به گزارش افکارنیوز،

 سخنان نماینده آمریکا در سازمان ملل علیه مسکو و دمشق به بهانه وجود سلاح‌های شیمیایی در سوریه، با واکنش تند «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین مواجه شد.

«کلی کرافت» نماینده آمریکا در سازمان ملل که همانند دیگر مقام‌های واشنگتن بارها از هر فرصتی برای اتهام‌زنی علیه سوریه و حامیانش دولت قانونی این کشور استفاده کرده‌اند، این بار در نشست شورای امنیت سازمان ملل و به بهانه وجود سلاح‌های شیمیایی ادعاهایی علیه دمشق مطرح کرد و به مسکو هم تاخت.

این مقام آمریکایی در این نشست که به منظور بررسی موضوع سلاح‌های شیمیایی در سوریه برگزار شد، بدون ارائه هر گونه سندی ادعا کرد: «ایالات متحده استفاده رژیم (بشار) اسد از سلاح‌های شیمیایی را محکوم می‌کند».

کرافت مدعی شد: «(استفاده ادعایی دولت سوریه از سلاح های شیمیایی) باعث رنج شدید مردم سوریه شده و تهدید امنیتی غیرقابل قبولی برای همه کشورهاست».


توییت اولیانوف علیه کرافت

این مقام آمریکایی افزود: «شورای (امنیت سازمان ملل) نمی‌تواند به روسیه اجازه دهد که در برابر پاسخگو کردن رژیم (دولت سوریه) سپر و مانع ایجاد کند».

کرافت همچنین مدعی شد که دولت سوریه برنامه سلاح شیمیایی خود را «به طور کامل» فاش نکرده و آن را از بین نبرده است.

ادعاهای نماینده واشنگتن در سازمان ملل در حالی مطرح شده که دولت سوریه بارها اتهام‌زنی‌ها درباره برنامه سلاح شیمیایی ادعایی این کشور را رد کرده و همچنین از دست داشتن برخی کشورهای غربی در تجهیز تروریست‌ها به سلاح شیمیایی برای متهم و مقصر جلوه دادن دولت سوریه خبر داده است.

«میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین در رد سخنان کلی کرافت به اظهارات او تاخته است. دیپلمات روس در توییتر نوشت: «واقعا شرم‌آور است که اظهارات این چنینی را قرائت کنید. اینها تلاش‌های حقیرانه برای بستن دهان کسانی است که شجاعت مخالفت با شما را دارند».

اولیانوف با رد ادعاهای ضد سوری نماینده آمریکا در سازمان ملل، سخنان او علیه دمشق و مسکو را «مغرضانه» و «نشانه ضعف»  توصیف کرد.