به گزارش افکارنیوز،

سال نو که می شود همه به یاد دید و بازدید می افتند، اقوام و آشنایانی که طول سال فرصت دیدارشان را نداشته اند و حال بخاطر سال نو فرصت مهیا شده است که دیداری تازه کنند؛ عید را کنار خویشاوندان به سربردن عجب چه خوش می گذرد.

خیلی ها هم گشت و گذار و به دید و بازدید ترجیح می دهند، سفر کیش، ویلای شمال و سفر خارج کشور که بیشتر می توانیم دوربر مسئولین مشاهده کنیم.

سفر با خانواده به جای خوش آب و هوا، به نقلی حقشونه............ از قدیم گفتند "دارندگی و برازندگی".

تو این اوضاع و احوال دید و بازدید و گشت وگذارفرزندانی در این خطه از میهن اسلامی هستند که با وجود اینکه سفر های مختلفی انتظارشون رو میکشد دل و دست از همه خوشی ها میکشند و در کنار مردم بی آلایش روستا بری خدمت رسانی در قالب حرکت های جهادی قدم بر می دارند؛ بله به آن ها میگویند «جهادگران عرصه خدمت».

خدمت برای چه کسی برای چی ؟! چقدرهزینه و اضافه کاری میگیرند؟!

خدمت برای بندگان خدایی که بدون هیچ گناهی خیلی از حقوق های مسلم شان غصب شده است و محروم در گوشه از روستای این مملکت اسلامی روزگار می گذرانند.

بدون کمترین امکانات رفاهی و اجتماعی، بدون حتی آب آشامیدنی مناسب و فقط امید به تانکرهای آبی دارند که برایشان سهمیه بندی شده است. 

گروهی از دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی و طلاب حوزه علمیه استان بوشهر کمر همت را بستند و فرسنگ ها راه پرپیچ و خم کوهستانی رو طی کردند تا مشتاقانه و خالصانه در ایام فراغت و تعطیلی نوروز در کنار مردم مهربان روستای شاه پسر مرد از توابع شهرستان دشتستان به اهالی روستا و زایرین خدمت کنند.

خدمت در عرصه آموزشی،فرهنگی، بهداشتی، عمرانی و ارتباط گیری مستمر با مسئولین، تا گره ای از مشکلات اهالی روستا را بگشایند.

25نفر از خانم ها و ۵۰ نفراز آقایان جهادگر تعطیلات نوروز سال 95 را بمدت 10 روز، بعد از اقامه نماز  صبح در امامزاده و خواندن دعای عهد، عهد و پیمانی که برای خدمت رسانی به مناطق محروم بسته بودند آغاز کردند.

در آن فضای صبحگاهان، که خروس های روستا نوید شروع صبحی دیگر را می دادند، عظمت کوه ها و دشت های که سراسر اطراف روستا را احاطه کرده بود و استقامت خود را به رخ آدمیان می کشاند، صدای زنگوله های گله که چوپانان در پی روزی خود به سمت کوه، برای چراگاه می بردند طنین انداز بود و بوی خوش خاک در صبح های بهاری که با نم نم باران در کوهستان دلپذیرتر می شد حال و هوای خاص و ترنم زندگی را برای جهادگران به ارمغان می آورد.

دانشجویان خواهر در عرصه آموزشی کلاس های خیاطی، ربان دوزی، چرم دوزی، هویه کاری، سفالگری، حفظ حدیث آموزش قرآن برای کودکان و بزرگسالان را برگزارمی کردند.

 دانشجویان و طلابی که نام افسران ولایت را برتارک لسان و جان خود داشتند و دارند با توجه به بیانات و تاکیدات رهبر انقلاب در عرصه فعالیت فرهنگی، با حضور طلاب و روحانیون برنامه های متنوع فرهنگی از جمله برگزاری نمایشگاه، برپایی خیمه های معرفت، ایستگاه نقاشی، برگزاری مسابقات ورزشی در قالب سوالات دینی، پاسخ به شبهات، برگزاری ادعیه ها، مراسم شهادت حضرت ام البنین(س)، مراسم میلاد حضرت زهرا (س)، برگزاری نماز جماعات، نمایش عروسکی با محوریت اخلاقی و تربیتی، سرکشی از منازل فقرا، پخش ارزاق معنوی در سطح روستا، اعزام طلاب خواهر جهت آگاهی بیشتر زنان خانه دار در مسایل احکام، صحیح خوانی نماز و پاسخ به سوالات مسائل شرعی به صورت خانه به خانه و همچنین استقرار طلاب خواهر جهت مشاوره، پاسخ به شبهات و احکام در امامزاده در این عرصه محوری خدمت کردند..

 دوری راه، مشکلات اقتصادی و  معضلات عزیمت به شهر دردهای مردم روستا را دوچندان کرده بود؛ مادری که سردرد های شبانه خواب را از او ربوده بود، مردانی که بخاطر کوهستانی بودن منطقه، درد مفاصل امانش را بریده بود. مادر پیری که از درد دندان سرش نیز به درد آمده بود، کاری در خور ولی نعمتان نتوانستیم انجام دهیم چون پزشکان در تعطیلات خوش نوروزی به سر می برند و ناله و درد به استخوان رسیده این محرومین را نشنیدند و به این جهت مارا یاری نکردند.

 دانشجویان این دانشگاه در وسع توانشان به مدد گروه جهادی دانشگاه علوم پزشکی چند تن از دانشجویان دندانپزشک جهت آموزش تشخیص ومعاینه به روستا اعزام نمودند.

آموزش، معاینه و درمان طب سنتی اسلامی، با حضور استاد مجرب از استان قم از دیگر برنامه های گروه جهادی افسران ولایت بود.

شعار گروه های جهادی "می سازیم تا ساخته شویم " می باشد و ذهنیت بیشتر مردم به گروه جهادی ساخت و ساز و خدمت در عرصه عمرانی است.

نداشتن سرپناهی جهت زندگی کردن برای مستنمدان روستا این گروه جهادی را برآن داشت تا قدمی هرچند ناچیز برای آباد کردن یک زندگی بردارند و آشیانه ای برای مادری که از آوار شدن خانه خشتی اش هراس داشت بردارند تا لبخندی برلبان و صورت زجر کشیده اش جاری و ساری کنند و چه نیروبخش بود این لبخند فضا سازی و نقاشی امامزاده، سنگ نویسی طول مسیر روستا و دیوار نویسی مدرسه از دیگر اقداماتی بود که توسط گروه جهادی افسران ولایت صورت گرفت.

 گروه های جهادی جانشینان مسئولین از باب خدمت رسانی و کمک به مردم هستند دریچه و روزانه ای که حرف دل و مشکلات روستایان را به گوش مسئولین  برسانند و خواسته های آن ها را انعکاس دهند

هرچند خدمت جهادگر فی سبیل الله و بدون مزد است اما اجری بسی عظیم و شیرینی خاص خودش را دارد

 در این راستا گروه جهادی افسران ولایت میزبان مسئولینی از جمله زرین فر معاون استاندار، عباسی فر، مسئول بسیج سازندگی سپاه امام صادق (ع)، آبشرینی مسئول بسیج دانشجویی ناحیه عمار در ایام برگزاری اردوی جهادی نوروز ۹۵ بودند که امید می رود دیگر مسئولین و خدمت گزاران مردم در این عرصه ورود کنند تا اعتماد و امید در دل مردم روتا شکوفا شود و عرصه خدمت را از جهادگران خالص بیاموزند.