به گزارش افکارنیوز،

فرزاد رستمی صبح امروز در نشست ستاد بازآفرینی محدوده‌ها و محلات هدف استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح دانشکده هنر و معماری بوشهر در بافت تاریخی این شهر اظهار داشت: بافت تاریخی بوشهر از زیباترین بافت‌های تاریخی کشور است که برای رونق بیشتر این بافت دانشکده هنر و معماری در آن ساخته شده است.

وی با بیان اینکه ساختمان دانشکده هنر و معماری بوشهر در آستانه راه‌اندازی است گفت: ساختمان دانشکده هنر ومعماری دربافت تاریخی بوشهر دارای چهار هزار و 300 متر مربع  زیربنا است که در آن 10 کلاس با امکانات آزمایشگاهی ایجاد شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر پیشرفت فاز نخست دانشکده معماری بوشهر را 95 درصد اعلام و تصریح کرد: برای راه‌اندازی فاز نخست این دانشکده تاکنون 110 میلیارد ریال تخصیص یافته که برای تکمیل این فاز به 30 میلیارد ریال اعتبار دیگر نیاز است.

رستمی با تاکید بر اجرای طرح‌های زیرساختی در بافت تاریخی بوشهر گفت: برای اجرای طرح‌های زیرساختی مانند شبکه آبرسانی، طرح فاضلاب، گازرسانی و برقرسانی و ایجاد معابر شهری به 900 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

وی با اشاره به اجرای طرح‌های فرهنگی و هنری در بافت تاریخی بوشهر خاطر نشان کرد: برای استقرار مراکز فرهنگی و هنری  در بافت تاریخی بوشهر به زیربنای 3 هزار متر مربع بناهای تاریخی تملک شده که با بازسازی این بناها طرح‌های مورد نظر فرهنگی و هنری اجرایی می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر وسعت بافت تاریخی بوشهر را 38 هکتار دانست و اظهار کرد: بافت تاریخی بوشهردر بهترین نقطه این شهر قرار دارد و با استقرار بیش از 800 بنا در آن به عنوان نماد زیبا و پرشکوه از تلاش مردم با فرهنگ بوشهر در تاریخ است.