به گزارش افکارنیوز،

فرماندار شهرستان کنگان در بازید از بیمارستان امام(ره) کنگان با بیان اینکه این بیمارستان جوابگوهای نیازهای درمانی شهرها و روستاهای مناطق جنوبی استان بوشهر است، اظهار داشت: تجهیزات این بیمارستان در بخش‌های مختلف درمانی تامین و نوسازی شده به‌گونه‌ای که بیشتر این بیمارستان جوابگوی همه مراجعه‌کنندگان است.

عبدالنبی یوسفی با اشاره به وجود پزشکان متخصص در بیمارستان کنگان تصریح کرد: با تامین تجهیزات پیشرفته پزشکی و تامین متخصصان در رشته‌های مختلف ماهانه 600 عمل جراحی در بیمارستان کنگان انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به حجم بالای مراجعان به بیمارستان امام(ره) کنگان، قطعا این مرکز درمانی در آینده نیازمند تجهیزات و دستگاه‌های مدرن به‌همراه متخصصان مربوطه و مختلف بیشتری است.

توسعه مشاغل خانگی با افزایش واحدهای تولیدی کوچک در گناوه

سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران گناوه با تأکید بر ضرورت ارائه آموزش‌های مهارتی به بانوان به‌عنوان بخش از ضرورت مقابله با بحران اشتغال، اظهار داشت: توسعه مشاغل خانگی با توجه به محدودشدن فعالیت‌های شغلی در حوزه‌های مختلف با توسعه واحدهای تولیدی کوچک و متوسط با سرمایه کم، اشتغال پایدار را در این حوزه تقویت می‌کند.

مدینه عسکری بیان کرد: اشتغال خرد و خانگی راهکاری است که همه کشورها بر آن الزام دارند و بحث آموزش‌های مهارتی و فنی و حرفه ای برای ورود به این حوزه ضروری و کیفیت بخشی و غنی سازی در دستور کار است.

وی تاکید کرد: برای حل ریشه‌ای معضل بیکاری و توسعه اشتغال مولد مطمئن، راه‌اندازی مشاغل کوچک با توسعه آموزش‌های مهارتی افزایش می‌یابد.

تجهیز پایگاه اورژانس شهری جم به آمبولانس mIcU 

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم اظهار داشت: در راستای افزایش کیفیت و خدمات دهی به شهروندان ،پایگاه اورژانس شهری جم به آمبولانس mICu تجهیز شد.

احمد قاسمی افزود: آمبولانس‌های mICU خدمات را در سطح مراقبت‌های ویژه انجام می‌دهند و می‌توانند کمک شایانی به افزایش سطح سلامتی و افزایش کیفیت در ارائه خدمات کنند.

وی تصریح کرد: این آمبولانس‌ها در حوزه تصادفات و بیماری‌های قلبی - تنفسی کاربرد دارند و دارای تجهیزات تخصصی نظیر دی سی شوک، وینتیلاتور، مانیتورینگ قلبی هستند که آمبولانس‌های معمولی فاقد تجهیزات فوق هستند.

اضافه شدن 2 دستگاه آمبولانس I.C.U دار به فوریت های پزشکی تنگستان

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان گفت: فوریت های پزشکی 115 این شهرستان به دو آمبولانس ICU وNICU مجهز شده است.

علی‌نگین تاجی افزود: با اضافه‌شدن این 2 دستگاه آمبولانس پیشرفته، میتوانیم شاهد خدمت‌رسانی بهتر در فوریت‌های پزشکی درسطح شهرستان باشیم. برای تجهیز این  دو آمبولانس سه میلیارد و 500 میلیون ریال هزینه شده است.

