گروه اجتماعی- دکتر علی محمد آدابی با اشاره به بی توجهی وزارت بهداشت به خواسته های قانونی جامعه پرستاری اظهار کرد: با وجود گذشت یک دهه از تصویب  قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در مجلس شورای اسلامی، جامعه پرستاری کشور همچنان منتظر اجرایی شدن این قانون است.

به گزارش افکارنیوز، وی با اشاره به قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری توضیح داد: در سال ۱۳۷۳ طرحی با عنوان نظام نوین اداره اموربیمارستان ها پایلوت و در سال ۱۳۷۶ به شکل فراگیر در کشور اجرا شد تا قبل از اجرای این طرح اختلاف درآمد پزشک و پرستار به عنوان میانگین و با توجه به میزان درآمد افراد جامعه کمتر از ۲ برابر بود؛ برای نمونه  در سال ۱۳۶۳ پزشک ۷ هزار تومان درآمد داشت پرستار ۴ هزار تومان دریافت می کرد یعنی درآمد پزشک کمتر از دو برابر یک پرستار بود اما پس از اجرای طرح نظام نوین اداره امور بیمارستان ها درآمد پزشکان با تفاوت  ۵ تا ۱۰ برابر نسبت به درآمد پرستاران رسید.

وی ادامه داد: این مساله سبب نارضایتی شدید بین تیم درمانی شد به طوری که  در تاریخ  ۶ تیر ۱۳۸۶ قانونی در مجلس شورای اسلامی تصویب شد تا به سبب آن پرستاران نیز همانند پزشکان در کنار دریافت حقوق از حق الزحمه  اقداماتی که انجام می دهند در قالب تعرفه های خدمات پرستاری بهره مند شوند.

آدابی تصریح کرد: بیش از ۹ سال از تصویب این قانون می گذرد و در ۶ تیر ماه  ۸۶توسط شورای نگهبان از ۲ منظر تطبیق با قانون اساسی کشورو تطبیق با شرع مقدس اسلامی تصویب و به دولت ابلاغ شد تا ظرف مدت ۶ ماه با تشکیل کارگروهی متشکل از وزارت بهداشت و سازمان نظام پرستاری و شورای عالی بیمه نسبت به تعیین بسته های خدمتی و برآورد بار مالی آن و اعلام مجدد به مجلس برای تامین اعتبار این کار صورت گرفت.

این مسوول عنوان کرد: اما متاسفانه بعد از گذشت ۹ سال همانند بسیاری از مشکلات لاینحل بهداشت و درمان، این قانون هم مسکوت باقی مانده است و عملا نه تنها پرستاران طی این سالیان از حق مسلم خود برخوردار نشده اند بلکه همراه با طرح تحول نظام سلامت این اختلاف درآمدی به ۴۰ برابر و در بعضی موارد تا ۱۰۰ برابر رسیده است.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری کشور خاطر نشان کرد: باید توجه داشت از زمانی که تفاوت درآمدی بین یک تیم کاری شکل می گیرد خود به خود نگاه ها عوض می شود و نگاه از بالا به پایین و نگاه ارباب رعیتی می شود.

وی گفت: امیدواریم در آستانه ۱۰ سالگی این قانون با تلاش مسئولان به ویژه نمایندگان مجلس دهم این ماجرا به سرانجام برسد اختلاف و شکاف عمیق درآمدی بین کادر درمانی کشور از بین رود.

وی اظهار کرد: اکنون پرستاران مجبورند برای معیشت خود چند شیفت کار کنند در حالی که وزارت بهداشت با حمایت از پرستاران می تواند سبب ارتقای وضعیت روحی و اخلاقی این عزیزان شود.

آدابی از افزایش 300درصدی مهاجرت پرستاران حرفه ای و ماهر ایرانی به کشورهای حاشیه خلیج فارس و غربی مانند آمریکا، کانادا، آلمان ، قطر و عربستان ابراز نگرانی کرد.

