به گزارش افکارنیوز،

طبق مطالب وب‌سایت IranianPsychologist.org

بسیاری از مشکلات روحی را، می‌توانید با کمک گرفتن از دوستان و حتی افراد نزدیک خود حل کنید. اما در برخی مواقع مشکلات روحی برای همه ما به وجود می‌آید، که حتما نیاز به کمک فردی حرفه‌ای و کار درست برای حل آن است.

این فرد می‌تواند یک روانشناس ایرانی در مونترال باشد که با توجه به تحصیلاتی که داشته است، می‌تواند بهترین راه حل‌ها را در این زمینه به بیماران خود ارائه کند. وقتی مردم اصطلاح روانشناس را می‌شنوند، بلافاصله فردی را در ذهن تصور می‌کنند که در دفتر خود نشسته است و در حالی که بیمار او روبه‌وری او روی مبل چرمی نشسته و صحبت می‌کند، او دارد از صحبت‌های او یادداشت برداری می‌کند. مطمئناً، روانشناسان ایرانی زیادی هستند که به کار گفتاردرمانی مشغول هستند، اما ایرانیانی که در حوزه روانشناسی فعالیت می‌کنند، کارهای دیگری نیز انجام می‌دهند.

ایرانیان مقیم مونترال نیز ممکن است در طول زندگی در این شهر بزرگ، به کمک روانشناسان ایرانی نیاز داشته باشند. دور بودن از خانواده، غربت، کار در شهری بزرگ و نسبتا گران و همچنین فشار کاری در کشوری دیگر، همگی می‌توانند منجر به مشکلات روحی شوند. روانشناس ایرانی می‌تواند برای هموطن خود بهترین گزینه درمانی باشد.

 

مونترال

مونترال شهری بزرگ از شهرهای کانادا است که شباهت زیادی به پاریس در فرانسه دارد. زبان رسمی آن فرانسوی است و بسیاری از مردم مونترال اصرار دارند که به این زبان صحبت کنند. حتی محله‌های آن، مانند محله‌های فرانسه، به نام‌های پاریسی نامگذاری شده‌اند. محله‌ها و خیابان‌های رنگارنگ مونترال، سبک زندگی بومی و عشق به خوردن غذا در خیابان‌های پرهیاهو این شهر و عشق به هنر، همه نشانه‌ای از تاثیر فرهنگ پایتخت فرانسه در این شهر است.

مونترال در جنوب استان کانادا کبک و تنها در 45 مایلی (72 کیلومتری) مرز ایالات متحده واقع شده است. این شهر در جزیره‌ای بین رودخانه سنت لارنس و Rivière des Prairies قرار دارد و دارای بلندی در مرکز آن به نام Mount Royal است. برای اینکه شهر مونترال را از بالا نگاه کنید می‌توانید به بالای این بلندی بروید و نمایی زیبا از این شهر ببینید.

ایرانیان بسیاری به دلیل موقعیت جغرافیایی، شرایط آب و هوایی، موقعیت‌های شغلی، رفاه اجتماعی، آزادی، شرایط مطلوب برای زندگی و بزرگ کردن بچه و همچنین به دنبال آینده‌ای درخشان به این شهر مهاجرت کردند و کانادا را کشور دوم خود می‌دانند. مهاجرت در کنار تمام خوبی‌هایی که دارد، مشکلاتی نیز دارد که نیاز به روانشناس ایرانی را بیش از حد می‌کند.

 

روانشناسان ایرانی در مونترال

ممکن است برخی از ایرانیان مونترال به دلیل اینکه مدت طولانی احساس افسردگی، ناراحتی یا اضطراب می‌کنند به روانشناس ایرانی مراجعه کنند. در صورت عدم مراجعه به روانشناس این مشکلات می‌توانند در آنها رفته رفته به یک بیماری مزمن تبدیل شوند، که در آینده باعث بروز مشکلاتی در سلامت روح و جسم آنها می‌شوند.

روانشناسان ایرانی مونترال می‌توانند به افراد در یادگیری مقابله با موقعیت‌های استرس‌زا، غلبه بر اعتیاد، مدیریت بیماری‌های مزمن خود و ارزیابی‌هایی شخصی کمک کنند. آنها می‌توانند به تشخیص بیماری کمک کند و یا درباره نحوه فکر، احساس و رفتار افراد بیشتر بگوید. آزمایشاتی که آنها روی مراجعین خود انجام می‌دهند، ممکن است مهارت‌های فکری، نقاط قوت و ضعف شناختی، استعداد و ترجیحات حرفه‌ای، ویژگی‌های شخصیتی و عملکرد عصبی روانی فرد را ارزیابی کند.

روانشناسان ایرانی مونترال می‌توانند به هموطنان خود کمک کرده و از مجموعه‌ای از درمان‌های ثابت شده برای کمک به ایرانیان، در بهبود زندگی خود استفاده کنند. معمولاً آنها از روش درمانی (که اغلب به آن روان درمانی یا گفتگوی درمانی گفته می‌شود) استفاده می‌کنند. روش‌های متفاوتی برای درمان وجود دارد که روانشناس ایرانی معمولا، با مراجع خود همکاری خواهند کرد تا بهترین راه حل برای رفع مشکل او را تشخیص دهند و متناسب با ویژگی‌ها و ترجیحات بیمار، روش درمانی را انتخاب کنند.

برای یافتن روانشناسان ایرانی در مونترال چه باید کرد؟

روانشناسان ایرانی مونترال ممکن است در شاخه‌های مختلف این رشته فعالیت کنند و محل کاری آنها متفاوت باشد. می‌توان روانشناسان ایرانی را در مدارس، دانشکده و دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها و کلینیک‌های پزشکی، زندان‌ها و مراکز درمانی، مراکز درمانی روان درمانی، کلینیک‌های محله‌ای، مشاغل و صنایع، خانه های سالمندان و مراکز توانبخشی پیدا کرد. اما تعداد زیادی از روانشناسان ایرانی در کانادا همگی مطب دارند و می‌توانید آنها را از طریق شماره تماس با وب‌سایت‌هایی که مراجعی برای آنها هستند، پیدا کنید.

منبع: www.iranianpsychologist.org - مرجع روانشناسان ایرانی