در 3 روز برپایی بیمارستان چشم پزشکی در شهر اهرم 1100 نفر ویزیت شدند

در 3روز برپایی کلینیک تخصصی چشم پزشکی در شهر اهرم در مجموع 1100نفر از مردم این شهر مورد معاینه و ازخدمات این بیمارستان موقت بهره‌مند شدند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان اظهار داشت: این کلینیک تخصصی با تلاش بسیج جامعه پزشکی استان و شهرستان و به‌مدت 3 روز در شهر اهرم دائر بود و پزشکانی از بیمارستان چشم‌پزشکی فارابی تهران کار ویزیت بیماران را انجام دادند.

علی نگین تاجی بیان کرد: قبل از شروع کار کلینیک از طریق نصب بنر، دهیاری‌ها، خانه‌های بهداشت و پایگاه‌های بسیج و مراکز سلامت اطلاع‌رسانی کردیم و پس از دریافت اسامی بیماران و نوبت‌بندی، با ارسال پیامک تاریخ مراجعه به آنان اعلام شد.

نجات جان یک بیمار توسط اورژانس 115 شهری جم

مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم اظهار داشت: پرسنل پایگاه اورژانس 115 شهری جم، جان یک بیمار در حال مرگ را نجات دادند.

امین پناهیان تصریح کرد: به دنبال تماس تلفنی مبنی بر یک مورد دارزدگی(حلق آویز شدن)، پرسنل شیفت پایگاه اورژانس شهری جم بلافاصله به محل فوریت اعزام شدند و بالای سر بیمار حاضر شدند.

وی افزود: بلافاصله علایم حیاتی بیمار چک شد و مانیتورینگ انجام شد که مشخص شد بیمار فاقد علایم حیاتی و آسیستول می‌باشد که تلاش پرسنل اورژانس پس از 10 تا  15 دقیقه ماساژ و مانیتورینگ قلبی جواب داد و ضربان بیمار برگشت و پس از انجام اقدامات لازم بیمار سریعا به بیمارستان توحید منتقل شد.

تولد نوزاد گناوه‌ای در آمبولانس 115

رئیس شبکه بهداشت ودرمان گناوه گفت: نیروهای اورژانس 115 پایگاه شماره 2 موفق به زایمان زن باردار که خطر خود و نوزادش را تهدید میکرد، در آمبولانس هنگام انتقال به بیمارستان شدند.

علی زکی‌زاده افزود: درپی تماس بامداد درمانگاه رازی با موضوع مراجعه یک زن باردار با درد شدید، بلافاصله ماموران این مرکز به محل مراجعه و پس از رسیدن بر بالین بیمار و انجام اقدامات اولیه وی را به داخل آمبولانس منتقل کردند.

وی تصریح کرد: باتوجه به اینکه شرایط بیمار به‌گونه‌ای شد که قبل از رسیدن به بیمارستان زایمان باید صورت می‌گرفت، تکسنین‌های اورژانس با استفاده از مهارت‌های خود اقدامات لازم را به منظور انجام زایمان انجام دادند.

زکی‌زاده افزود: پس از انجام موفقیت‌آمیز زایمان، مادر و نوزاد با سلامتی کامل برای ادامه امور درمانی تحویل زایشگاه بیمارستان امیرالمومنین (ع) گناوه شدند.

 فراخوان دومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان بوشهر

سازمان بسیج رسانه استان بوشهر دومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر را با حضور مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری تحلیلی و اطلاع‌‌رسانی استان بوشهر با هدف کمک به افزایش کیفی آثار منتشر شده در رسانه‌های محلی، ایجاد فضای رقابتی در میان فعالان رسانه‌ای و تقدیر از روزنامه‌نگاران برتر برگزار می‌کند.

دبیرخانه جشنواره رسانه‌ای ابوذر از تمام فعالان رسانه‌ای، روزنامه‌نگاران، خبرنگاران، نویسندگان و عکاسان واجد شرایط که در رسانه‌ها، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری تحلیلی و اطلاع‌رسانی فعال هستند، دعوت می‌کند تا آثار خود را که از آبان‌ماه سال 94 تا 20 آبان 1395 در یکی از رسانه‌های محلی استان بوشهر منتشر شده است، به دبیرخانه ارسال کنند.