به گزارش افکارنیوز،

غلامرضا ترک‌زاده در جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان تنگستان با بیان اینکه در اجرای عمران شهری و روستایی طرح‌های مهمی تدوین و اجرایی شده اظهار داشت: یک‌هزار میلیارد ریال سال گذشته از فصل‌های اعتبارات ملی، ارزش افزوده و تملک دارایی سرمایه‌ایی به تنگستان ابلاغ یافت که طرح‌های مهمی در شهرها و روستاها اجرایی شد.

 وی با اشاره به اینکه بیش از 85 درصد اعتبارات یاد شده تخصیص یافت گفت:  اعتبارات عمرانی شهرستان تنگستان در سال گذشته نسبت به سال ماقبل آن 10 درصد افزایش یافت.

 فرماندار تنگستان با بیان اینکه اعتبارات ملی متمرکز 100 درصد تخصیص یافت خاطر نشان کرد:  اعتبارات ملی متمرکز که به شهرستان تنگستان ابلاغ شد 598 میلیارد ریال بود که تمام این اعتبارت برای تکمیل طرح‌های عمرانی تخصیص یافت.

 ترک‌زاده با بیان اینکه  از 133 میلیارد ریال اعتبارات ارزش افزوده به تنگستان تمام اعتبارات تخصیص یافت افزود: از 270 میلیارد ریال اعتبارات تملک دارای سرمایه‌ای تنگستان  60 درصد آن تخصیص یافت که در 14 فصل هزینه شد.

 وی از اجرای طرح‌های گازرسانی در تنگستان خبرداد و گفت: سال قبل 3 طرح گازرسانی با اعتبار 330 میلیارد ریال در تنگستان اجرا شد که با اجرای 354 کیلومتر شبکه انتقال و توزیع در 41 روستای تنگستان 7 هزار انشعاب گاز در این شهرستان نصب می‌شود.

 فرماندار تنگستان  از اجرای 111 پروژه عمران روستایی در تنگستان خبرداد و گفت:  بیش از 111 پروژه عمرانی در فصل روستایی با اعتبار 70 میلیارد ریال تکمیل وآماده بهره برداری است.

 ترک‌زاده اجرای 40 بوستان روستایی، 10 زمین مینی فوتبال چمن مصنوعی در روستاها، 8 طرح هادی و اجرای  طرح نهضت اسفالت روستایی  از جمله این طرح‌ها دانست و افزود: این طرح‌ها و 48 واحد مسکونی روستایی در تنگستان در هفته دولت افتتاح می‌شود.

 وی از اجرای 70 پروژه بهداشتی و درمانی در تنگستان خبرداد و خاطر نشان کرد: عملیات اجرایی فاز دوم بیمارستان امام حسین (ع) اهرم در زمینی به مساحت دو هزار و 600  مترمربع و با اعتباری بالغ بر 70 میلیارد ریال و با پیش‌بینی یک دوره زمانی 15 ماهه آغاز شده است.

 ترک‌زاده با بیان اینکه بخش‌های جراحی، زنان  و زایمان، اتاق‌های عمل، درمانگاه تخصصی، اورژانس، آزمایشگاه، رادیولوژی در اینده نزدیک افتتاح می‌شود تصریح کرد: درراستای تحول طرح نظام سلامت در ماه گذشته دو بخش آی سی یو و سی‌سی‌یو بیمارستان امام حسین (ع) اهرم با اعتباری 12 میلیارد ریال راه‌اندازی شد که 2 تخت آی سی یو و 2 تخت سی‌سی‌یو مورد به بهره‌برداری قرار گرفت.

 وی با اشاره به آغازعملیات اجرایی مرکز بهداشت دهان و دندان شهرستان تنگستان گفت: این طرح با اعتباری افزون برشش میلیارد و 700 میلیون ریال و بازیربنای 95متر مربع آغازشده ودارای50 درصدپیشرفت فیزیکی است که انتطارمی‌رود در هفته دولت امسال مورد بهر برداری قرار گیرد .

 ترک زاده با اشاره به اینکه تا قبل از دولت تدبیر و امید بیمارستان 32 تختخوابی اهرم فقط 2 درصد ظرفیت اشغال تخت‌های بیمارستانی داشته  اظهار داشت: در دو سال گذشته با اجرای طرح تحول نظام سلامت و حضور بیش از 8 تخصص پزشکی در این مرکز سطح ظرفیت اشغال تخت‌های این بیمارستان بیش از 95 درصد شده است.

 فرماندارتنگستان از بازسازی مدارس فرسوده در تنگستان خبرداد و افزود: در دو سال گذشته از بیش 12 درصد مدارس تخریبی در بخش مرکزی بازسازی و بیش از 12 مدرسه از مجموعه 75 مدرسه تخریبی، بازسازی و نوسازی و در اختیار دانش آموزان تنگستانی قرارگرفت .

 وی از تجهیز کلاس‌های تنگستان به سیستم سرمایشی خبرداد و خاطر نشان کرد: 100 دستگاه کولری گازی تا مهرماه امسال در مدارس تنگستان نصب و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

 فرماندار تنگستان با اشاره به اجرای پروژه‌های شهری در دلوار افزود: برای اجرای 9پروژه عمران شهری دلوار در زمینه‌های مختلف 17 میلیارد ریال تخصیص یافته است.

 وی با بیان اینکه از محل اعتبارات ارزش افزوده 27 میلیارد ریال در سال 1394 به شهرداری اهرم تخصیص یافت گفت: در دو سال گذشته در مجوع از محل‌های مختلف 78 میلیارد ریال در اختیار شهرداری اهرم قرار گرفت که تحول مهمی در حوزه عمران شهری ایجاد شد.

 ترک‌زاد با اشاره به اجرای طرح‌های عمرانی ورزشی افزود: از 12 میلیارد ریال اعتبارات این بخش بیش از 90 درصد آن پرداخت شد که بخشی از طرح‌های ورزشی تنگستان در هفته دولت امسال افتتاح می‌شود.