به گزارش افکارنیوز،

آیا به دنبال شهرت و اعتبار شرکت و تولیدات خود هستید؟ آیا می خواهید که با ثبت برند، مشتریان بیشتری را به محصولات خود جذب کنید؟ آیا با مراحل ثبت برند آشنایی دارید؟ آیا مدارک ثبت علائم تجاری را فراهم کرده اید؟

از آنجایی که امروزه بسیاری از صاحبان کسب و کارها به دنبار کسب اعتبار و شهرت هستند؛ اقدام نسبت به ثبت برند بسیار افزایش پیدا کرده است. به همین دلیل پیش از هر چیز شما نیز به عنوان صاحب یک کسب و کار باید با مراحل و مدارک این امر آشنا باشید که در روند ثبت دچار مشکل نشوید. بنابراین ما در ادامه،  نکات مهمی را در رابطه با مراحل ثبت علامت تجاری ذکر می کنیم.

اولین مرحله از مراحل ثبت برند چیست؟

اولین نکته در رابطه با مراحل ثبت علامت تجاری این است که مدارک مورد نیاز برای این امر را آماده کنید. زیرا ثبت برند همچون دیگر امورات اداری به مدارک به خصوصی نیاز دارد. از آنجایی که ثبت علامت تجاری برای شرکت ها به دو صورت حقیقی و حقوقی انجام می شود؛ باید بدانید که مدارک این دو نوع ثبت با یکدیگر متفاوت است.

بنابراین در این قسمت مدارک مورد نیاز برای اشخاص حقیقی و حقوقی را به شکل مجزا ذکر می کنیم:

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند اشخاص حقوقی

  • کپی از شناسنامه متقاضی؛
  • کپی از کارت ملی متقاضی؛
  • کپی از مجوز فعالیت همچون جواز تاسیس، پروانه ساخت یا بهره برداری وغیره؛
  • کپی از کارت بازرگانی در صورتی که در برند مورد نظر از حروف لاتین استفاده کرده باشید؛
  • کپی از روزنامه تاسیس و آخرین تغییرات شرکت.

توجه داشته باشید که از آخرین تغییرات شرکت بیش از دو سال نگذشته باشد. زیرا در غیر این صورت در مراحل ثبت برند دچار مشکل خواهید شد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند اشخاص حقیقی

  • کپی از شناسنامه؛
  • کپی از کارت ملی؛
  • کپی از مجوز فعالیت؛ (که شامل جواز کسب، پروانه ساخت، پروانه بهره برداری و هر نوع مدرک و سندی که از طرف نهادهای نظارتی مبنی بر فعالیت شرکت شما صادر شده باشد.)
  • کپی از کارت بازرگانی در صورتی که در طراحی برند خود از حروف لاتین استفاده کرده باشید.

آنچه باید در رابطه با مراحل ثبت برند بدانید

پس از اینکه مدارک مورد نیاز برای ثبت علامت تجاری را آماده کردید؛ نوبت به مراحل بعدی می رسد. بنابراین در این قسمت نکات طلایی و مهم در رابطه با هر مرحله را به طور مختصر توضیح می دهیم.

طراحی برند

زمانی که تصمیم به ثبت برند برای محصولات یا خدمات خود گرفتید؛ باید برندی را متناسب با ویژگی های محصول مورد نظر خود طراحی کنید. این طراحی باید براساس قوانین ثبت برند همچون عدم گمراهی مشتریان، عدم استفاده از پرچم کشورها، عدم استفاده از الفاظ کلی در آن وغیره باشد.

همچنین توجه داشته باشید که این برند به هیچ عنوان نباید تکراری باشد. به همین دلیل برای بررسی این امر باید از برند مورد نظر خود استعلام تهیه کنید.

مراجعه به سایت مالکیت معنوی

یکی دیگر از طلایی ترین نکات مراحل ثبت برند این است که باید پس از تهیه مدارک مورد نیاز به سایت مالکیت معنوی مراجعه کرده و اظهارنامه مربوط به درخواست ثبت علامت تجاری را در این سایت تکمیل کنید.

پس از این باید مدارک ذکر شده را به همراه چند نمونه از لوگوی برند مورد نظر در سایز 6×6 را در سایت مربوطه اسکن کنید. در این مراحله باید منتظر بمانید که درخواست شما ثبت و تایید شود. سپس برگه ای نمایش داده خواهد شد که باید پرینت آن را به اداره مالکیت ارائه دهید.

پس از این فرمی مبنی بر تایید اطلاعات از سوی اداره مالکیت به شما ارائه می شود که باید آن را در سایت مالکیت معنوی وارد کنید و به شما نام کاربری و رمز عبور تعلق می گیرد. به طوری که با استفاده از آن ها پیگیری های ثبت برند خود را انجام می دهید.

11

مراجعه به اداره مالکیت معنوی

در این مرحله از مراحل ثبت برند پس از تایید درخواست شما توسط کارشناسان مربوطه پیامکی مبنی بر تایید به شما ارسال می شود. در این زمان باید مدارک اسکن شده در سایت را به همراه داشته و جهت تشکیل پرونده فیزیکی ثبت برند، به اداره مالکیت معنوی مراجعه کنید.

چاپ روزنامه رسمی و دریافت سند برند

آخرین مراحل ثبت برند شامل چاپ روزنامه و دریافت سند علامت تجاری مورد نظر است. به طوری که پس از تشکیل پرونده باید نسبت به چاپ آگهی در روزنامه رسمی اول و پرداخت هزینه آن اقدام کنید. پس از گذشت 7 روز آگهی شما در روزنامه رسمی چاپ شده و نمونه آن به آدرس مورد نظر شما ارسال می شود.

سپس با گذشت 30 روز باید هزینه چاپ آگهی در روزنامه رسمی دوم را پرداخت کرده و منتظر بمانید که نمونه آن به آدرس شما ارسال شود. در نهایت نیز با پرداخت تمامی هزینه ها به خصوص هزینه حق الثبت و ارائه مدارک به اداره مالکیت معنوی، سند برند خود را دریافت می کنید.

طی مراحل ثبت برند با کمک ثبت فردا

پس از اینکه با مراحل ثبت علامت تجاری آشنا شدید؛ باید بدانید که این کار یک امر تخصصی است. بنابراین باید جهت طی مراحل ثبت برند از افراد متخصص مانند کارشناسان ثبت فردا کمک بخواهید. چنان که مشاوران ما با اطلاعات و دانش کافی در این زمینه، ثبت برند شما را در مدت زمانی کوتاه و با هزینه مناسب انجام می دهند.