به گزارش افکارنیوز،

 نشریه اسلیت در مطلبی نوشت با گذشت شش ماه از شیوع ویروس کرونا در آمریکا و ناکارآمدی دولت ترامپ در مهار این اپیدمی، حالا رئیس جمهور این کشور خود نیز به همراه همسرش به این ویروس مبتلا و در بیمارستان بستری شده است. نتیجه آزمایش کرونای مشاوران نزدیک او از جمله کلیان کانوی و هوپ هیکس، بیل استپین مدیر ستاد انتخاباتی اش و دو تن از سناتور‌های حزب جمهوری خواه که در تلاش برای تایید کاندید جدید دیوان عالی آمریکا هستند نیز مثبت اعلام شده است.

تعدادی از این افراد شنبه گذشته در رویدادی که به مناسبت معرفی قاضی جدید در کاخ سفید برگزار شد، شرکت داشتند بدون آنکه توجهی به اصول بهداشتی مانند رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک داشته باشند؛ به ویژه اینکه ترامپ یا اعضای حلقه نزدیک او در سفر بعدی خود به اوهایو برای بحث در مورد جو بایدن، یا در یک رویداد داخلی در نیوجرسی که پنجشنبه در آن شرکت کرده بود، با وجود داشتن علائم کرونا و مثبت شدن آزمایش هوپ هیکس، از این اصول پیروی نکردند.

 اسلیت در ادامه افزود: رئیس جمهور آمریکا در مجموع نه تنها در اجرای وظایف خود در اداره دولت کوتاهی کرده است بلکه در رفتار شخصی خود نیز نمی‌تواند الگوی مناسبی برای کشور باشد؛ با این اوصاف و با توجه به شرایط جسمانی ترامپ از نظر سن و وزن بالا، احتمال ناتوانی او در اداره امور بسیار است و این امر بر نگرانی‌های حزب سیاسی او و قوه‌های مجریه و مقننه افزوده است. آمریکا در حالی تلاش می‌کند انتخابات ریاست جمهوری را برگزار کند که با چندین بحران به طور همزمان دست به گریبان است.

عدم موفقیت و نقض اعتماد عمومی از سوی رؤسای جمهور آمریکا به حدی بالا بوده است که برخی از دولتمردان و سیاسیون این کشور استعفا داده و یا ترجیح دادند دیگر کاندید نشوند. دونالد ترامپ در حال نابود کردن آمریکاست؛ وقت آن است که استعفا دهد و از رقابت انتخاباتی کنار برود.