مقطع پیش دبستانی یکی از مقاطع تحصیلی مهم برای رشد کودک است. زیرا در این دوره کودک تازه وارد محیطی تحصیلی شده که برای اولین بار با آموزش جدی روبه رو می شود. در این مقطع فرزند نیاز به پشتیبانی شما نیز دارد. پیش دبستانی آنلاین می تواند پیشنهاد خوبی برای فرزندان شما باشد. همچنین پیش دبستانی رامو جزء اندک پیش دبستانی هایی است که به صورت آنلاین فرزند شما را برای مقطع دبستان آماده می کند. در ادامه مطلب لازمه های یک پیش دبستانی خوب را برای شما شرح می دهیم.

1

در مقطع پیش دبستانی شیوه آموزش به کودکان بسیار مهم است. این آموزش باید طوری باشد که به خوبی روی کودک بسیار تاثیر گذار باشد و ارتباط خوبی بین دانش آموز و معلم، و آموزش شکل بگیرد. همه دوست دارند فرزندشان یک فرد آگاه و با سواد بشود؛ پس روش های بیش از حد پیشرفته درست مثل کمبود مطالب می تواند برای فرزندتان زیان آور باشد.

آموزش های پیش دبستانی

در دوره پیش دبستانی بچه ها از طریق تجربه و بازی در محیط درباره دنیای اطرف مطالب زیادی می آموزند. موضوعات آموزش معمولا در ذهن یا کلاس آن ها تفکیک شده نیستند. برای مثال وقتی به یک اردو می روند چیز هایی که اطراف آن ها قرار دارد می تواند مطالب زیادی به آن ها آموزش دهد. آن ها وقتی درخت ها، پرنده ها و صخره ها را می بینند می توانند مفاهیم ریاضی مثل بزرگ، بزرگ تر و بزگ ترین را به خوبی درک کنند؛ یا آن ها را تشویق می کند که درباره زندگی پرندگان مطالبی را بیاموزند. معمولا مربیان و معلمان، دانش آموز را با اشکال هندسی، رنگ ها و حروف را به صورت تئوری آشنا می کنند. اما در کلاس های مجازی پیش دبستانی از طریق فیلم ها و انیمیشن های آموزشی می توان به کودکان این مطالب آموزنده را آموخت.

 

 

آموزش های گفتاری و نوشتاری

بچه ها در پیش دبستانی اکثر اوقات را در کنار همسالان خود می گذرانند. هر گفتگویی که در بین خود انجام می دهند، چه درباره کلاس و چه درباره مکعب های خانه سازی به کودکان کمک می کند تا افکار و کلمات خود را گسترش دهند. معلم کلاس با صدای بلند داستان های ساده و کوتاهی می خواند تا به بچه ها نشان دهد که چطور یک متن از راست به چپ نوشته می شود. همچنین در خواندن داستان واژه های تازه و جدید، صدای حروف قافیه دار جلب توجه می کند. معمولا نوشتن بخشی از آموزش های پیش دبستان نیست ولی تلاش دانش آموزان برای نوشتن اسمشان شیوه ایی خلاقانه برای یاد دادن نوشتن به آن ها است. بچه ها معمولا نمی توانند کلمات را به درستی تقلید کنند اما هر نوشته ناخوانایی نشان می دهد که کودک می داند، هر کلمه حاوی پیامی است و خلق و کشف این پیام برای آن ها بسیار لذت بخش و هیجان انگیز است.

 

2

آموزش های ریاضی

دانش آموزان پیش دبستانی هر روز موقع شمردن کارتن های شیر یا بسته های ناهار یا نحوه نشستن بچه ها سر میز از اعداد استفاده می کنند. آن ها با اشکال هندسی مثل دایره، مثلث، مستطیل و غیره در زنگ های هنر تصاویری خلق می کنند. و به هنگامی که اندازه دست پای خود را حساب کرده اندازه گیری را انجام می دهند. مربیان بچه ها را به مرتب کردن اشیاء در مجموعه ها و الگو ها ترغیب کرده، و برای این کار از نمودار های ساده و راحت برای ارائه مفاهیم استفاده می کنند. همچنین تمام این مسائل را به طور روزمره برای دانش اموزان انجام می دهند.

آموزش زیست پیرامون

همه کودکان به دنبال یادگیری هستند و آن ها از طریق آزمایش کردن درباره جهان پیرامون خود می آموزند. چیزهایی که در اطرافشان به چشم می خورد از حیوانات گرفته تا خواهر برادر کوچکشان آن ها را مجذوب و شگفت زده می کنند. کودکان می توانند بذر بکارند تا ببینند چطور یک دانه رشد می کند و به گیاهی تبدیل می شود، یا قالب یخی که در محیط خانه گرم شده و تبدیل به آب می شود را مشاهده کنند. همچنین آن ها در حمام هم چیز یاد می گیرند آن ها در حمام می بینند که چطور یک شیء روی آب شناور می مانند یا یک صابون چطور حباب تولید می کند. معمولا کتاب های داستانی مصور با حیوانات آن ها را بسیار مجذوب می کند.

آموزش های اجتماعی

در کلاس اجتماعی برای بچه های مقطع پیش دبستانی یعنی جایی که بچه ها درباره کیستی خودشان و جایگاهشان در جهان چیز یاد می گیرند. فهمیدن نحو کنار آمدن با دیگران معمولا بزرگترین بخش کار روزانه دانش آموزان پیش دبستانی است. بچه ها در این مقطع نحو حل معظلات و مهارت هایی مانند شریک شدن، رعایت نوبت و نظافت را بسیار تمرین می کنند. آن ها می فهمند چطور احساساتشان را در غالب کلمات بیان کنند.

3

در انتها ما به شما می گوییم که پیش دبستانی یکی از مهمترین مقاطع تحصیلی است و کودک در آن چیزهای مختلفی را یاد می گیرد. اما در بحث پیش دبستانی آنلاین، کودک با دیدن فیلم های آنلاین در خانه یا هر محیطی که قرار دارد می تواند اکثر این مهارت ها را به سادگی بیاموزد. وب سایت رامو با استفاده از فیلم های آموزشی و انیمیشن توانسته به بهترین نحو به کودکان آموزش بدهد.