 

تفاوت های فاحش درآمد پرستاران و پزشکان

قائم مقام سازمان نظام پرستاری نیز درباره مشکلات اعضای این صنف گفت:تبعیض مشکل اصلی جامعه پرستاری است و این مساله از دهه ٧٠ آغاز شد.

محمد شریفی‌مقدم افزود: پیش از آن اولویت تیم پزشکی، بیماران بودند و پزشک، پرستار، رادیولوژیست و ماما در کنار بیمار حضور داشته و بابت کار خود دستمزد مشخصی دریافت می کردند.

وی تصریح کرد: تا پیش از انقلاب دریافتی بین گروه پزشکان و پرستاران، همانند سایر کشور تفاوت دوبرابری بود و این روند تا سال 74 ادامه داشت و ایجاد طرح توزین خودگرانی بیمارستان‌ها مبنای بی‌عدالتی و تغییر مسیرها شد به طوریکه گروهی که آن زمان مسئول وزارتخانه‌ها و بیشتر جراح‌ها بودند، خواستار افزایش حقوق پزشکان شدند و تا آن زمان بیمار هزینه ای پرداخت نمی‌کرد اما از آن زمان بیمار که وارد بیمارستان می‌شد هم باید پولی پرداخت می کرد.

وی توضیح داد: از همان زمان تبعیض آغاز شد و صدای پرستاران هم درآمد.

 وی خاطر نشان کرد: شما در هیچ ‌کجای دنیا جز ایران کشوری را پیدا نمی‌کنید که اختلاف دریافتی بین پرستاران و پزشکانش بیش از سه‌برابر باشد.

وی ادامه داد: پس  از طرح تحول نظام سلامت، دوباره همه‌چیز کلید خورد و اعلام شد پزشک باید درآمد بیشتری داشته باشد و تعرفه‌ها تا ٣٠٠درصد افزایش پیدا کرد. مثلا اگر قبل از طرح تحول، پرستار ٣٠٠‌هزار تومان و پزشک ٣٠‌میلیون تومان دریافتی داشتند؛ بعد از این طرح جدید، کارانه پرستار ٩٠٠هزار تومان شد و کارانه پزشک به ١٠٠‌میلیون تومان رسید.

شریفی مقدم عنوان کرد: از سال ٩٣ اعتراض‌ پرستاران بیشتر شده اما گوش شنوایی وجود ندارد، حقوق مستمر پرستارها بر اساس فیش بین یک تا‌سه میلیون تومان بوده البته حداقل حقوق یک پرستار در بخش خصوصی هم ٨٠٠‌هزار تومان است. به‌طور متوسط حقوق پرستاران یک‌میلیون‌و ٦٠٠‌هزار تومان بوده اما حقوق پزشکان متفاوت است برای نمونه حقوق پزشکان هیأت‌علمی معمولا از 5 تا ١٥‌میلیون تومان و بر اساس فیش حقوقی است.

وی گفت: بحث و خواسته اصلی پرستاران مربوط به کارانه است زیرا  متوسط کارانه پرستاران  ٩٠٠‌هزار تومان بوده اما کارانه پزشک‌ها بسیار بالاتر است که برای نمونه گروه جراحی کارانه چند صد‌میلیونی دریافت می کنند که در دنیا نظیر ندارد.

وی اظهار کرد: پرستار هنگام کار با افراد عادی طرف نیست، بیمار درد و مشکل و ... دارد بنابراین  پرستار با مشکلات جسمی، فیزیکی و روحی و روانی مواجه است و گاهی با بیمارانی مواجه می‌شود که همراهانش هم برانگیخته شده‌ اند و ممکن است خشونت کلامی و فیزیکی نشان دهند، پرستاران با عوامل بیماری زای خطرناک و واگیر‌دار مواجه می شوند و احتمال هرگونه خطری برای این افراد وجود دارد و در کنار این موارد باید سختی شیفت های طولانی و ... را از یاد نبرد.