به گزارش افکارنیوز،

محمدتقی منوچهری صبح امروز در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان بوشهر با بیان اینکه طرح کاداستر در سطح 320 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان بوشهر در حال اجرا است  اظهار داشت:  بر اساس قانون  جهاد کشاورزی مکلف  است برای اراضی تحت مدیریت خود طرح حدنگاری را تهیه کند و بعد از تهیه  طرح کاداستر آن را در اختیار سازمان ثبت‌اسناد قرار دهد.

وی با بیان اینکه تاکنون اجرای طرح کاداستر در اراضی کشاورزی استان بوشهر 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد گفت: طرح کاداستر در سه پهنه در استان بوشهر اجرایی شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه شهرستان دشتستان به عنوان پهنه یک طرح کاداستر محسوب می‌شود افزود: در این پهنه 92 هزار و 21 هکتار از اراضی تحت پوشش طرح کاداستر قرار دارد که پیشرفت قابل توجهی دارد.

منوچهری با بیان اینکه اراضی کشاورزی بوشهر، گناوه و دیلم در پهنه دوم طرح کاداستر قرار دارد افزود: 83 هزار هکتار در این پهنه نقشه برداری می‌شود و در مابقی اراضی کشاورزی استان بوشهر که در پهنه سوم قرار دارد 90 هزار هکتار تحت پوشش طرح کاداستر قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه تاکنون 265 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان بوشهر  طرح کاداستر در آن اجرایی شده خاطر نشان کرد: تاکنون 38.5 میلیارد ریال برای اجرای این طرح تخصیص یافته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر اعتبار مورد نیاز برای  تکمیل طرح کاداستر را 78 میلیارد ریال دانست و تاکید کرد: پیشرفت فیزیکی طرح کاداستر در اراضی کشاورزی استان بوشهر 60 درصد است.

منوچهری با بیان اینکه تاکنون 37 هزار و 500 هکتار از اراضی نقشه برداری شده به سازمان ثبت اسناد استان بوشهر تحویل شده گفت: استان بوشهر تنها استانی است که کل اراضی زارعی و ملی حد نگاری می‌شود که بیشترین پیشرفت کار در کشور مربوط به استان بوشهر است.