به گزارش افکارنیوز،

ازآنجاکه در دو سال اخیر تأمین مسکن به یکی از معضلات اساسی در زندگی مردم در جامعه تبدیل شده است، چندی است که مسئولان امر در صدد هستند تا با اتخاذ سیاست‌هایی خاص کنترل مناسبی را بر قیمت‌ها داشته باشند. یکی از این سیاست‌ها قانون مالیات بر خانه‌های خالی است که از مدت‌ها قبل در دست بررسی بوده اما به دلایل مختلفی به مرحله اجرا نرسیده است. در همین راستا بسیاری از صاحب‌نظران و کارشناسان حوزه مسکن بر این باورند که با اجرای قانون مالیات بر خانه‌های خالی علاوه بر جلوگیری از وجود خانه‌های بدون سکنه می‌توان میزان عرضه را در بازار مسکن افزایش داد. علاوه‌برآن با اجرای قانون مالیات بر خانه‌های خالی نوع نگرش جامعه به بازار مسکن نیز تغییر خواهد یافت و به جای نگاه سرمایه‌ای به مسکن نگاهی مصرفی ایجاد خواهد شد. به همین دلیل شهروندان به امید افزایش قیمت آپارتمان‌ها اقدام به خرید و نگهداری ملک نخواهند کرد و در صورت عدم تمایل به فروش مجبور به اجاره ملک خود خواهند شد که در این صورت میزان عرضه خانه‌های اجاره‌ای افزایش خواهد یافت و متقاضیان اجاره آپارتمان با افزایش میزان عرضه، ملک موردنیاز خود را با قیمت پایین‌تری تأمین خواهند کرد و در نهایت همانند سایر کشورهای پیشرفته قیمت‌ها کاهش خواهد یافت. در این شرایط مالکانی که علاقه‌مند به فروش و یا اجاره ملک خود نباشند نیز مجبور به پرداخت مالیات‌های سنگینی خواهند بود که باتوجه‌به میزان مالیات در نظر گرفته شده نگهداری ملک به صورت خالی از سکنه به صرفه نخواهد بود؛ بنابراین می‌توان گفت که با اجرای قانون مالیات بر خانه‌های خالی با کنترل و نظارت دولت و اتحادیه مشاوران املاک تهران میزان عرضه و تقاضا شکل مناسب‌تری را به خود خواهد گرفت و می‌توان افق مناسب‌تری را برای بازار مسکن ترسیم کرد در این حالت علاوه بر جلوگیری از مهاجرت معکوس و اجبار متقاضیان مسکن به زندگی در محله‌های نامطلوب کنترل و مدیریت مناسبی در بازار مسکن ایجاد خواهد شد و متقاضیان مسکن می‌توانند ملک موردنیاز خود را با بودجه‌ای تعریف شده در محله‌ای دلخواه تهیه کنند.

اجاره آپارتمان در آجودانیه

اگر گذرتان به شمال تهران و منطقه شمیرانات افتاده باشد به طور حتم نام محله لوکس آجودانیه را شنیده‌اید. این محله که در شمال شرقی تهران و منطقه 1 شهرداری قرار گرفته است، از شمال به دارآباد، از جنوب و شرق به اقدسیه و از غرب به نیاوران و صاحبقرانیه منتهی می‌شود و افراد زیادی علاقه‌مند به خرید و اجاره آپارتمان در آجودانیه هستند.

 آجودانیه به دلیل قرارگرفتن در دامنه رشته‌کوه البرز دارای سطحی شیب‌دار و آب‌وهوای بسیار دل‌انگیزی است. به همین دلیل افرادی که تمایل به زندگی در محله‌ای خوش‌آب‌وهوا را دارند با خرید و اجاره آپارتمان در آجودانیه می‌توانند از طبیعت زیبا و آب‌وهوای فرح‌بخش این محله بهره‌مند شوند.

این محله به دلیل دسترسی به بزرگراه صدر و امام‌علی یکی از محله‌های خوش مسیر تهران محسوب می‌شود که این امر باعث شده که ساکنان و متقاضیان خرید و اجاره آپارتمان در آجودانیه با سکونت در این محله به راحتی در طول شبانه روز بتوانند به هر نقطه از تهران تردد کنند و گرفتار ترافیک‌های سرسام‌آور تهران نشوند.

