به گزارش افکارنیوز،

امروزه در انواع دستگاه های شارژ باتری و دستگاه های جوش ، به وسیله هایی نیاز است که عمل یکسو سازی جریان را انجام دهند. در بین دستگاه های برق صنعتی ، دیود تریستور ها و پل دیود ها این کار را انجام می دهند. در ادامه به توضیحی درباره این تجهیزات میپردازیم.

دیود تریستور (Diode Thyristor Module)  یا همان دستگاه های نیمه هادی می توانند طیف وسیعی از خواص مفید مانند عبور جریان را به راحتی در یک جهت نسبت به دیگری نشان دهند و قابلیت نمایش مقاومت متغیر و حساسیت به نور یا گرما را نیز دارا می باشند. از آنجا که خواص الکتریکی یک ماده نیمه هادی را می توان با دوپینگ اصلاح کرد، و یا با استفاده از میدانهای الکتریکی یا نوری، تجهیزات ساخته شده از نیمه هادی ها می توانند برای تقویت و سوئیچینگ و تبدیل انرژی استفاده شوند.

در واقع ماژول دیود تریستور یا (semiconductor) نیمه هادی یک ماده بلوری است که دمای آن هنگامی که توانایی آن برای تولید الکتریسیته افزایش می یابد بیشتر می شود. این به این معنا است که گاهی اوقات به عنوان یک هادی و بعضی اوقات به عنوان یک مقره عمل می کند. توانایی کارکرد این وسیله به وسیله پردازش های شیمیایی بسیار افزایش می یابد. تراشه تولید شده از سیلیکون، کمتر از نصف اینچ مربع که ممکن است حاوی میلیون ها ترانزیستور میکروسکوپی باشد که می تواند در هنگام کار با کامپیوتر، خودرو، تلفن همراه، پخش دی وی دی یا مایکروویو نصب شود.

اطلاعات بیشتر درباره دوبل تریستور پیمان الکتریک را از لینک آن مشاهده کنید.

دوبل تریستور

دیود تریستورهای صنعتی در انواعه رکتیفایرها، شارژر باتری و دستگاه های جوش و در آمپرهای مختلف استفاده شوند.

کاربرد های دیگر دوبل تریستور :

  • قابلیت سوئیچ بر روی ترانس تغذیه
  • جهت استفاده در دستگاه کنترل دور
  • جهت استفاده در کوره های القائی
  • جهت استفاده دستگاه جوش
  • جهت استفاده در اینورتر
  • جهت استفاده در دیمر

یکی از برندهای معروف و با کیفیت دوبل تریستور، برند سمیکرون می باشد که دارای رنج های مختلفی دوبل ترستورها

و دوبل دیودها هستند.

انواع دوبل دیود و دیود تریستور و دوبل تریستور:

ماژول دوبل دیود سمیکرون  SKKD 81/12

ماژول دوبل دیود سمیکرون  semikron   SKKD 100/16

ماژول دوبل دیود semikron   SKKD 162/16

ماژول دوبل دیود SKKD 260/16

ماژول دوبل دیود semikron  SKKD 380/16

ماژول دوبل دیود  SKKD 700/16

ماژول دوبل دیود  semikron SKKD 701/16

دیود پیچی

ماژول دوبل تریستور SKKT 57/16E

ماژول دوبل تریستور سمیکرون   SKKT 97/16E

ماژول دوبل تریستور  SKKT 106/16E

ماژول دوبل تریستور سمیکرون  SKKT 162/16E

ماژول دوبل تریستور سمیکرون    SKKT 273/16E

ماژول دوبل تریستور   SKKT 330/16E

ماژول دوبل تریستور   SKKT 570/16E

جهت دریافت مشاوره درباره  انواع دوبل تریستور و دیود تریستور سمیکرون می توانید با کارشناسان ما در پیمان الکتریک، در ارتباط باشید.

021-33992998 / 021-33999193

وسیله دیگری که در صنایع مختلف جهت تبدیل سیگنال های مکانیکی به الکتریکی استفاده می شود ، روتاری انکودر می باشد.

روتاری انکودر دستگاهی الکترومکانیکی می باشد که برای سنجش در برنامه های بی شمار در موتورهای زوج با درایوها و ماشین آلات خودکار برای همه چیز از لوازم الکترونیکی مصرفی ، آسانسورها و نظارت بر سرعت نوار نقاله گرفته تا کنترل موقعیت در ماشینهای صنعتی اتوماتیک و روباتیک استفاده می شوند. آنها چرخش شافت های موتوری را برای تولید موقعیت دیجیتالی و اطلاعات حرکت ردیابی می کنند. چه رمزگذارهای چرخشی افزایشی یا مطلق ، مغناطیسی یا نوری ، چرخش شافت موتور را ردیابی می کنند تا موقعیت دیجیتالی و اطلاعات حرکت را تولید کنند. استفاده ازروتاری انکودرها در طرح های صنعتی و تجاری افزایش می یابد.

توضیحات بیشتر برای روتاری انکودر را از لینک آن دریافت کنید.

یکی از بهترین برندهای روتاری انکودر ، برند هوهنر Hohner می باشد که قابلیت پروگرام کردن بدون نیاز به سخت افزار را دارد.

روتاری انکودر

روتاری انکودر هوهنر Hohner حرکت شافت موتور را برای قطعات بی شمار تجهیزات صنعتی و وسایل تجاری ردیابی می کنند. برای کاربردهای صنعتی ، از روتاری انکودر های افزایشی (استفاده می شود که فقط موقعیت نسبی لازم باشد و معمولاً در موتورهای القایی ac کاربرد دارد. در مقابل ، انکودرهای مطلق (که در هر موقعیت مکانی یک خروجی باینری متفاوت را نشان می دهند و موقعیت شافت کاملاً مشخص است) اغلب با موتورهای بدون برس آهنربا دائمی در برنامه های سروو جفت می شوند. اغلب ، از بازخورد روتاری انکودر برای اطمینان از همگام سازی موقعیت های استاتور موتور و روتور با جریان درایو استفاده می شود ، بنابراین جریان زمانی که آهنرباهای روتور در محدوده موقعیت مناسب قرار دارند (برای به حداکثر رساندن گشتاور) در سیم پیچ ها اعمال می شود.

جهت دریافت مشاوره درباره خرید روتاری انکودر Hohner  با کارشناسان ما در پیمان الکتریک، در ارتباط باشید.

021-33993055 / 021-33993009