به گزارش افکارنیوز،

سیدپیروز موسوی بعدازظهر امروز در بازدید از  عملیات بارگیری نفت خام از پایانه‌های صادراتی خارگ با بیان اینکه کاهش زمان بارگیری نفت خام صادراتی اولویت پایانه‌های نفتی ایران است اظهار داشت: برای تسریع در افزایش صادرات نفت خام از پایانه‌های صادراتی خارگ زمان بارگیری نفت خام با استفاده از تکتیک‌های پیشرفته کاهش می‌یابد.

وی از تسریع پهلودهی کشتی‌های نفتکش در پایانه صادراتی خارگ خبر داد و تصریح کرد: با برنامه‌ریزی صورت گرفته در کارگروه‌های فنی و عملیاتی شرکت پایانه‌های نفتی ایران، پروژهایی در حال حاضر در اولویت قرار دارند که بتوانند، سرعت، چابکی، دقت و ایمنی در خصوص پهلودهی و جداسازی نفتکش‌ها را افزایش بدهند.

موسوی با اشاره به صادرات میعانات گازی براساس برنامه‌های  تدوین شده تصریح کرد: این شرکت با انجام تعمیرات دوره‌ای و منظم در بخش مخازن، خطوط لوله و پهلوگاه‌ها، آمادگی برای صادرات نفت خام و میعانات گازی براساس برنامه‌های تدوین شده دارد.

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران با اشاره به استفاده از تاکتیک‌های عملیاتی برای تسریع در افزایش صادرات نفت خام بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران به منظور افزایش صادرات نفت خام مورد نظر از طریق پایانه‌های صادراتی در خلیج فارس از تمامی تاکتیک‌های عملیاتی استفاده می‌کند.