در منطقه آجودانیه وجود اماکن تاریخی همچون موزه تاریخ طبیعی سعدآباد، کاخ مظفرالدین شاه، عمارت فخرالدوله و سیمین قلعه در این منطقه جنبه توریستی خاصی را به وجود آورده است به شکلی که علاوه بر ساکنان تهران و مسافران سالانه تعداد بی‌شماری از گردشگران و توریست‌ها برای مشاهده این اماکن تاریخی به این منطقه مراجعه می‌کنند و از جاذبه‌های توریستی این منطقه لذت می‌برند.

علاوه بر اماکن تاریخی، محله آجودانیه از لحاظ خدمات بهداشتی و پزشکی و درمانی نیز در شرایط مطلوبی قرار دارد. وجود بیمارستان مسیح دانشوری، بیمارستان فوق‌تخصصی محک، بیمارستان نیکان، بیمارستان باهنر، بیمارستان چیذر، بیمارستان فرمانیه و درمانگاه فوق‌تخصصی آجودانیه  نیز در این منطقه بستری را فراهم کرده که ساکنان و متقاضیان خرید و اجاره آپارتمان در آجودانیه در صورت ضرورت قادر باشند از خدمات بهداشتی و درمانی تخصصی در این مراکز بهره گیرند و علاوه‌برآن بیماران بی‌شماری نیز برای بهره‌گیری از خدمات ویژه این مراکز به این محله مراجعه کرده و تحت درمان و معالجه قرار گیرند.

محله آجودانیه از لحاظ مراکز تفریحی نیز از امکانات و شرایط مناسبی برخوردار است به شکلی که وجود بوستان شطرنج و کتابخانه پارک شطرنج در این منطقه شرایطی را فراهم کرده که ساکنان و متقاضیان خرید و اجاره آپارتمان در آجودانیه بدون دغدغه در این منطقه اوقات فراغت خوبی را برای کودکان خود رقم زنند و همراه با آموزش در پرورش کودکان خود نقش کلیدی را ایفا کنند.

اما از لحاظ ساختاری و معماری می‌توان گفت که بافت محله آجودانیه تلفیقی از بافت سنتی و مدرن است به همین منظور متقاضیان خرید و اجاره آپارتمان در آجودانیه می‌توانند با هر نوع سلیقه‌ای در این محله به جستجوی ملک موردنظر خود بپردازند زیرا در این محله در کنار خانه‌های مدرن و لوکس خانه‌های ویلایی و قدیمی وجود دارد که می‌تواند پاسخ مناسبی را به نیاز متقاضیان دهد. این در حالی است متقاضیان خرید و اجاره آپارتمان در آجودانیه لازم است که این نکته را در نظر داشته باشند که آجودانیه محله‌ای اعیان‌نشین است و برای سکونت در این محله باید از بودجه بالایی برخوردار باشند.

باتوجه‌به اینکه محله آجودانیه منطقه‌ای مرفه نشین و گران‌قیمت به شمار می‌رود متقاضیان اجاره آپارتمان در آجودانیه برای انتخاب ملکی مناسب با بودجه خود برای زندگی می‌توانند با مراجعه به سامانه تخصصی و هوشمند کیلید پس از انتخاب نام محله آجودانیه به بررسی آگهی‌های اجاره ثبت شده در این سامانه بپردازند و پس از مشاهده اطلاعاتی همچون موقعیت ملک، متراژ، سن بنا، تعداد اتاق‌های خواب و امکانات ویژه، تصاویری واقعی را از ملک رویت کنند و به راحتی ملک موردنظر خود را بیابند.

متقاضیان اجاره آپارتمان در آجودانیه پس از تطبیق انتظارات خود با ملک موردنظر در سامانه هوشمند کیلید می‌توانند با شماره درج شده در قسمت انتهایی آگهی تماس گرفته و پس از بازدید نهایی مراحل اجاره ملک موردنظر خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن طی کنند و زندگی جذاب و مدرنی را در این محله لوکس تجربه کنند.

