشد. زیرا اگر ساک این عایق را نداشته باشد، ممکن است هنگام حرکت درب فلاسک آب جوشی که همراهتان است باز شده و داخل کیف بریزد و شما را دچار دردسر و خطرات احتمالی نماید. همچنین اگر ساک لوازم کودک شما از داشتن عایق بی بهره است، بهتر است کیف مناسب حمل فلاسک و ظرف غذا را به صورت جداگانه خریداری کرده و درون ساک قرار دهید.

  • برخورداری از گنجایش مناسب

بهتر است هنگام خرید ساک لوازم نوزاد دقت کنید تا ساک از گنجایش خوبی برخوردار باشد. داشتن جیب های متعدد می تواند به شما در دسته بندی لوازم نوزاد کمک نماید. هنگامی که شما برای زایمان به بیمارستان می روید لازم است علاوه بر لوازم ضروری کودک وسایل دیگری هم برای خودتان بردارید. همچنین اگر دوقلو دارید بهتر است گنجایش ساک را برای دو کودک در نظر بگیرید. علاوه بر همه این موارد، این نکته را نیز در نظر داشته باشید که وقتی کودک بزرگ می شود لازم است تا ظرف غذا، چند عدد پوشک، چند تکه لباس و یا لوازم بازی و چیزهای دیگری را برای کودکتان حمل کنید، پس ظرفیت ساک می تواند از اهمیت بالایی برخوردار باشد.

  • برخورداری از پد تعویض

در حال حاضر مدل هایی از ساک لوازم نوزاد طراحی شده اند که برای آن ها پد تعویض پوشک در نظر گرفته شده است. شما می توانید این پد را از داخل ساک بیرون آورده و پس از تعویض لباس کودک آن را با دستمال مرطوب تمیز کرده و دوباره جمع کنید و درون ساک قرار دهید. اگر ساکی که تهیه می کنید این پد را ندارد، باید آن را به طور جداگانه تهیه کنید و درون ساک لوازم کودک قرار دهید تا همیشه بتوانید کودکتان را به راحتی و روی یک سطح تمیز و نرم برای تعویض پوشک قرار دهید.

  • تناسب داشتن با کالسکه

به هنگام خرید ساک لوازم کودک بهتر است دقت کنید تا ساک با کالسکه ای که خریداری کرده اید هماهنگی داشته باشد. زیرا به این صورت حمل ساک برای شما آسان شده و می توانید آن را داخل سبد زیر کالسکه بگذارید. به این شکل شما دستتان برای حمل کالسکه و یا مراقبت از کودکتان آزاد خواهد بود.

ساک لوازم کودک را از کجا بخرم؟

در حال حاضر برندهای بسیار بی شماری در حوزه لوازم کودک و سیسمونی نوزاد در بازار وجود دارد که دست شما را برای انتخاب و خرید باز گذاشته است. این نوع لوازم در طرح ها و رنگ های متنوع و همچنین با قیمت های مختلف موجودند، به طوری که هر خانواده ای با هر میزان بودجه می تواند محصول مورد نیاز خود را خریداری نماید.

اگر شما هم به هفته بیست و یکم بارداری رسیده اید و پیاده روی در فروشگاه ها برایتان دشوار است و یا از ترس ویروس کرونا خانه نشین شده اید، بهترین گزینه خرید اینترنتی ساک لوازم نوزاد خواهد بود. شرکت کارن ماما یکی از فروشگاه های اینترنتی در حوزه فروش سیسمونی نوزاد به شمار می آید که همه‌ی آنچه برای کودکتان نیاز دارید را به صورت یکجا و از برندهای معروف و معتبر دنیا گردآورده و در اختیارتان قرار داده است. این شرکت حدود 10 سال است که با همکاری افراد متخصص راه اندازی شده و محصولاتی از قبیل کالسکه ، کریر، صندلی غذای کودک و تاب، ساک لوازم کودک و البسه را گردآوری کرده است. شما می توانید پس از ارتباط با بخش فروش فروشگاه اینترنتی کارن ماما، محصول مورد نظرتان را تنها با یک کلیک انتخاب و خریداری کنید و درب منزل تحویل بگیرید.