به گزارش افکارنیوز،

زبان برنامه نویسی پایتون

زبان برنامه نویسی پایتون دارای فلسفه ای عمیق بوده و هسته مرکزی آن بر محور زیبایی، سادگی، پیچیدگی قابل فهم و قابل خواندنی بودن طراحی شده است. این زبان برنامه نویسی بسیار گسترده طراحی شده است. زبان برنامه نویسی بسیار جمع و جور پایتون از محبوبیت خاصی برخوردار است و دلیل آن کتابخانه استاندارد بزرگ آن و توسعه پذیر بودن این برنامه برای برنامه نویسان است. الکس مارتلی که نویسنده کتاب پایتون و شاغل در بنیاد نرم افزاری پایتون است، بیان می دارد که: «در فرهنگ پایتون توصیف چیزی به عنوان «باهوش» یک تعارف است». این بدان معنی است که پایتون آن قدر همه چیز را ساده نموده است که نیاز به هوش بالایی وجود ندارد. توسعه دهندگان پایتون به دنبال بهینه سازی زودرس نیستند و افزایش سرعت را رد می کنند و به دنبال آن هستند که در طول زمانی منطقی بتوانند مشکلات را مرتفع نمایند. یکی از اهداف توسعه دهندگان و برنامه نویسان پایتون آن بوده است که استفاده کنندگان آن زمانی که با پایتون مشغول هستند، از آن لذت ببرند و لحظات شادی را پشت سر بگذارند. این هدف و آرمان از نام این زبان برنامه نویسی که به احترام گروه کمدی انگلیس، به نام مونتی پایتون گرفته شده است، مشخص می گردد و طراح این زبان برنامه نویسی نیز از اجرای کمدی این گروه بسیار لذت می برد و به آن علاقه داشت.

پایتون آسان ترین زبان برنامه نویسی

پایتون

تمام سعی در برنامه نویسی پایتون آن بوده است برنامه ای خوانا و روان و به دور از هر نوع کد برنامه نویسی دشوار باشد. لذا با این تفاسیر مکتب خونه نیز در دوره های آموزشی خود به دنبال این زبان برنامه نویسی جهت آموزش به کاربران رفته است. آموزش برنامه نویسی پایتون مکتب خونه در قالب آموزش پایتون مقدماتی و آموزش پایتون پیشرفته و در دوره های حرفه ای، با اساتید مجرب و ارائه مدرک معتبر تدوین و طراحی شده است. آموزش رایگان پایتون مکتب خونه راهی جهت تحقق عدالت آموزشی در کشور می باشد. شما نیز به گروه حامیان پایتون بپیوندید و از طریق مکتب خونه یک پایتونیستا شوید.

دستورات در زبان برنامه نویسی پایتون

در آموزش برنامه نویسی پایتون، فلسفه ای مختص به پایتون وجود دارد که در آن راحتی قابل خواندن، از اهم امور است. قالب بندی این برنامه بصری است. در نوشتار دستورهای زبان برنامه نویسی پایتون، اغلب از کلمات کلیدی زبان انگلیسی استفاده می شود. اما سایر زبانهای برنامه نویسی نمادگذاری خاص خود را دارند. در این زبان برنامه نویسی استثناءهای نگارشی و دستوری به نسبت زبانهای برنامه نویسی C یا پاسکال کمتر است اما موارد خاص متنوعی دارد که بیش از دو زبان بیان شده می باشد. آموزش برنامه نویسی پایتون قواعد خاص نوشتاری ای دارد که در بسیاری از زبانهای برنامه نویسی مشابهی برای آن نیست و این وجه تمایز این زبان را نشان می دهد.

سادگی در مثالی از زبان برنامه نویسی پایتون

برای نمایش سادگی در آموزش برنامه نویسی پایتون مثال زیر به عنوان نمونه برای محاسبه فاکتوریل آورده شده است که همین مثال در برخی از زبانهای برنامه نویسی با حلقه های مختلف و توصیف بیشتر نوشته و اجرا می شود.