اجاره آپارتمان در دریاچه خلیج‌فارس

دریاچه خلیج‌فارس یا همان دریاچه چیتگر که قطب گردشگری ایران به شمار می‌رود در شمال غربی تهران و در منطقه 22 شهرداری قرار گرفته است. این‌ منطقه  که از شمال با ارتفاعات البرز، از جنوب با آزادراه تهران - کرج و از شرق با منطقه 5 شهرداری و از غرب با وردآورد شمالی همسایه است یکی از محله‌های خوش‌آب‌وهوا و جذاب تهران به شمار می‌رود که بیشتر متقاضیان خرید و اجاره آپارتمان در دریاچه خلیج‌فارس قشر جوان محسوب می‌شوند.

11

از لحاظ ساختاری و معماری می‌توان گفت که بافت محله دریاچه خلیج‌فارس جدید و مدرن است. این منطقه که یکی از محله‌های تازه ایجاد شده تهران به شمار می‌رود به دلیل بافت نو و مدرن خود متقاضیان فراوانی را دارد و بیشتر متقاضیان برای خرید و اجاره آپارتمان در دریاچه خلیج‌فارس افراد علاقه‌مند به آب‌وهوای مطلوب هستند.

اگر به این منطقه از تهران سری زده باشید به طور حتم وفور برج‌های سر به فلک کشیده، بافت مدرن، دید مناسب به دریاچه و همچنین شرایط آب‌وهوایی مطلوب توجه شما را به خود جلب کرده است بنابراین افرادی که علاقه‌مند به سکونت در محله‌ای خوش‌آب‌وهوا در تهران هستند به راحتی می‌توانند اقدام به خرید و اجاره آپارتمان در دریاچه خلیج‌فارس کرده و از شرایط ویژه این منطقه بهره‌مند شوند.

 در محله دریاچه خلیج‌فارس وجود مرکز تجاری بزرگ باملند که همه روزه میزبان بازدید کنندگان و گردشگران فراوانی است باعث شده که این محله به یک منطقه توریستی با بهترین امکانات تبدیل شود. زیرا مراجعه‌کنندگان به این محله علاوه بر امکان خرید از فروشگاه‌های صاحب برند این مرکز تجاری می‌توانند از رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌های مطرح این منطقه استفاده کنند و علاوه بر ثبت لحظاتی خاطره‌انگیز در این منطقه از دید مناسب دریاچه نیز بهره‌مند شوند.

علاوه بر امکانات ذکر شده وجود مراکز آموزشی و ادارات مهم دولتی، مراکز درمانی و بهداشتی مجهز همچون بیمارستان‌های پارسیا و تریتا، امکانات تفریحی و رستوران‌های متعدد در باملند و مراکز خرید فراوان در این محله باعث شده که تقاضا برای سکونت در این منطقه توریستی بالا باشد اما باید به این نکته توجه کرد که قیمت خرید و اجاره آپارتمان در دریاچه خلیج‌فارس در برج‌های جدیدتر به‌مراتب بالاتر است و متقاضیان برای خرید و اجاره آپارتمان در دریاچه خلیج فارس و سکونت در این برج ها باید از بودجه بالاتری برخوردار باشند.

قیمت خرید آپارتمان در دریاچه خلیج‌فارس به نسبت متوسط رو به بالاست به همین دلیل متقاضیان اجاره آپارتمان در دریاچه خلیج‌فارس نیز باید بودجه مناسبی جهت اجاره داشته باشند. این در حالی است که در برج‌های تازه‌ساز به‌مراتب آپارتمان‌ها با قیمت‌های بالاتری عرضه می‌شوند.

باتوجه‌به متغیر بودن قیمت خرید و اجاره آپارتمان در دریاچه خلیج‌فارس و شرایط ویژه و خاص این منطقه متقاضیان اجاره آپارتمان در دریاچه خلیج‌فارس می‌توانند با مراجعه به سامانه هوشمند کیلید از بین فایل‌های ثبت شده آپارتمان موردنظر خود را جستجو کرده و پس از ارزیابی دقیق اقدام به بازدید نهایی و عقد قرارداد کنند.

