این روزها نام میثم شکری ساز را زیاد می شنوید؛ کارآفرینی نمونه که با دست های خالی وارد حوزه مدیریت و کسب و کار شد و در مدتی کوتاه توانست نامش را در کنار نام دیگر کارآفرینان برتر کشور قرار دهد.

میثم شکری ساز در سال 1366 متولد شد. او در اوج جوانی تنها با یک فکر و ایده ای نو قدم در حوزه آموزش و مدیریت کشور گذاشت و توانست پس از عبور از موانع و سختی های بسیار به یکی از مدیران و کارآفرینان و موفق کشور تبدیل شود. وی بستری را فراهم کرده که در آن صدها نیروی کار جوان، فعال و متخصص در زیر چتر حمایتی او مشغول به کار و کسب درآمد هستند. قطعا این را می توان یکی از بزرگ ترین موفقیت های میثم شکری ساز دانست، چرا که توانسته در این اوضاع متغییر و نابسمان اقتصادی به صدها نیروی کار متخصص در کسب درآمد کمک کرده و شرایطی را برای شان به وجود آورد که روز به روز پله های پیشرفت و ترقی را بالا روند.

در این روزها که بیماری مهلک کرونا بسیاری از کسب و کارها را با تعطیلی و شکست روبرو کرده، او نه تنها هیچ یک از کارمندانش را تعدیل نکرده است، بلکه سعی کرده با ارائه تسهیلات، امکانات رفاهی، آموزش و اشتغال بیشتر، اجازه ندهد آب در دل آن ها تکان بخورد. اما چرا این روزها اخباری برضد ایشان منتشر شده و سودجویان به دنبال تخریب نام دکتر میثم شکری ساز هستند؟!؟

میثم شکری ساز با دریافت مدرک دکتری کارآفرینی و البته MBA نه تنها به عنوان کارآفرین برتر در سطح کشور شناخته شده است، بلکه صاحبان کسب و کارهای مختلف به دنبال کسب مشاوره و راهنمایی های حرفه ای و دقیق ایشان در حوزه بازاریابی و فروش نیز می باشند. همچنین وی به عنوان یکی از سخنرانان انگیزشی کشور در تلاش است که با ایجاد امید و انگیزه در بین مدیران و کارآفرینانی که به تازگی قدم در این راه گذاشتند و جویای نام هستند، کمک کرده تا به آسانی به اهداف شان دست یابند.

همین موفقیت های کوچک و بزرگ کافیست که نام میثم شکری ساز خبر ساز شود و به خوبی و بدی در دهان ها بچرخد و در فضای مجازی میان کاربران دست به دست شود. البته انجام این اقدام ها طبیعی است و در هرجای جهان و در هر صنف و شغلی شاهد حضور افرادی هستیم که کارشان تخریب انسان های موفق و کسانی است که توانسته اند برای خود در جامعه جایگاهی خوب پیدا کنند. این موضوع را درباره هنرپیشه ها، فوتبالیست ها، سرمایه گذاران بزرگ جهان و حتی سیاسیون هم شاهد هستیم.

51

پس اصلا عجیب نیست که عده ای در تلاش باشند که دست به تخریب نام میثم شکری ساز بزنند و با شایعه پراکرانی و تهمت های پوچ و بی اساس اعتبارشان را خدشه دار کنند. همان طور که خودشان نیز معتقدند، ارزش، اعتبار و آبرویی که سال ها برای آن زحمت کشیده شده، بیدی نیست که با این باد ها بلرزد و تخریب شود. اما ایشان بر خود واجب می دانند برای حفظ موقعیت کاری کارمندانش از حیثیت و آبروی خود نیز دفاع کند و تا به امروز در این کار موفق هم بوده است. دکتر شکری ساز توانسته اند خود را از هرگونه اتهام و سخن کذبی که به وی یا موسسات تحت مدیریت شان وارد شده است، مبرا کنند و تمامی مدارک حقوقی آن نیز موجود است. اما به راستی چه چیزی موجب شده است، موفقیت های میثم شکری ساز خاری در چشم دیگران باشد؟!؟

