به گزارش افکارنیوز،

 "اساف زمیر"، وزیر گردشگری صهیونیست‌ها متن استعفای خود را با ابراز نگرانی از فروپاشی رژیم صهیونیستی به خاطر اقدامات نتانیاهو آغاز کرده و بعید دانسته که با ادامه حضور وی در قدرت، وضعیت کنونی تغییرکند.

سیاستمداران اسرائیلی معتقد به فروپاشی رژیم اشغالگر هستند حتی نتانیاهو کمی پیشتر متعهد شده بود این رژیم را تا تولد صدسالگی اش حفظ کند که این سخن در نوع خود اعتراف به این فرضیه است که باقی ماندن رژیم برای قرن ها یا حتی دهه ها تقریبا محال است.

زامیر با گفتن این جمله که کرونا در درجه دوم اولویت نتانیاهو قرار دارد و منافع شخصی وی در اولویت است، در واقع بمب قدرتمندی را پرتاب کرده است .

شیوع این بیماری در رژیم صهیونیستی؛ فرصتی طلایی برای بنیامین نتانیاهو بوده که با آن در صدد پایین کشیدن فتیله تظاهرات تل اویو علیه وی برآید.

نتانیاهو با تعطیلی کلی در صدد جلوگیری از برگزاری تظاهراتی بود که خواهان برکناری وی بودند زیرا برای اسرائیلی ها سنگین بود که ببینند وی به نظام سیاسی اسرائیل توهین کرده و ستون آن را که به ادعایشان مبتنی بر عدالت، دموکراسی و برابری بوده را متزلزل کرده است.

زامیر در پایان از عدم استقلال خود در انجام کارهایش حتی استعفایش سخن گفت. استعفای وی ، نتانیاهو را بیش از پیش رسوا کرد زیرا وی که به گفته شمار زیادی در مقابله با بیماری کرونا ناکام بوده ؛ دستور اعمال محدودیت برای تظاهرات هایی را داده که خواهان کناره گیری وی بودند این در حالی است که مسئولین وزارت بهداشت خواهان بستن مناطق قرمز به ویژه یهودیان تندرو حریدیم بودند اما مساله شوک برانگیز این بود که وی مراکز مذهبی را علیرغم اینکه افرادی که بدانجا تردد می کنند دلیل اصلی شیوع بیماری بودند را مستثنی کرد.

از این استعفا به نتایج زیادی می توان دست یافت نخست اینکه هیچ یک از اقدامات نتانیاهو طی هفته های گذشته از جمله عادی سازی رابطه دو کشور عربی با این رژیم نتوانست هیچ تاثیری در نظر منتقدینی بگذارد که وی را مرد فاسدی می دانند که باید محاکمه شود.

دوم اینکه نتانیاهو با تصمیم قرنطنیه کامل سلاح خود را به ویژه سلاح یهودیان تندرو حریدیم را حتی به ضرر منافع ملی، کاملا آشکار به مردم اسرائیل نشان داد ، سوم و مهم تر از همه اینکه این بحران به خوبی تاثیر پذیری وی از حاکمان عرب کنونی را نشان می دهد به این معنا که تا زمانی که پول برای خرج کردن هست ،بر کرسی قدرت تکیه می زنند.