اجاره آپارتمان در دولت

محله شهید کلاه‌دوز که درگذشته خیابان دولت نیز نامیده می‌شد یکی دیگر از مناطق واقع در شمال شهر تهران به شمار می‌رود که در منطقه 3 شهرداری قرار گرفته است. این محله که در جهتی شرقی - غربی قرار دارد از خیابان پاسداران آغاز شده و تا خیابان شریعتی ادامه دارد.

محله دولت یا همان کلاه‌دوز یکی از خیابان‌های پر رفت‌وآمد تهران است  و به دلیل وجود فروشگاه‌های متعدد در بیشتر ساعات روز از ترافیک سنگینی برخوردار است به همین دلیل متقاضیان خرید و اجاره آپارتمان در دولت زندگی پر ترافیکی را در این منطقه تجربه خواهند کرد بنابراین افرادی که علاقه‌مند به زندگی در محله‌ای دنج و آرام هستند در کوچه‌های این منطقه می‌توانند اقدام به خرید یا اجاره ملک کنند.

محله دولت از شمال با بزرگراه مدرس، صدر و چمران، از جنوب با اتوبان رسالت و همت، از شرق با خیابان پاسداران و از غرب با اتوبان چمران همسایه است. به همین متقاضیان خرید و اجاره آپارتمان در دولت با سکونت در این محله می‌توانند از دسترسی‌های موجود استفاده کرده و به تمام نقاط تهران به راحتی رفت‌وآمد کنند.

از خیابان‌های صاحب‌نام محله دولت می‌توان به خیابان‌های مطرحی همچون دیباجی، چهارراه اختیاریه، چهارراه قنات، بلوار کاوه و سه‌راه نشاط اشاره کرد که به دلیل وفور فروشگاه‌ها از ترافیک زیادی برخوردارند و قیمت و خرید و اجاره آپارتمان در دولت در این خیابان‌های به خصوص بالاتر است به همین دلیل متقاضیان خرید و اجاره آپارتمان برای سکونت در این خیابان‌ها باید بودجه بالاتری را در نظر بگیرند.

 در این محله جذاب متقاضیان خرید و اجاره آپارتمان در دولت برای خرید و تأمین مایحتاج موردنیاز خود و خانواده نیازی به سفر درون‌شهری به سایر مناطق تهران را ندارند زیرا وفور فروشگاه‌های صاحب برند، رستوران‌ها، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و هایپرمارکت ها باعث شده که هر فردی به راحتی قادر باشد از این منطقه مایحتاج خود را تهیه کند و نیازی را به تردد در نقاط مختلف شهری نداشته باشد.

 در محله دولت سفارتخانه های و ادارات فراوانی ایجاد شده که وجود این  سفارتخانه‌ها و ادارات در این محله باعث شده که در طول روز ترافیک سنگینی در این محله وجود داشته باشد به همین منظور افرادی که تمایل به زندگی در محله‌ای دنج را دارند می‌توانند در کوچه ها و برخی خیابان‌های خاص اقدام به خرید و اجاره ملک کنند.

از لحاظ قیمتی می‌توان گفت که قیمت خرید و اجاره آپارتمان در دولت متوسط رو به بالاست. به همین دلیل افرادی که تمایل به خرید و اجاره آپارتمان در دولت دارند باید بودجه مناسبی را برای تأمین مسکن خود و خانواده در نظر گرفته باشند.

متقاضیان خرید و اجاره آپارتمان در دولت می‌توانند برای انتخابی هوشمندانه می توانند به سامانه هوشمند کیلید مراجعه کنند و برحسب متراژ، سن بنا، موقعیت و امکانات ملک در سامانه هوشمند کیلید به جستجوی ملک موردنظر خود بپردازند.

 متقاضیان خرید و اجاره آپارتمان در دولت می‌توانند پس از رصد آگهی‌های ثبت شده در این سامانه جهت اجاره و بررسی اطلاعات ملک و رؤیت تصاویر درج شده در آگهی با شماره تماس درج شده در بخش انتهای آگهی تماس گرفته و پس از هماهنگی جهت بازدید نهایی و مشاهده حضوری ملک موردنظر خود را انتخاب کرده و در نهایت اقدام به عقد قرارداد کنند.