به گزارش افکارنیوز،

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در خطبه های این هفته با اشاره به شعار سال که از سوی رهبر معظم انقلاب با عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری شد گفت: اقتصاد نقش مهمی در زندگی انسان و امرار معاش دارد.

وی افزود: یکی از مهمترین مشکلات جدی نظام بعد از انقلاب تاکنون مساله اقتصاد است که متاسفانه تدبیر صحیحی برای آن نشده است و غربی ها و کشورهای استکباری نیز با فشار و تحریم های خود این مشکل را دوچندان کردند.

آیت الله صفایی بوشهری نداشتن برنامه ای مدون در عرصه اقتصاد را علت وجود مشکلات اقتصادی در کشور عنوان کرد و بیان داشت: در سال های گذشته نیز بارها تاکیده کرده بودم که نقشه جامع اقتصادی با نگاه آمایشی نیاز است اما متاسفانه با اینکه رهبر معظم انقلاب و قبل از آن امام راحل(ره) بارها بر این موضوع تاکید داشته اند ولی اقدام درستی به عمل نیامده و امروز کشور با مشکل اقتصادی مواجه است.

امام جمعه بوشهر تاکید کرد: بایستی برنامه 50 ساله اقتصادی در عرصه ملی، منطقه ای و بین المللی داشته باشیم که همه چیز را روشن کند.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در ابتدای سال پیرامون شعار سال اظهار داشت: رهبری امسال را سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل نامید تا در عرصه اجرایی و میدانی به تنها راه نجات کشور در این عرصه که همان اقتصاد مقاومتی است پرداخته شود.

آیت الله صفایی بوشهری خواستار طراحی سند چشم انداز برای اقتصاد شد و گفت: بارها عنوان شده است که در عرصه اقتصادی طرحی جامع و با در نظر گرفتن اولویت ها و طبق موازین باید سند چشم انداز طراحی شود و هر استان در کشور بایستی یک سند چشم انداز در این زمینه داشته باشد تا شاهد تحویل باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر اضافه کرد: استان بوشهر با ظرفیت هایی که دارد می تواند الگویی در اقتصاد مقاومتی برای کشور باشد.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به 20 فروردین روز فناوری هسته ای ابراز داشت: دانش هسته ای فناوری استراتژیک است که در بسیاری از علوم دیگر می تواند تاثیرگذار باشد اما متاسفانه استعمارگران دنبال این هستند که در علم نیز استعمار و استثمار کنند.

آیت الله صفایی بوشهری گفت: استان بوشهر به زودی شاهد ساخت دو راکتور دیگر نیروگاه اتمی خواهد بود و پایتخت انرژی هسته ای در جهان اسلام خواهد شد.