به گزارش افکارنیوز،

نامزد دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا دوشنبه شب به وقت تهران اعلام کرده آماده است با « دونالد ترامپ » رئیس جمهور آمریکا که به کرونا مبتلا شده مناظره کند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز» «جو بایدن» نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرده در صورتی که متخصصان سلامت اعلام کنند که برگزاری دومین مناظره میان او و ترامپ ایمن است، او آماده شرکت در این مناظره است.

 بایدن که آماده رفتن به یک کارزار تبلیغاتی در فلوریدا بود به خبرنگاران گفت: «اگر متخصصان بگویند که  این مناظره امن و با رعایت فاصله اجتماعی برگزار خواهد شد، فکر می‌‌کنم برگزاری آن خوب است. من هر کاری را که متخصصان می‌گویند انجام می‌دهم.»

به نوشته رویترز، در صورت مرخص شدن ترامپ از بیمارستان، وی در حالی باید طول درمان را ادامه دهدکه قرنطینه معمول برای مبتلایان به کرونا ۱۴ روز است. بایدن از ترامپ به خاطر جدی نگرفتن اقدامات بهداشتی با توجه به شیوع کرونا در این کشور انتقاد کرده است. آزمایش کرونای جو بایدن منفی اعلام شده است.

«مارک میدوز» رئیس کارکنان کاخ سفید روز دوشنبه گفت دولت آمریکا خوشبین است که رئیس‌جمهور این کشور امروز بتواند از بیمارستان مرخص شود و به کاخ سفید بازگردد. به گزارش شبکه «فاکس نیوز»، وی افزود در ساعات شب وضعیت سلامتی ترامپ بهبود پیدا کرد و او آماده است به برنامه عادی کاری خود ادامه دهد.

میدوز در ادامه گفت: تصمیم درباره مرخص شدن رئیس‌جمهور آمریکا اواخر رو دوشنبه (به وقت آمریکا) با مشورت بین ترامپ با تیم پزشکی‌اش اتخاذ خواهد شد.

پیشتر «شان کانلی» پزشک ترامپ گفته بود در صورتی که روند بهبودی رئیس‌جمهور ادامه یابد وی فردا یا پس فردا (دوشنبه یا سه‌شنبه) از بیمارستان مرخص خواهد شد. 

روز جمعه، تست کرونای ترامپ و همسرش ملانیا مثبت اعلام شد و پس از آن نیز گزارش‌هایی از ابتلای دستکم ۹ تن از کارکنان و خبرنگاران و نمایندگان کنگره که در کاخ سفید حضور داشتند نیز مورد تأیید قرار گرفت. رئیس‌جمهور آمریکا  دوشنبه  شب به وقت تهران در پیامی توئیتری نوشت که ساعت 6:30 عصر (به وقت واشنگتن) از بیمارستان «والتر رید» ترخیص میشود.