پایتون آسان ترین زبان برنامه نویسی

محاسبه فاکتوریل با استفاده از زبان برنامه نویسی پایتون

به سایت مکتب خونه مراجعه نمایید تا سادگی آموزش برنامه نویسی پایتون برای شما دوچندان شود. آموزش رایگان پایتون از طریق مکتب خونه فراهم شده و علاقه مندان به آموزش این نرم افزار حرفه ای می توانند از طریق ثبت نام در سایت مکتب خونه از امکانات این زبان برنامه نویسی بهره مند شوند.

کتابخانه پایتون

پایتون دارای کتابخانه بزرگ استانداردی است که از جمله مزایا و نقطه قوت این زبان برنامه نویسی به شمار می رود. این زبان برنامه نویسی بسیاری از پروتکلهای استاندارد مانند HTTP را پشتیبانی می نماید. همچنین ایجاد واسطهای گرافیکی، اتصال به پایگاه داده، تولید اعداد شبه تصادفی، محاسبه دقیق اعشارها و بسیاری از مواردمشابه و مهم دیگر از مواردی است که در پایتون قابل دسترسی است. با شرکت در دوره های پایتون مکتب خونه به این مهم دست یابید.

بسته های توابع در پایتون

در سالهای اخیر توابع مورد استفاده در پایتون در قالب بسته های مختلفی دسته بندی گردیده اند و جهت استفاده کاربران قرار گرفته اند. این بسته توابع عبارتند از:

  • بسته تحلیل داده ها
  • بسته پایگاه داده
  • بسته پردازش تصاویر
  • بسته تفهیم به ماشین
  • بسته اپلیکیشن های موبایل
  • بسته چند رسانه ای ها
  • بسته شبکه
  • بسته محاسبات علمی
  • بسته پردازش متن
  • بسته پلتفرمهای وب سایت

و بسته های متنوع دیگر با کارکردهای متنوع که باعث خواهد شد تا کاربران به راحتی و با توجه به محتوایی که نیاز دارند، بسته مورد نظر را انتخاب و از توابع طراحی و تعبیه شده در آن کمال استفاده را نمایند. مکتب خونه در قالب دو دوره آموزش پایتون مقدماتی و آموزش پایتون پیشرفته تمامی این موارد را ارائه خواهد نمود.

کامپایل برنامه پایتون با CPython صورت می پذیرد و متن، مطابق با استانداردهایی با استفاده از زبان برنامه نویسی C ایجاد گردیده است. این برنامه دارای کتابخانه ای مشترک و ترکیبی از زبان برنامه نویسی پایتون و C است. همخوانی پایتون و CPython با اکثر سیستم عامل های موجود نشانی از عملگرا و کاربردی بودن این زبان برنامه نویسی است. پایتون از کامپایلر دیگری به نام PyPy نیز استفاده می نماید که دارای سرعت پردازش بالا می باشد اما کتابخانه آن به مانند CPython  نمی باشد.

دنیای پایتون فقط به یک زبان برنامه نویسی خاتمه نمی یابد. میکروپایتون و CircuitPython انواعی از پایتون نسخه 3 هستند که برای میکروکنترولرها بهینه سازی شده و مورد استفاده قرار می گیرند. پایتون با این ابزار نشان داده است که توجه اش به تمامی ابعاد اقتصادی یک زبان برنامه نویسی معطوف است. در انتها به این موضوع اشاره می نماییم که زبان برنامه نویسی پایتون قابلیت کامپایل شدن به زبانهای برنامه نویسی مفیدی مانند زبان برنامه نویسی C و C++ را داراست. همچنین قابلیت کامپایل شدن پایتون به جاوا اسکریپت نیز وجود دارد که تمامی این برنامه ها از توانمندترین برنامه های موجود در بازار می باشند. در مکتب خونه با محتوای ساختاری و این ارتباطات بیشتر آشنا خواهید شد. فقط کافی است به صفحه دوره ها در سایت مکتب خونه مراجعه نمایید.