به گزارش افکارنیوز،

 صدیق صدیقی سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان ، روز دوشنبه در توئیتی نوشت که رییس جمهور غنی در رأس یک هیأت بلندپایه با هدف دیدار و سفر رسمی عازم کویت شد و پس از شرکت در مراسم درگذشت امیر کویت، به قطر رفته و با مقامات آن کشور در باره روابط دوجانبه بحث و تبادل نظر خواهد کرد.

خبرگزاری جمهور افغانستان نیز گزارش داد، ارگ ریاست جمهوری افغانستان در اطلاعیه ای اعلام کرده است که غنی پس از مراسم ترحیم، برای یک سفر رسمی دو روزه رهسپار دوحه پایتخت قطر خواهد شد و با شیخ تمیم حمد بن ال ثانی امیر قطر، شیخ خالد بن خلیفه بن عبدالعزیز آل ثانی صدراعظم و شمار دیگری از مقامات آن کشور دیدار و در مورد گسترش مناسبات و همکاری ها میان دو کشور در عرصه های مختلف، با آنان بحث و تبادل نظر خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، در این سفر رئیس جمهوری افغانستان را امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری، محمد حنیف اتمر سرپرست وزارت امور خارجه، حمدالله محب مشاور امنیت ملی، محمد شاکر کارگر رئیس عمومی دفتر ریاست جمهوری، فضل محمود فضلی رئیس عمومی ادارۀ امور، عباس بصیر سرپرست وزارت تحصیلات عالیه، رنگینه حمیدی سرپرست وزارت معارف، کریمه حامد فاریابی سرپرست وزارت اقتصاد، اجمل رحمانی عضو ولسی جرگه، عبداللطیف نهضت یار نمایندۀ مشرانو جرگه و سفرای افغانستان در کشورهای کویت و قطر، همراهی می‌کنند.

احمد سعیدی آگاه امور سیاسی افغانستان می‌گوید که غنی در قطر با رییس سازمان سیا و وزیر دفاع آمریکا که در قطر بسر می‌برند نیز پشت درهای بسته دیدار خواهد کرد.

به گفته سعیدی، مقامات قطر در این سفر به رییس جمهوری افغانستان اطمینان خواهند داد که با وجود حمایت مالی از طالبان، دولت افغانستان را به رسمیت می‌شناسند و طرفدار حکومتی نیستند که مانند دور اول حاکمیت طالبان در افغانستان باشد.