گروه اجتماعی- سیامک مره صدق با بیان این مطلب اظهار کرد: بنده و سایر اعضای کمیسیون بهداشت مجلس چنین رفتارهایی علیه پرستاران را به شدت محکوم کرده و از کسانی که مورد خشونت قرار گرفته اند درخواست داریم شکایت قانونی کنند.

 

به گزارش افکارنیوز،‌ وی تصریح کرد: در صورت شکایت اگر این عزیزان نیازمند حمایت باشند اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

 

وی بیان کرد: از پرستاران عزیزی که مورد خشونت قرار گرفته اند، حمایت قانونی خواهند شد.

وی افزود: معمولا در هر صنفی افرادی وجود دارند که با انجام اعمال خلاف قانون و زیر پا گذاشتن ضوابط اخلاقی تمام صنف را درگیر مشکل می کنند بنابراین توصیه ما به اعضای صنف پزشکی این است که همه ضوابط اخلاقی و حرفه ای را در قبال بیماران و پرستاران رعایت کرده و شأن این حرفه را حفظ کنند.

وی خطاب به پزشکان خاطی گفت: اگر یک نفر در انجام وظایف محوله و حرفه ای خود کوتاهی کرده، قانون تنبیهات لازم را پیش بینی کرده بنابراین اعمال خشونت های کلامی و فیزیکی هیچ توجیهی ندارد.

وی خاطر نشان کرد: اعمال هرگونه خشونت کلامی و فیزیکی نسبت به پرستاران از سوی پزشکان ممنوع و قابل پیگیری است.

نماینده کلیمیان در مجلس دهم ادامه داد: خشونت در هر جا و هر صنف و حرفه ای محکوم است و افراد باید بیاموزند از تنبیهات قانونی پیش بینی شده استفاده کنند.

وی تاکید کرد: بنده در دهه 70 شاهدم که در موردی مشابه ای وزارت بهداشت پزشک خاطی را که فردی دارای درجه علمی بالایی بود از کار در بیمارستانی در شیراز و همچنین تدریس در دانشگاه برای چند ماه معلق کرد بنابراین از وزارت بهداشت انتظار داریم با افراد خاطی برخورد جدی داشته باشد.

وی درباره توصیح دکتر ادابی رییس کل سازمان نظام پرستاری  به همکاران خود درباره برخورد متقابل با پزشکان و ... گفت: به جای برخوردهای شخصی باید از قانون بهره گرفت و اصلا چنین مواردی را توصیه نمی کنم زیرا این رفتارها در شأن پزشکان و پرستاران عزیز نیست.

وی عنوان کد: اگر قرار باشد هر کس خود اقدام به گرفتن حق و حقوقش کند دیگر سنگ روی سنگ نمی ماند بنابراین برای احقاق حق باید از روش های قانونی از جمله شکایت از افراد خاطی استفاده کرد و ادامه کار را به وزارت بهداشت و قوه قضاییه سپرد.

مره صدق در پایان خطاب به پرستاران گفت: اگر کسانی که در گذشته مورد ظلم و خشونت قرار گرفته اند و یا پرستاران بیمارستان بابل و شهدای تجریش بهتر است هرچه سریعتر نسبت به ثبت شکایت و تشکیل پرونده اقدام کنند و حتم بدانند کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از این عزیزان حمایت خواهد کرد.