به گزارش افکارنیوز،

حمیدرضا علم عصر امروز در نشست کمیته مدیریت ایمنی حمل ونقل و سوانح رانندگی استان بوشهر، با اشاره به نقش مهم و موثر دوربین‌های هوشمند کنترل سرعت و ثبت تخلفات خودروها اظهار داشت: در جاده‌هایی که این دوربین‌ها نصب شده درصد تصادفات به ویژه  فوتی بشدت کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه اکنون 16 دوربین در محورهای استان بوشهر نصب شده است، گفت: محورهای اصلی و شریانی استان بوشهر دارای دوربین هوشمند کنترل سرعت هستند که امسال در مابقی محورهای استان این دوربین نصب می‌شود.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان بوشهر با اشاره به اینکه محور بوشهر- برازجان - دالکی و محور ساحلی گناوه به بوشهر به دوربین‌های کنترل سرعت مجهز شده است، تصریح کرد: محور چغادک - خورموج - کنگان و عسلویه نیز امسال به دوربین هوشمند کنترل سرعت مجهز می‌شود.

علم افزود: امسال 31 دوربین در محورهای استان بوشهر برای کاهش تصادفات و رصد تخلفات خودروها در جاده‌‌ها نصب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه خودروهای حامل کالای قاچاق که به‌اصطلاح "شوتی" گفته می‌شود در جاده‌های استان بوشهر خطرساز شده است، گفت: در یک ماه گذشته در محور ساحلی جنوب استان بوشهر در تصادفات خودروها 8 کشته ثبت شده که یک طرف این تصادفات خودروهای شوتی یا حامل کالای قاچاق هستند.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان بوشهر با تاکید بر برخورد قاطع پلیس راه استان بوشهر با خودروهای شوتی افزود: خودروهای شوتی خطر مهم افزایش تلفات جاده‌ای در تصادفات تعیین شده و جاده‌های این استان ناامن کرده است.