با کوهی از موفقیت های دکتر میثم شکری ساز آشنا شوید

میثم شکری ساز فارغ التحصیل دکتری کارآفرینی از دانشگاه آزاد اسلامی و کارشناسی ارشد MBA از دانشگاه اشتنبایس برلین آلمان و امیر کبیر تهران و کارشناسی مهندسی صنایع می باشد. ایشان توانسته با افزایش دانش و مهارت هایش در این حوزه ها به عنوان یک مشاورو سخنران انگیزشی به جایگاه بسیار خوبی برسد. دکتر شکری ساز تاکنون موفق به ترجمه ده ها کتاب و دریافت لوح سپاس از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه اصفهان، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور و اتحادیه های مختلف شده است. وی در سمینار های ملی و بین المللی زیادی حضور داشته و توانسته خدمات ارزنده ای به این مملکت ارائه کند.

دکتر میثم شکری ساز کار خود را با تاسیس مرکز آموزش مجازی پارس آغاز کرد و پس از تلاش های شبانه روزی موفق به راه اندازی هولدینگ بزرگ پارس پندار نهاد شد. ایشان به عنوان مدیر و مرد شماره یک هولدینگ پارس پندار نهاد به دلیل داشتن علاقه ی خاص به بازاریابی و فروش، توانسته در این زمینه به موفقیت های چشم گیری دست پیدا کند. از جمله موفقیت های ایشان همچنین می توان به پروژه های موفق در حوزه مذاکرات و ارتباطات نیز اشاره کرد.

اما موفقیت های میثم شکری ساز در همین جا خاتمه نمی یابد. توانایی و مهارت تدریس و آموزش در ایشان نیز به یکی از نقاط قوت تبدیل شده و به همین دلیل افراد زیادی علاقه مند به حضور در سمینار ها و دوره های انگیزشی، مدیریتی و بازاریابی شان می باشند. ایشان در جهاد دانشگاهی، خانه صنعت و معدن ایران، دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان سابقه تدریس و آموزش دارد.  از دیگر موفقیت ها و دستاورد های مهم دکتر شکری ساز می توان به انجام تحقیقات زیاد بر روی یادگیری الکترونیک یا eLearning  اشاره کرد. ایشان با این ایده ناب و اجرای آن لطف بزرگی به جامعه آموزشی کشور کرده است. اما در کنار تمامی این موفقیت ها آن چه باعث شده است وی با انرژی و توان بیشتر به مسیر خود ادامه دهد، اعتقاد بر این باور است که تنها عامل شکست رقبا کار و تلاش بیشتر و خودباوری است.

این باورها، افتخارات و موفقیت های ایشان موجب شده که با وجود تمام شایعات و تهمت هایی که وجود دارد، خم به ابرو نیاورده و بی توجه به سخنان افرادی که مغرضانه بر علیه شان صحبت می کنند، مسیر خود را پر توان تر از گذشته و با برنامه های جدید و کاملا استراتژیک طی کند و این روحیه خود باوری و تلاش را در کارمندان خود پرورش دهد. از تمام این گفته ها می توان نتیجه گرفت که نه تنها اعتبار میثم شکری ساز زیر سوال نمی رود بلکه موفقیت هایش روز به روز بیشتر می شود و هیچ چیز مانع این پیروزی ها در کار و حرفه او نمی شود.

اما نقش ما چیست؟ ما به عنوان افرادی که توانستیم به کمک ایده، همت و تلاش ایشان در حوزه آموزش شرایط بهتری داشته باشیم و با این نوع از آموزش به راحتی به کسب دانش و مهارت بپردازیم. باید باهوش باشیم و به این شایعات دامن نزنیم! اگر کمی بررسی کنیم متوجه می شویم که نام میثم شکری ساز، کارآفرین موفق و مدیر جوان کشور، هرگز با چنین اخبار بی اساس و کذبی خراب نمی شود.