به گزارش افکارنیوز،

بزرگ‌ترین خاخام‌های یهودی به همراه "دیوید فریدمن" سفیر آمریکا در سرزمین‌های اشغالی روز دوشنبه برای شفای دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا که به بیماری کووید – ۱۹ مبتلاست، در جریان برگزاری عید یهودی در کنار دیوار براق (ندبه) در بیت‌المقدس نماز خواندند و نام رییس جمهوری آمریکا را ذکر کردند.

بنابر گزارش خبرگزاری فرانسه، ساموئل رابینویچ خاخام دیوار غربی که مقدس‌ترین مکان برای نماز نزد یهودیان به شمار می‌رود در این باره گفت: از آن کسی که به اجدادمان؛ ابراهیم، اسحاق، یعقوب، موسی، هارون، داود و سلیمان برکت داد، [میخواهیم] که برای دونالد پسر فِرد، شفا بفرستد.

رابینویچ پس از این دعا، برای شفای تمامی بیماران دعاهای سنتی را خواند و فریدمن به همراه دو خاخام بزرگ سرزمین‌های اشغالی "آمین" گفتند.

همچنین تمامی یهودیان امروز در جشن همزمان با عید سوکُّوت یا جشن سایه‌بان‌ها شرکت کردند.

همزمان با آن که رژیم صهیونیستی با افزایش شدید مبتلایان به ویروس کرونا روبروست، مراسم امسال این جشن به صورت گسترده‌ای کاهش یافته بود.

فریدمن نیز در توئیتی اعلام کرد: در جشن سکّوت که همه ساله هزاران تن شرکت می‌کردند، امسال تنها ۲۰ نفر حضور داشتند.

سوکوت جشنی است به مناسبت خروج بنی اسرائیل از مصر، به معنای بیرون آمدن از خانه بندگی به سایه‌بان آزادی است.

ترامپ یازدهم مهرماه ۱۳۹۹ اعلام کرد که تست‌های تشخیصی انجام گرفته از او و ملانیا همسرش، مثبت است و دوره قرنطینه خود را آغاز می‌کنند وی سپس به دنبال وخامت بیماری به بیمارستان نظامی والتر رید منتقل شد.

دونالد ترامپ بامداد دوشنبه با انتشار ویدئویی در صفحه رسمی توئیتر خود اعلام کرد که قصد دارد هوادارانش را که در بیرون بیمارستان تجمع کرده‌اند شگفت‌زده کند.

وی در این ویدئو با بیان اینکه پس از ابتلا به کرونا در «یک مدرسه واقعی» درباره این بیماری چیزهای زیادی فراگرفته، گفت که قصد دارد برای دیدار با هوادارانش به خارج از بیمارستان برود.

تارنمای خبری بلومبرگ نیز گزارش داد: کاروان خودروی حامل ترامپ و خودروهای همراه در خارج از بیمارستان دیده شده است که از مقابل هواداران او عبور کرده و به مقصد نامشخصی می‌روند، هنوز مشخص نیست که آیا پزشکان ترامپ با این اقدام او مخالفت کرده‌اند یا رییس جمهوری آمریکا بدون توجه به نظر پزشکان تصمیم به خروج از بیمارستان با وجود ابتلا کرونا و دیدار با هوادارانش گرفته است.

 پزشک کاخ سفید شب گذشته اعلام کرد که او در حال بهبودی است و در صورت تداوم همین روند تا روز دوشنبه (به وقت واشنگتن) از بیمارستان مرخص شده و به کاخ سفید خواهد رفت.

«شان کانلی» با بیان اینکه ترامپ برای جلوگیری از التهاب دارو مصرف می‌کند، تاکید کرد: رییس جمهوری آمریکا در طول دوره بستری مانند هر بیمار دیگری در روند بهبود دچار فراز و نشیب‌هایی بوده است.

وی گفت: سطح اکسیژن خون ترامپ از زمان تشخیص کووید۱۹ در او تاکنون دو بار دچار افت شده و تیم پزشکی او برای کنترل التهاب از داروی دگزامتازون استفاده کرده‌اند.

انتخابات آمریکا اگرچه در برخی ایالت‌ها آغاز شده است اما روز ۱۳ آبان ماه روز رسمی انتخابات اعلام شده است. دونالد ترامپ از طرف حزب جمهوریخواه و جو بایدن از طرف حزب دموکرات نامزدهای اصلی این رقابت‌ به حساب می‌آیند.