به گزارش افکارنیوز،

این بارافکار نیوز تصمیم گرفته است که به سراغ تولید کنندگان کشور رفته و گفت و گویی را با آن ها داشته باشد . گفت و گوی امروز ما با یکی از بزرگترین تولید کنندگان  کشور می باشد که در شهر تبریز واقع شده و قرار است با مدیرعامل این مجموعه گفت و گویی را داشته باشیم.

-آقای حاجی محمدی مدیرعامل شرکت امید عمران سهند در تبریز می باشند که از ایشان می خواهیم در مورد مجموعه ی خود توضیحاتی را برایمان بیان کنند.

-با سلام خدمت مخاطبان خبرگزاری افکار نیوز . بنده حاجی محمدی هستم مدیریت مجموعه ی امید عمران سهند . آغاز فعالیت این شرکت مربوط به سال 1385 می باشد که البته فعالیت رسمی آن از سال 1390 آغاز شده و تا به امروز به صورت حرفه ای پیشرفت روز افزونی را شاهد بوده است . این مجموعه یکی از بزرگترین تولید کنندگان سیستم های انتقال در کشور می باشد که در عصر حاضر جایگاه خود را در صنعت به خوبی یافته اند .

. نحوه ی ارائه خدمات این شرکت به گونه ای می باشد که :

پس از عقد قرارداد از مکان نصب دستگاه بازدید به عمل آمده و طبق محل نوع دستگاه طراحی شده و پس از تایید شرکت سفارش دهنده ، نقاله برای ساخت به بخش تولید ارجاع داده می شود.

تمامی دستگاه های ساخته شده در این مجموعه دارای دوره تضمین یکساله و نیز خدمات پس از فروش پنج ساله می باشند . همچنین شرکت امید عمران تا به امروز افتخار همکاری با مجموعه هایی چون : شرکت به آرا ،چاکلز ، شرکت راشاکاسپین ایرانیان ، کارخانه مواد گوشتی پویا پروتئین ، ظروف نچسب هلنا ، بازرگانی عباسی ، شرکت زمان نور ، شرکت تسلا ، ارس تارلا مجموعه دامپروری مهر دانه ، شرکت آریامولیبدن ، شرکت ماهور بافان بلوچی و.... را دارد.

-از شما می خواهیم که در مورد سیستم های انتقال توضیحات بیشتری رو برایمان عنوان کنید.

- بله حتما.

سیستم های انتقال درواقع دستگاه هایی هستند که به عنوان انتقال دهنده در مجموعه های تولیدی به کار گرفته می شوند . بگذارید ساده تر برایتان بیان کنم تا درک بهتری از این نوع دستگاه هاداشته باشید . در گذشته مجموعه های تولیدی برای انتقال محصولات تولید شده برروی ماشین های باربری ، از نیروهای انسانی کمک می گرفتند که این کار علاوه بر اتلاف وقت زیاد ، کیفیت کار را کاهش داده و نیز هزینه های کارگری زیادی را به همراه داشت .

اما استفاده از نوارنقاله ها باعث شده تا عمل انتقال به صورت برقی انجام شده و به این وسیله عمل

انتقال با سرعت و کیفیت بالاتری انجام شود و نیز هزینه های کارگری را کاهش دهد.

-آیا نوار نقاله ها فقط دارای یک نوع می باشند ؟؟؟

-سوال بجایی پرسیدید....تسمه نقاله ها دارای انواع بسیار مختلفی می باشند که هر یک از آن ها

برای کاربردهای مختلفی به کار گرفته می شوند و دارای ویژگی ها و امکانات منحصر به فردی

می باشند . مهم ترین و کاربردی ترین این نقاله ها ، نوار نقاله بارگیری می باشد که البته این نوع از

کانوایر نیز دارای انواع مختلفی از لحاظ کاربردی می باشد . (نوار نقاله رولیک)

 

11

-جناب حاجی محمدی در مورد نوارنقاله های بارگیری توضیحات بیشتری رو در اختیار مخاطبان قرار دهید .

-بله حتما.

همانطور که گفته شد سیستم های انتقال به عنوان انتقال دهنده ی انواع مختلف محصولات ، بسته های کارتنی و نیز کیسه ها و ... در مجموعه های مختلف به کار می روند . امکان دارد از این سیستم ها به دو منظور خط تولید و نیز بارگیری استفاده شود . زمانی که محصولات یک مجموعه مراحل تولید خود را سپری می کند و در نهایت در بسته بندی های به خصوص خود تکمیل می شود ، برای ارسال به مراکز پخش ، نیاز است که در ماشین های باربری جای داده شوند که بارگیری این محصولات توسط نیروی انسانی زمان و نیروی زیادی را تلف کرده و حین انتقال ممکن است آسیب های جسمانی و نیز مالی زیادی را به بار آورد . در چنین حالتی نیاز است که از دستگاه های نوار نقاله بارگیری به منظور انتقال برقی این محصولات درون ماشین ها استفاده شود.

گفته شد که نوار نقاله های بارگیری خود نیز دارای انواعی می باشند که دلیل آن متفاوت بودن محیط های بارگیری می باشد که طراحی این دستگاه ها نیز طبق محل بارگیری و نوع محصولات و ابعاد و وزن آن ها انجام می شود . ممکن است محل بارگیری از روی سکویی انجام شود و فاقدارتفاع به درون ماشین باشد و یا اینکه به طور عکس دارای هیچ گونه سکویی نبوده و نیاز به شیببیشتری داشته باشد . نوارنقاله های بارگیری نیز نسبت به این حالت های مختلف به شکل زاویه دارمستقیم ، زد شکل ، تلسکوپی ، دو تیکه و ... طراحی می شود که طول و عرض آن نسبت به مکانانتقال قابل تغییر می باشد .

12

 

-سوالی که ذهن من و مخاطبان را مشغول کرد این است که آیا از این دستگاه فقط می توان به عنوان​بارگیری محصولات استفاده کرد یا کارایی دیگری نیز دارند ؟؟؟

-بله درست حدس زدید کاربرد این کانوایرها تنها محدود به عمل بارگیری نمی شود و برای تخلیه نیز کاربرد دارد . به عبارتی دیگر برای انتقال مواد اولیه کارخانجات از ماشین های انتقال به درون انبارهای کارخانه از این دستگاه در جهت عکس به عنوان تخلیه استفاده می شود . در حقیقت می توان گفت که کاربرد این نوار نقاله به دو منظور بارگیری و تخلیه می باشد که کنترل جهت حرکت دستگاه به وسیله ی تابلو برق انتخاب شده و به صورت رفت وبرگشتی از آن استفاده میشود .

همچنین برروی تابلو برق های دستگاه از ماژولی به عنوان دکمه ی استارت و استوپ جهت کنترل حرکت دستگاه استفاده شده است.

-باتشکر از توضیحات مفصل و کاملا روشن آقای حاجی محمدی . ممنونیم از اینکه وقت خود را در اختیار ما قرار دارید ، اگر صحبت آخری هست بفرمایید.

-من هم تشکر می کنم از شما و خبرگزاری افکار نیوز که مجموعه ی امید عمران سهند را جهت معرفی به مخاطبان انتخاب کردند .