به گزارش افکارنیوز،

 نظرسنجی انجام شده در روسیه نشان داده است، 23 درصد از سئوال شوندگان آمادگی خود برای انجام واکسیناسیون علیه ویروس کرونا را اعلام کرده‌‌اند و 73 درصد آماده واکسیناسیون نیستند. این مسئله در تحقیقاتی از سوی حزب "روسیه واحد" اعلام شده است.

 طبق این تحقیقات، حدود 23 درصد از شهروندان روس آماده واکسیناسیون علیه عفونت ویروس کرونا هستند، 73‌ درصد از پاسخ دهندگان هنوز چنین آمادگی را ندارند. ضمن اینکه، چهار درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی هم گفته‌ا‌ند که قبلاً به بیماری کووید-19 مبتلا شده و دیگر نیازی به واکسن ندارند.  

در عین حال، اکثریت قریب به اتفاق شرکت کنندگان در این نظرسنجی (93 درصد) معتقدند که واکسیناسیون علیه ویروس کرونا باید داوطلبانه باشد و تنها 7 درصد از مردم بر این عقیده هستند که این واکسیناسیون ضروری است و باید اجباری باشد.

علاوه بر این، 24 درصد از سئوال شوندگان گفته‌اند که واکسنی روسی که در داخل کشور تولید شده را ترجیح می‌دهند و فقط 13 درصد مایل به واکسینه شدن با واکسنی ساخت خارج هستند. با این حال، 63 درصد از شهروندان هم تأکید کرده‌اند که تأثیر واکسن برای آنها، بسیار مهمتر از کشور تولید کننده آن است.

این نظرسنجی همچنین نشان داد که بیش از نیمی از شهروندان فدراسیون روسیه، یعنی 52 درصد آنها، انتظار موج دوم گسترش عفونت کرونا در کشور را دارند و  37 درصد، دلیلی برای چنین سناریویی نمی‌بینند. 11 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی هم اعتراف کردند که به وجود عفونت ویروس کرونا اعتقادی ندارند.

این مطالعه در اواخر ماه سپتامبر با مشارکت حدود 20 هزار شهروند روسیه در مناطق مختلف انجام شده است. نتایج این نظرسنجی برای وزارت بهداشت روسیه ارسال خواهد شد.